Будь-яка пральна машина вимагає догляду за собою та регулярної профілактики. Найбільш розгалуженими методами профілактики машинки є її чищення від накипу. Зробити це можна декількома методами, можна використовувати побутову хімію або скористатися народними методами, наприклад, почистити пральну машину за допомоги лимонної кислоти. Останній варіант більш доступний в побуті, але має як свої переваги, так і недоліки.

Навіщо чистити пральну машину?

В процесі своєї роботи пральна машина має нагрівати воду. Нагрів води може відбуватися в діапазонах від 30 до 90 градусів. Практично на для кого не стане відкриттям той факт, що в процесі нагрівання води може утворитися накип. Він негативно впливає на працездатність й ефективність функціонування вашої пралки.

На інтенсивність утворення накипу може вплинути якість води, що використовується, інтенсивність експлуатації самої пральної машини, відсутність регулярної профілактики та чищення машинки, а також температура нагріву води.

Якщо вчасно не видалити накип й він накопичується у великому об’ємі, це може призвести до підвищення витрат електроенергії, адже порушується тепловіддача нагрівального елементу, а в найбільш запущених випадках може перегоріти ТЕН, що призведе до поломки вашої пралки.

Накип в основному накопичується на нагрівальному елементі, але також може з’явитися на стінках баку.

Плюси чищення пральної машини лимонною кислотою

 • Доступність – лимонна кислота часто присутня в домашньому господарстві, але навіть при необхідності придбати її окремо, вартість її не висока.
 • Простота використання – немає необхідності оволодівати особливими навичками у використанні лимонної кислоти, приготування розчину для чищення є вкрай простим заходом.
 • Чищення лимонною кислотою ефективне – розчин лимонної кислоти швидко й якісно порається з видаленням накипу з елементів пральної машини. При цьому видалити залишки кислоти з пральної машини також не складе труднощів.
 • Лимонна кислота безпечна – при дотриманні норм використання лимонної кислоти вона не здатна зашкодити техніці, не пошкоджує нагрівальний елемент та решту деталей пральної машини, також вона безпечна для людини.
 • Попутно видаляє запахи – крім накипу й інших забруднень, лимонна кислота відмінно порається з запахами в барабані машинки, навіть тимо, що в’їлися.

Мінуси чищення пральної машини лимонною кислотою 

 • Необхідне строге дотримання дозування – якщо використати надмірну кількість кислоти, це може привести до пошкодження елементів пральної машини. Так, може деформуватися резиновий ущільнювач, може виявитися пошкодженою манжета, в особливих випадках навіть ТЕН.
 • Слід ретельно слідкувати за часом чищення – неможна використовувати розчин лимонної кислоти довше необхідного часу, адже в такому випадку результат може виявитися схожим з тим, коли використовується надмірна кількість лимонної кислоти.
 • Може знадобитися додаткове чищення – через строге обмеження дозування й часу використання розчину лимонної кислоти через можливість негативної дії, кислота може не встигнути впоратися з особливо товстим шаром накипу й може знадобитися додаткове чищення, наприклад, вже з використанням побутової хімії.
 • При першому пранні після чищення пральної машини лимонною кислотою, речі можуть переймати запах цитрусу. Для одних – це може виявитися приємним бонусом, але для інших це відштовхуючий ефект, який провокує відмовитися від методу чищення машинки лимонною кислотою.

Як почистити пральну машину лимонною кислотою? 

При дотриманні всіх норм та правил чищення пральної машини лимонною кислотою, ця операція не має викликати ніяких складностей й подальших побічних явищ.

Алгоритм чищення наступний:

 • Звільняємо барабан пральної машини й кювету для порошку, проводити чищення будемо через запуск холостої програми прання;
 • В кювету для порошку засипаємо 100-150 гр лимонної кислоти. Дозування залежить від об’єму барабана машинки. Якщо завантаження невелике, наприклад, 4-5 кг, то достатньо засипати 100 гр лимонної кислоти, при великому об’ємі барабану, дозування слід збільшити;
 • Слід обрати найдовшу програму прання й встановити максимальну температуру прання 90 градусів і запустити програму на виконання. Далі просто чекаємо, поки проводиться холосте прання;
 • Якщо чищення не проводилося довго, то після завершення програми прання можна запустити додаткове полоскання. Це допоможе видалити залишки накипу, а також остаточно виведе в каналізацію можливі залишки лимонної кислоти;
 • Після завершення чищення, слід відкрити дверцята машинки й протерти все чистою сухою ганчіркою. Протирати слід внутрішні стінки барабану, а також манжету, особливу увагу приділяємо її складкам.

Таким чином чищення пральної машини вважається завершеним.

Альтернативні методи чищення

Якщо ви не впевнені в успішності або безпечності чищення пральної машини за допомоги лимонної кислоти, можна скористатися альтернативними засобами.

Як ще можна почистити машинку:

 • Використати побутову хімію;
 • Чищення машинки за допомоги соди;
 • Чищення машинки за допомоги оцту;
 • Механічне чищення від накипу.

Зверніться до Сервісного Центру з ремонту побутової техніки у Львові та Львівській області https://nadomu.lviv.ua/ для додаткових порад та кваліфікованої допомоги з обслуговування та ремонту вашої пральної машини. Наші фахівці з радістю допоможуть вам з питаннями щодо догляду та профілактики вашого обладнання.