На Тернопільщині визначили «Персон року-2011»

Завершується рік, і коли, як не нині, час підбивати підсумки, як жило і розвивалося наше місто та й Тернопілля загалом протягом цього часу. Торік газета «Номер один» вперше запровадила номінацію для тих людей, які докладають найбільше зусиль для того, аби наш край розквітав і розвивався. Однак цього разу вирішили не відзначати цих особистостей за досягнення у певній галузі, адже кожен з них показав себе і як здібний керівник, і як добрий господар, і як благородна людина, і як професіонал, і як патріот… Кожен з них по праву заслужив носити звання «Персона року-2011».

0101.jpgСергій Надал, міський голова Тернополя

За рік перебування на посаді міського голови Сергій Віталійович показав себе як вправний, енергійний, працьовитий і ефективний господарник. Звісно, заздрісники і недоброзичливці залишилися, але за перший рік роботи ще жоден мер не навів повного порядку у місті, та й жодному меру Тернопіль не діставався у такому кризовому стані, яким він був торік на фоні загального занепаду у державі. З огляду на ці фактори, Сергію Надалу вдалося не тільки втримати на плаву господарку міста, а й значною мірою розвинути її і розробити напрямки її розвитку на найближчі роки. За свою роботу нинішній мер міста цього року отримав особливу відзнаку від Верховної Ради України – за розвиток місцевого самоврядування і позитивні зміни у соціальній та гуманітарній сфері. Окрему п’ятірку з плюсом Сергій Віталійович заслуговує за те, що вже за перший рік своєї каденції реально втілив у життя одну зі своїх передвиборчих обіцянок – облаштував тернополянам перший тротуар із підігрівом.

bortnjak.jpgФедір Бортняк, начальник УМВСУ в Тернопільській області

Генерал-майор Федір Бортняк уже півтора року обіймає посаду очільника обласних міліціонерів. Після багаторічної праці у правоохоронних органах Тернопільщини знає в області всіх і вся, а тому зумів досягнути оптимального балансу співпраці і з усіма гілками влади, і з нашим неоднорідним політикумом, і водночас твердою рукою управляти тими, хто бореться зі злочинністю у нашому краї. За його керівництва наша область тримає лідерство як найспокійніша територія України. Поміж нелегких трудових буднів генерал-майор встигає відвідати із гостинцями сиротинці, вшанувати ветеранів, за його ініціативи у Тернополі створено меморіальну дошку пам’яті першому генералу Тернопільщини часів незалежної України Роману Подсаднюку. Тернополяни особливо відзначають його людяність і доступність для простих людей. А указом Президента Федора Всеволодовича цими днями нагороджено почесним званням Заслужений юрист України.

juhymets.jpgІгор Юрійович Юхимець, в. о. голови правління-генеральний директор ВАТ «Тернопільобленерго»

Заслужений енергетик України Ігор Юхимець працює на благо Тернопільщини ось уже понад 12 років і визнанням його заслуг перед областю стало нагородження його нагрудним знаком «Честь і слава Тернопілля». З його ініціативи оновлюються електромережі, впроваджується передове енергетичне обладнання та прокладаються нові лінії електропередач. Але попри те Ігор Юхимець майже завжди залишається в тіні сяйва електроенергії, якою користується кожен мешканець області. В сучасних умовах енергетикам доводиться щодня працювати не лише для того, щоб електропостачання споживачів області було налагодженим, а й знаходити кошти, щоб модернізувати та підтримувати в належному стані електромережі. В таких не простих умовах щодня доводиться працювати сильній професійній команді тернопільських енергетиків під керівництвом знавця своєї справи Ігоря Юхимця.

lylo.jpgВасиль Йосипович Лило, генеральний директор ТОВ «Тернопільбуд»

