Автоклав відноситься до приладів, які більшу частину року не використовуються. Проте, навіть за один літній сезон він здатний окупитися, адже в цей час господині майже весь день витрачають на приготування консервів. Якщо використовувати при цьому побутовий автоклав, то робити тушонку або варення можна на 20-50% швидше.

Автоклав з газового балону для консервування Троян РБ-ЕЛ 28

Про принцип роботи автоклава і одного з популярних виробників нам розповів менеджер інтернет-магазину Cropper.

Чому консервація в автоклаві проходить швидше

Як побутові, так і промислові автоклави працюють за одним принципом: підвищення температури кипіння при підвищенні тиску. Так, за звичайних умов вода кипить при 100°С і при приготуванні страв на плиті цей показник не вдасться перевищити.

Автоклав з нержавійки для консервування Троян Люкс-14

За допомогою автоклава температуру можна підняти до 125 градусів. Для цього ємність роблять герметичною і нагнітають тиск за допомогою насоса. Відстежувати рівень тиску і температури допомагає вбудований манометр і термометр.

Також автоклав обов'язково повинен оснащуватися випускним клапаном. Без нього внутрішній тиск буде постійно зростати, що призведе до проривів в місцях з'єднання або зварювання.

Популярні моделі побутових автоклавів Троян

Один з найбільш затребуваних виробників в 2019 році – Троян. Компанія випускає 22 моделі побутових автоклавів. Є вироби з нержавіючої та звичайної стали, газових балонів. Мінімальна місткість 14 банок (0,5 л), максимальна – 100.

У топ-3 моделей входять:

  • Троян РБ-21;
  • Люкс-14 (касетний, з електричним нагрівачем);
  • Мега-30.

 Автоклав з газового балона для консервування Троян РБ-21

Автоклав РБ-21 купують найчастіше з 2 причин. По-перше, він має оптимальну місткість. По-друге, він зроблений зі звичайної сталі, а тому коштує в діапазоні 1800-2000 гривень.

 Автоклав з нержавійки для консервування Троян Люкс-14

Троян Люкс-14 популярний серед міських жителів. Він чудово підходить для квартири, оскільки працює від електрики і займає мало місця. При цьому за допомогою даної моделі не можна готувати великі партії, що не всім підходить.

Електричний автоклав з нержавійки для консервування Троян Мега-30

Автоклав Мега-30 повністю нержавіючий. Він розрахований на 30 банок за одне завантаження, а тому його люблять купувати господині, які готують багато консервації. Модель Мега-30 дорога, коштує близько 7100 гривень, але прослужить дуже довго. Причина цьому криється в тому, що основним матеріалом виступає нержавіюча сталь.

В інтернет-магазині Cropper можна купити автоклави Троян, Новогаз, Укрпромтех, Бінго. Всього на сайті представлено більше 70 моделей, які відрізняються способом нагріву, матеріалами, об’ємом. Консультант інтернет-магазину допоможе у виборі, якщо у вас виникнуть труднощі.

Доставка Новою Поштою або Інтайм. Оплата банківським переказом або післяплатою.