На Тернопільщині визначили «Персон року-2011»

Завершується рік, і коли, як не нині, час підбивати підсумки, як жило і розвивалося наше місто та й Тернопілля загалом протягом цього часу. Торік газета «Номер один» вперше запровадила номінацію для тих людей, які докладають найбільше зусиль для того, аби наш край розквітав і розвивався. Однак цього разу вирішили не відзначати цих особистостей за досягнення у певній галузі, адже кожен з них показав себе і як здібний керівник, і як добрий господар, і як благородна людина, і як професіонал, і як патріот… Кожен з них по праву заслужив носити звання «Персона року-2011».

Сергій Надал, міський голова Тернополя

За рік перебування на посаді міського голови Сергій Віталійович показав себе як вправний, енергійний, працьовитий і ефективний господарник. Звісно, заздрісники і недоброзичливці залишилися, але за перший рік роботи ще жоден мер не навів повного порядку у місті, та й жодному меру Тернопіль не діставався у такому кризовому стані, яким він був торік на фоні загального занепаду у державі. З огляду на ці фактори, Сергію Надалу вдалося не тільки втримати на плаву господарку міста, а й значною мірою розвинути її і розробити напрямки її розвитку на найближчі роки. За свою роботу нинішній мер міста цього року отримав особливу відзнаку від Верховної Ради України – за розвиток місцевого самоврядування і позитивні зміни у соціальній та гуманітарній сфері. Окрему п’ятірку з плюсом Сергій Віталійович заслуговує за те, що вже за перший рік своєї каденції реально втілив у життя одну зі своїх передвиборчих обіцянок – облаштував тернополянам перший тротуар із підігрівом.

Федір Бортняк, начальник УМВСУ в Тернопільській області

Генерал-майор Федір Бортняк уже півтора року обіймає посаду очільника обласних міліціонерів. Після багаторічної праці у правоохоронних органах Тернопільщини знає в області всіх і вся, а тому зумів досягнути оптимального балансу співпраці і з усіма гілками влади, і з нашим неоднорідним політикумом, і водночас твердою рукою управляти тими, хто бореться зі злочинністю у нашому краї. За його керівництва наша область тримає лідерство як найспокійніша територія України. Поміж нелегких трудових буднів генерал-майор встигає відвідати із гостинцями сиротинці, вшанувати ветеранів, за його ініціативи у Тернополі створено меморіальну дошку пам’яті першому генералу Тернопільщини часів незалежної України Роману Подсаднюку. Тернополяни особливо відзначають його людяність і доступність для простих людей. А указом Президента Федора Всеволодовича цими днями нагороджено почесним званням Заслужений юрист України.

Ігор Юрійович Юхимець, в. о. голови правління-генеральний директор ВАТ «Тернопільобленерго»

Заслужений енергетик України Ігор Юхимець працює на благо Тернопільщини ось уже понад 12 років і визнанням його заслуг перед областю стало нагородження його нагрудним знаком «Честь і слава Тернопілля». З його ініціативи оновлюються електромережі, впроваджується передове енергетичне обладнання та прокладаються нові лінії електропередач. Але попри те Ігор Юхимець майже завжди залишається в тіні сяйва електроенергії, якою користується кожен мешканець області. В сучасних умовах енергетикам доводиться щодня працювати не лише для того, щоб електропостачання споживачів області було налагодженим, а й знаходити кошти, щоб модернізувати та підтримувати в належному стані електромережі. В таких не простих умовах щодня доводиться працювати сильній професійній команді тернопільських енергетиків під керівництвом знавця своєї справи Ігоря Юхимця.

Василь Йосипович Лило, генеральний директор ТОВ «Тернопільбуд»

Генеральний директор ТОВ «Тернопільбуд» Василь Лило вже вдруге стає лауреатом нашої премії. З року в рік, незважаючи на економічні перепади та політичні баталії, він продовжує працювати на благо Тернопільщини, поповнюючи свою «Книгу добрих справ» новими записами. Саме Василю Йосиповичу довіряють будівництво та реконструкцію найбільших соціальних об’єктів у місті та області. Серед них у цьому році – школа у селі Скорики, яка має стати школою майбутнього, Співоче поле у Тернополі, Збаразький міський стадіон, Тернопільська школа греко-римської боротьби, реконструкція Вишнівецького палацу. На часі фірма Василя Лила продовжує роботи по реконструкції Тернопільського замку та архіву. Отож недарма у 2011-му він отримав перемогу у конкурсі Мінрегіонбуду під назвою «Доступне житло». Не забуває Василь Йосипович і про благодійність. Два основні напрямки його меценатства – діти та церква. Чи не найбільше уваги він приділяє дітям-інвалідам чи залишеним без батьківської опіки – із дитячого будинку "Малятко", ВСЖТ "За майбутнє дітей україни", ГМО "Братерство сиріт", допомогу від Василя Лила отримують і Червоний Хрест, і обласна спілка ветеранів Афганістану, Свято-Іоанівський монастир та Тернопільсько-Зборівська єпархія УГКЦ.

