
17:30, 3 листопада 2015 р.
Тернопільські активісти організували у нашому місті проект “СтопХам”
Перші два рейди тернополяни можуть побачити на відео у соцмережах. Активісти кажуть, що на цьому не зупиняться і робитимуть усе для того, аби навчити водіїв культури паркування.
Заснували проект “СтопХам” у Росії. Українські активісти вирішили, що пора і тернопільських водіїв навчити ПДР. Такий проект уже діє в декількох містах України. Наприклад, у Львові уже “виховують” водіїв, які паркуються де душа забажає порушуючи правила.
Долучились до проекту і наші активісти, пише “20 хвилин“. У тернопільській команді більше 10-ти учасників віком від 20 до 28 років. Дехто з них ще здобуває вищу освіту, а інші уже працюють.
– Про проект “СтопХам” ми вже знали, а ідея виникла після того, як ми почали звертати увагу на культуру паркування тернопільських водіїв, – розповідає один із організаторів проекту у Тернополі Деніз Гюмюстекін. – Ми аналізуємо, де у місті найбільш проблемні місця і проводимо там рейд.
На авто, водій якого порушує правила дорожнього руху, не залежно від марки чи ціни автомобіля, активісти приклеюють наліпки з надписом: “Мені плювати на всіх паркуюсь де хочу”. Власних ідей у активістів багато, але на їх реалізацію потрібен час.
– Не будемо заходити на перед, – каже співрозмовник. – За час дії проекту – це уже сім днів, ми провели два рейди і відзняли два відео. Плануємо щотижня проводити один-два рейди. Скільки проведемо рейдів та відзнімемо відео не знаємо. Але думаю, що їх буде багато, адже і проблем у місті вистачає.
Якщо під час рейду у активістів виникнуть проблеми чи хтось з водіїв полізе у бійку, то на такий випадок у команді є юрист.
– Ще перед стартом проекту ми з ним обговорили всі нюанси щодо нашої діяльності, – пояснює активіст. – Щодо бійок, то таких випадків ще не було. Але якщо таке станеться, то битись ми ні з ким не будемо. Ми діятимемо згідно закону.
Щодо фінансування проекту, то організатори кажуть, що воно відсутнє. Активісти вкладають у нього власні кошти.
У соцмережі на сторінці проекту “СтопХам” уже є перші відео з рейдів активістів. Також їх можна подивитись на каналі проекту на уoutube. Нове відео активісти обіцяють уже через декілька днів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:24, 5 травня
25
12:06, 1 травня
109
12:09, 1 травня
14
21:03, 28 квітня
20
live comments feed...