Ринок складаних смартфонів розширюється — усе більше компаній випускають свої рішення для цього сегмента. З появою нових гравців на ринку постає важливе питання: який формфактор для складаного девайса є зручнішим? Для тих, хто у 2023 році перейде на такий пристрій, знання особливостей «фліпів» і «фолдів» може допомогти ухвалити правильне рішення та вберегтися від дорогої помилки.

Складані фаблети

Почнемо з дизайну, який вперше з'явився на ринку: складаний фаблет. Це формфактор, який включає два екрани: зовнішній виглядає та відчувається як звичайний телефон, а внутрішній дисплей перетворює пристрій на планшет. Реалізація «фолдів» може бути різною: у Samsung Galaxy Fold 5 зовнішній дисплей витягнутий до співвідношення сторін 23,1:9, що спрощує перегляд інформації, водночас у Pixel Fold та Oppo Find N його діагональ становить 5,8 дюйма, що робить девайс зручним для управління однією рукою.

Складаний фаблет — чудове рішення для роботи й розваг. Розкладаючи масивний екран, можна ефективніше працювати в режимі багатовіконності, редагувати текст і таблиці. А якщо врахувати, що ігри оптимізовані під дисплей, то кращого портативного пристрою на ринку годі й шукати.

Сучасні «розкладачки»

Якщо фаблети перетворюються з великого телефона на планшет, то фліпфони зі звичайного смартфона стають ще компактнішими — принаймні в теорії. Більшість розкладних моделей отримують фронтальний дисплей з обмеженим набором функцій. На ньому відображаються тільки час, дата та вхідні повідомлення. Спробуйте набрати текст на Galaxy Flip 4 без використання голосового управління, і ви зрозумієте, що це практично неможливо без потреби щоразу відкривати внутрішній екран.

Але минуло вже кілька років із моменту дебюту такого смартфона, і з кожним поколінням пристрої розвиваються, а разом з ними і їхні можливості. Motorola Razr+ дає змогу робити практично все що завгодно з переднього екрана, а щодо Galaxy Z Flip 5, хоча його можливості не настільки безмежні, проте на його Flex Window можна запускати більшість застосунків сторонніх розробників після встановлення Good Lock.

Водночас маленький екран залишається невеликою перепоною між користувачем і світом «залипальних» соцмереж і новинних агрегаторів. Якщо ви часто ловите себе в моменті, коли вже пів години гортаєте стрічку, а спочатку заходили в калькулятор, фліпфон відучить вас від цієї звички.

Який складаний формфактор краще вибрати

Сучасна «розкладачка» з маленьким зовнішнім екраном на передній панелі «звичайного» телефону дасть змогу залишатися на зв'язку з навколишнім світом, не відволікаючись від роботи. А повноцінний смартфон з опцією перетворення на планшет дає більше можливостей у будь-якому повсякденному сценарії.

Хоча «фліпи» і «фолди» значно відрізняються функціональністю й підходом до використання, найкращий спосіб визначити відповідний формфактор — приділити деякий час кожному пристрою. Так ви швидко зрозумієте, який із них відповідає вашому стилю.