Генеральний директор ТОВ «Тернопільбуд» Василь Лило вже вдруге стає лауреатом нашої премії. З року в рік, незважаючи на економічні перепади та політичні баталії, він продовжує працювати на благо Тернопільщини, поповнюючи свою «Книгу добрих справ» новими записами. Саме Василю Йосиповичу довіряють будівництво та реконструкцію найбільших соціальних об’єктів у місті та області. Серед них у цьому році – школа у селі Скорики, яка має стати школою майбутнього, Співоче поле у Тернополі, Збаразький міський стадіон, Тернопільська школа греко-римської боротьби, реконструкція Вишнівецького палацу. На часі фірма Василя Лила продовжує роботи по реконструкції Тернопільського замку та архіву. Отож недарма у 2011-му він отримав перемогу у конкурсі Мінрегіонбуду під назвою «Доступне житло». Не забуває Василь Йосипович і про благодійність. Два основні напрямки його меценатства – діти та церква. Чи не найбільше уваги він приділяє дітям-інвалідам чи залишеним без батьківської опіки – із дитячого будинку "Малятко", ВСЖТ "За майбутнє дітей україни", ГМО "Братерство сиріт", допомогу від Василя Лила отримують і Червоний Хрест, і обласна спілка ветеранів Афганістану, Свято-Іоанівський монастир та Тернопільсько-Зборівська єпархія УГКЦ.

geda1.jpgВолодимир Михайлович Геда, міський голова Монастириськів

Володимир Геда – один з тих мерів Тернопілля, реклами котрому не потрібно. Його у Монастириськах знає практично кожен – від школяра до сивочолого дідуся. І не випадково, адже він – справжній господар міста, знає всі його слабкі місця і намагається їх вирішити. Уже декілька років Володимир Михайлович – староста Асоціації міст Тернопілля. Вдруге ставши міським головою райцентру восени минулого року, Володимир Геда зумів на власному прикладі показати усій області, як розумно витрачати бюджетні кошти і при цьому зробити своє місто одним із кращих в Україні. Саме тому цьогоріч працю Володимира Михайловича і його злагодженої команди оцінив уряд, нагородивши Монастириська відзнакою «Краще мале місто України з благоустрою».

kmita.jpgВіктор Вікторович Кміта, головний лікар Тернопільської комунальної лікарні №2

Друга міська лікарня сьогодні обслуговує майже 100 тисяч жителів Тернопілля, щороку у її стаціонарі лікуються понад 15 тисяч хворих. Працюють тут майже 1300 осіб медичного персоналу. І успішно керує цим найбільшим медичним закладом Тернопілля заслужений лікар України Віктор Кміта. Усі новинки в галузі медицини та медичного обладнання – на контролі у Віктора Вікторовича, більшість з них він якщо не втілює в життя у своєму закладі, то принаймні планує на найближчий час. Завдяки йому у лікарні №2 – найсучасніше реанімаційне відділення, а приймально-діагностичне – відповідає усім світовим стандартам. Цього року у другій міській лікарні встановили перший в області ангіограф, вартістю 3 мільйони гривень, та кювет для немовлят, що народилися недоношеними. Чудовий лікар, чудовий господар, чудова людина – усе це говорять про Віктора Кміту і працівники лікарні, і пацієнти, і їх родини.

lazar.jpgМихайло Павлович Лазар, голова Правління Тернопільської облспоживспілки.

Михайло Лазар очолює облспоживспілку понад 13 років, а у сфері споживчої кооперації працює з 1967 року. Сьогодні обласна спілка споживчих товариств на добровільних засадах об’єднує 16 районних споживчих товариств, які працюють під торговельною маркою "ТеКо". До складу облспоживспілки також входять 19 власних підприємств, а це магазини роздрібної торгівлі, кондитерські цехи, АТП, громадське харчування, гуртова база, залізобетонний комбінат. Загалом у системі працюють 2200 працівників. І все це велике господарство збережене на Тернопільщині завдяки Михайлу Павловичу. Такий показник – унікальний на теренах усієї України. Вже цього року, незважаючи на економічні негаразди в країні, облспоживспілка відкрила ще три заклади «ТеКо» на Тернопільщині. Відтак сільські жителі мають змогу у своїх населених пунктах отримувати комфорт і асортимент сучасних магазинів, доступних жителям міста. За свою багаторічну працю Михайло Лазар удостоєний безлічі нагород, які поповняться нині ще однією відзнакою – «Персона №1».

