З 2010 року Тернопільська міська рада розпочала реформування системи виконавчих органів відповідно до міжнародних стандартів якості ISO 9001:2000.
Одна з обов’язкових умов стандартизації - впорядкування і поліпшення якості надання адміністративних послуг. Існуюча практика надання таких послуг має низку недоліків: перекладення обов'язків відповідних органів щодо видачі довідок та погодження документів на споживачів; необґрунтована оплата за надання окремих видів послуг; незручний графік прийому громадян; неналежне законодавче регулювання процедурних питань щодо надання послуг тощо.
На вирішення проблем, пов’язаних з наданням адміністративних послуг в Тернополі, і спрямовано даний проект. Термін його реалізації - листопад 2011 р. – серпень 2012 р.
Що конкретно і яким чином передбачається здійснити впродовж терміну реалізації проекту.
Проектом передбачено створення в Тернополі Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), забезпечення відкритості та доступності інформації про адміністративні послуги. В центрі буде єдина приймальня документів, які потім надходитимуть до відповідного адміністративного органу, що приймає рішення.
Головне завдання Центру - збалансування захисту прав та законних інтересів особи і ефективної діяльності муніципальних служб, а саме:
В рамках проекту передбачається виконати наступні заходи:
1.Розпочати діяльність ЦНАП:
2. Для забезпечення публічності та відкритості даної роботи будуть проведені фокус-групи з підприємцями, громадськими активістами, представниками влади.
3. Для оптимізації роботи ЦНАП буде проведено анкетування працівників Центру щодо їх задоволеності та бачення ними основних проблем в діяльності ЦНАП. Отримана інформація буде врахована при визначенні порядку виконання процесів та їх оптимізації.
4. В подальшому передбачається аналіз та узагальнення діяльності ЦНАП в м. Тернополі та поширення її через мережу відділень Асоціації міст України.
У Центрі надання адміністративних послуг планується облаштувати близько 10 робочих місць для здійснення адміністративних процедур за напрямами:
Які результати очікуються від реалізації:
Проект реалізується Асоціацією міських громадських організацій «Фонд розвитку міста Тернополя ім. Володимира Лучаковського» за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Керівник проекту - Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак.