Багато вже писали про розтяжки. Ця тема все частіше обговорюється особистими тренерами, культурістамі, фізіотерапевтами і іншими любителями фізичної активності. Тривають суперечки про те, чи має сенс розтягнення і чи варто його використовувати? Як і коли краще розтягуватися? Який тип розтяжки використовувати? Чи можна взагалі розтягнути м'яз?

Ймовірно, кожен з вас вже прочитав багато статей з цього питання і все ще сумнівається. На сайті Parimatch Fight Academy є тільки факти щодо занять стретчінга. Також представлена ​​власна професійна практика, яка за досвідом іноді більш цінна, ніж багаторічні дослідження. Якщо до цих пір ви думали, що розтяжка - марна трата часу, то це далеко не так. Наука і досвід, який пропонує стретчінг у Києві, говорять, що це відмінна форма вправ, яка приносить тільки користь, але тільки якщо вміло її використовувати.

Стандартна тренування з бігу в PM Fight Academy складається з 5 частин: розминка - біг, розтяжка, основне тренування, охолодження тіла - біг, розтяжка. Навіщо бігати, а потім розтягуватися? І не навпаки? Щоб розтягнути м'язи перед тренуванням, спочатку розігрійте її. Звичайно, це неправда, що м'язи розтягуються механічно. Смугасті м'язові волокна складаються з саркомерів, а вони, в свою чергу, складаються з двох типів білка - актину і міозину.

Під час розтягування збільшується виробництво саркомерів і поліпшується гнучкість між Актинові і міозіновимі білками. В результаті м'язова тканина працює швидше і ефективніше, але все одно не змінює своєї довжини.

Що необхідно враховувати при заняттях стретчінгом

  • динамічне розтягнення виконується перед тренуванням,
  • статичний розтяг найкраще виконувати як окрему тренувальну одиницю через кілька годин після тренування або на наступний день,
  • чим довше біг, чим нижче інтенсивність, тим коротше динамічне розтягнення,
  • чим коротше біг, тим більше інтенсивність, тим довше і більш точне динамічне розтягнення.

Тип, час розтяжки залежить від інтенсивності тренування, її тривалості та поточного стану тренування ваших м'язів.

А як щодо статичного розтягування - коли і якщо його взагалі використовувати? Це відбувається досить часто або рідше, в залежності від того, яку тренування ви робили, коли на другий день після тренування ваші ноги відмовляються підкорятися вам. Це викликано ексцентричної роботою ваших м'язів, яка виникає при бігу, падінні, приземленні або присіданні. Біль, спричинена цим типом діяльності, є не чим іншим, як хворобливістю м'язів з затримкою початку, звичайно відомої як хворобливість. Це викликано микротравмами в м'язових волокнах або освітою запалення в м'язах. Статичний розтяг - це як раз така ексцентрична тренування.