Зберігання світло чутливих реактивів

Світлочутливі реактиви, під дією світла можуть змінювати свої властивості, окислюватися, відновлюватися, розкладатися та змінювати свій колір. Світлочутливі реактиви, такі як бутилацетат купити, необхідно зберігати в тарах з жовтогарячого скла, або світлонепроникних матеріалів. Допускається зберігання деяких світлочутливих реактивів у тарах зі скла безбарвного або темного, але з обов'язковою упаковкою в чорний папір.

Переміщення світлочутливих реактивів необхідно проводити обережно, не допускати порушення герметичності упаковки та розриву світлонепроникної обгортки (фотохімічні реакції прискорюються в присутності повітря, особливо вологого). Світлочутливий реактив як олія імерсійна купити, треба зберігати в темних місцях, що виключає попадання на реактив прямого сонячного промені. Кожну нову отриману партію світлочутливих реактивів поміщають на стелажі позаду наявної партії світлочутливих реактивів.

Зберігання термо чутливих реактивів

Для зберігання використовують спеціальне лабораторне обладнання бо термо чутливі реактиви, змінюють свої властивості під дією температури навколишнього середовища; низько плавлячі, низько затвердівши, низько киплячі; киплячі до 20°C, від 20°C до 40°C, від 40°C до 60°C і т. п. Термо чутливі реактиви слід зберігати в прохолодних затемнених приміщеннях, подалі від опалювальних приладів, при температурах нижче "критичного показника", при якій реактиви розкладаються. Реактив з низькою температурою плавлення треба зберігати в прохолодному місці, подалі від опалювальних елементів, в умовах, які забезпечують температуру навколишнього середовища нижче температури плавлення реактиву. Зберігання їх на відкритому місці не допускається. Реактиви з низькою температурою затвердіння слід зберігати при температурі не вище температури затвердіння реактиву. Низько киплячі реактиви, в залежності від їх температури кипіння, треба зберігати в металевих балонах, запаяних скляних ампулах, герметично закупореній тарі зі скла, металу, або полімерного матеріалу, при температурі нижче температури кипіння.