dnistran.jpgСтепан Семенович Дністрян, головний лікар обласної санепідемстанції

Його ім’я у Тернополі настільки відоме, що здається, наче він не 14 років очолює обласну санепідемстанцію, а ціле своє життя. Вперше Степан Семенович розповів про себе саме нашим читачам у цьому році, зізнавшись, що до того ж понад 9 років очолює обласне товариство «Бойківщина». Завдяки високому професіоналізму Степана Дністряна та його колективу Тернопільщина є однією із найстабільніших областей в епідемічному відношенні, а показники захворюваності у нас в декілька разів нижчі, ніж в цілому по Україні. А цього року Степан Дністрян взявся за втілення проекту, аналогів якому в нашій державі немає, – створення лабораторії по контролю за використанням генетично модифікованих організмів. Це буде найсучасніша профілактична установа в Україні, яка дозволить досконало вивчати усе, що споживають тернополяни.

pidg.jpgОлена Підгрушна, біатлоністка, майстер спорту міжнародного класу, капітан збірної України

Тернопільська спортсменка Олена Підгрушна стрімко увірвалась до когорти кращих біатлоністок України. Якщо ще в 2007 році вона виступала серед юніорок, то вже в 2010 році стала капітаном дорослої жіночої збірної України. 2011 рік для Олени особливий. Спершу Олена у складі жіночої збірної України виграла естафетну гонку на чемпіонаті Європи, що проходить в італійському Ріднау. А згодом, на чемпіонаті світу 2011 року в Ханти-Мансійську (Росія), Підгрушна здобула «срібло» в естафеті 4х6 км, однак через порушення антидопінгових правил подругою по команді Оксаною Хвостенко Міжнародний союз біатлоністів позбавив українську жіночу естафетну четвірку, а заодно і тернополянку, другого місця. Але всі любителі біатлону Тернопільщини, незважаючи на таку прикрість, вважають Оленку призеркою ЧС. Більше того, вже на старті нового Кубка світу Підгрушна своє високе реноме підтвердила в Остерсунді (Швеція), де показала найкращий в біографії 5-й результат в індивідуальних змаганнях.

semenjuk.jpgВасилій Семенюк, митрополит Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ

Василій Семенюк – одна з найавторитетніших персон не тільки Тернопільщини. Доказом цього стала інтронізація владики на чин митрополита Тернопільсько-Зборівського. Нелегкий життєвий шлях пройшов Владика до цього відповідального та поважного чину. На його пам’яті і злидні українського села, і часи підпілля УГКЦ, гоніння духовенства, допити і, нарешті, відродження та встановлення української церкви. До цього часу Василію Семенюку вдалося об’єднати навколо себе усю церковну спільноту УГКЦ. За його сприяння на очах жителів Тернопільщини був побудований один з найбільших паломницьких центрів Марійський духовний центр у Зарваниці. Величезних масштабів набули прощі до духовної святині у Зарваниці. Також організовуються всеукраїнські прощі для молоді. Сьогодні під його опікою будуть Тернопільсько-Зборівська архієпархія та Бучацька єпархія. У планах митрополита зміцнити зв’язки між церковними структурами, що допоможе духовенству ще більше наблизитись до людей та тісніше співпрацювати із владою. Завдяки цій високодуховній, інтелігентній та мудрій людині УГКЦ вийшла на новий рівень взаємин як з християнами, так і органами державної влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У Києві випав перший сніг. До Тернополя він ще не дістався, та вже найближчими днями і у нашому місті похолоднішає, а дороги вкриє ожеледиця. Відповідні служби вже готуються до зміни погоди і переходять на зимовий режим утримання міста.За прогнозами синоптиків вже от-от стовпчики термометрів почнуть опускатися нижче нуля. Тож міські структури, відповідальні за утримання шляхів, мостів і прибудинкових територій в зимовий період вже готуються до цього, повід...
Суспільство
Через протести праціників облавтодору, на певний час був перекритим рух центром Тернополя. Тож деякі пасажири маршруток почали вимагати повернути їм вартість проїзду. І натикались на хамство у відповідь. Про такий випадок написала София Харик. Випадок жінка описала у Facebook-спільноті Тернопільські плітки. "Їхала сьогодні у маршрутці номер 6 о 11.40 дня. я була просто шокована таким хамським відношенням водія. моєму обуренню не було меж!!!! Сіла біля 6 ма...
Суспільство
Трагічна історія 12-річного Романа Кулака з Тернополя, який помер через недбальство лікарів Жидачівської районної лікарні, що на Львівщині, стала історією боротьби за відповідальність у медицині. Не стало хлопчика торік 27 червня. Причина — заворот тонкого кишечника. Якби Романові вчасно надали необхідну допомогу, він би вижив. Його батьки і сестричка уже більше року ходять до могили. Тато хлопчика пан Володимир переконаний, що горе-лікарі, які нічого не з...
Суспільство
Зима в Україні цього року буде теплою, у грудні і січні на більшості територій середньомісячна температура буде плюсовою. Про це розповіла завідуюча відділу прикладної метеорології та кліматології Українського науково-дослідницького гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, повідомляють Патріоти України. "Наш прогноз на місяць - аномалія температури, відхилення від норми. Зима буде теплою. Середня за місяць температура у грудні може бути на 1-2 градуси...
Суспільство
З 1 січня 2019 року значно подорожчають послуги платних телевізійних сервісів, зокрема кабельне телебачення, IPTV, телебачення інших технологій. Абонентська плата може зрости на 15-40%, залежно від регіональних особливостей, набору телевізійних телеканалів, різних економічних показників діяльності провайдерів. Про це повідомила голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна на конференції "Телеком. Інтернет. Медіа." (с...
Суспільство
Частину сміттєпровідних ліній вже запаяли, оскільки з його використанням неможливо впровадити роздільне сортування сміття. Використання сміттєпроводу планують припинити повністю. Як інформує "20 хвилин", про плани щодо повного припинення користування сміттєпроводами в місті розповів заступник Тернопільського міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Владислав Стемковський на нараді житлово-комунальних служб Тернополя щодо роботи в зимов...
Суспільство
У п’ятницю, 16 листопада, Тернопільщину з робочим візитом відвідає Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко. Спочатку Віце-прем’єр-міністр зустрінеться з журналістами, а о 17.00 презентує свою книжку “Три розмови про Україну”. Місце: Український дім “Перемога”.
Кримінал
Тіло Руслана Романюка було знайдене 14 листопада в одній із закинутих будівель міста Дніпра. Правоохоронці порушили кримінальне провадження. Як повідомляє "20 хвилин", 41-річний мешканець села Білозірка Лановецього району два роки служив у ЗСУ. Боєць саме збирався у відпустку додому. "Тіло чоловіка виявили 14 листопада в центральній частині Дніпра, в закинутій будівлі поблизу вокзалу", - пояснила речник управління Нацполіції в Дніпропетровській області Анн...
Пригоди
Аварія трапилась близько 16:10 (15 листопада) неподалік від зупинки на вул. Шота Руставелі. Там зіткнулися легковик "Renault" та тролейбус №3. Як повідомляє "20 хвилин", постраждалих внаслідок аварії немає. Пасажири тролейбуса пересіли в інший громадський транспорт.  Водії відмовилися надавати коментарі. Затор на Шота Руставелі був, але не через ДТП. Він тягся від кільця біля "шостого" до кільця біля "АРСу". Обставини інциденту з'ясовуються. Нагадуємо, що...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!