Володимир Михайлович Геда, міський голова Монастириськів

Володимир Геда – один з тих мерів Тернопілля, реклами котрому не потрібно. Його у Монастириськах знає практично кожен – від школяра до сивочолого дідуся. І не випадково, адже він – справжній господар міста, знає всі його слабкі місця і намагається їх вирішити. Уже декілька років Володимир Михайлович – староста Асоціації міст Тернопілля. Вдруге ставши міським головою райцентру восени минулого року, Володимир Геда зумів на власному прикладі показати усій області, як розумно витрачати бюджетні кошти і при цьому зробити своє місто одним із кращих в Україні. Саме тому цьогоріч працю Володимира Михайловича і його злагодженої команди оцінив уряд, нагородивши Монастириська відзнакою «Краще мале місто України з благоустрою».

 

Віктор Вікторович Кміта, головний лікар Тернопільської комунальної лікарні №2

Друга міська лікарня сьогодні обслуговує майже 100 тисяч жителів Тернопілля, щороку у її стаціонарі лікуються понад 15 тисяч хворих. Працюють тут майже 1300 осіб медичного персоналу. І успішно керує цим найбільшим медичним закладом Тернопілля заслужений лікар України Віктор Кміта. Усі новинки в галузі медицини та медичного обладнання – на контролі у Віктора Вікторовича, більшість з них він якщо не втілює в життя у своєму закладі, то принаймні планує на найближчий час. Завдяки йому у лікарні №2 – найсучасніше реанімаційне відділення, а приймально-діагностичне – відповідає усім світовим стандартам. Цього року у другій міській лікарні встановили перший в області ангіограф, вартістю 3 мільйони гривень, та кювет для немовлят, що народилися недоношеними. Чудовий лікар, чудовий господар, чудова людина – усе це говорять про Віктора Кміту і працівники лікарні, і пацієнти, і їх родини.

Михайло Павлович Лазар, голова Правління Тернопільської облспоживспілки.

Михайло Лазар очолює облспоживспілку понад 13 років, а у сфері споживчої кооперації працює з 1967 року. Сьогодні обласна спілка споживчих товариств на добровільних засадах об’єднує 16 районних споживчих товариств, які працюють під торговельною маркою "ТеКо". До складу облспоживспілки також входять 19 власних підприємств, а це магазини роздрібної торгівлі, кондитерські цехи, АТП, громадське харчування, гуртова база, залізобетонний комбінат. Загалом у системі працюють 2200 працівників. І все це велике господарство збережене на Тернопільщині завдяки Михайлу Павловичу. Такий показник – унікальний на теренах усієї України. Вже цього року, незважаючи на економічні негаразди в країні, облспоживспілка відкрила ще три заклади «ТеКо» на Тернопільщині. Відтак сільські жителі мають змогу у своїх населених пунктах отримувати комфорт і асортимент сучасних магазинів, доступних жителям міста. За свою багаторічну працю Михайло Лазар удостоєний безлічі нагород, які поповняться нині ще однією відзнакою – «Персона №1».

Степан Семенович Дністрян, головний лікар обласної санепідемстанції

Його ім’я у Тернополі настільки відоме, що здається, наче він не 14 років очолює обласну санепідемстанцію, а ціле своє життя. Вперше Степан Семенович розповів про себе саме нашим читачам у цьому році, зізнавшись, що до того ж понад 9 років очолює обласне товариство «Бойківщина». Завдяки високому професіоналізму Степана Дністряна та його колективу Тернопільщина є однією із найстабільніших областей в епідемічному відношенні, а показники захворюваності у нас в декілька разів нижчі, ніж в цілому по Україні. А цього року Степан Дністрян взявся за втілення проекту, аналогів якому в нашій державі немає, – створення лабораторії по контролю за використанням генетично модифікованих організмів. Це буде найсучасніша профілактична установа в Україні, яка дозволить досконало вивчати усе, що споживають тернополяни.

Олена Підгрушна, біатлоністка, майстер спорту міжнародного класу, капітан збірної України

Тернопільська спортсменка Олена Підгрушна стрімко увірвалась до когорти кращих біатлоністок України. Якщо ще в 2007 році вона виступала серед юніорок, то вже в 2010 році стала капітаном дорослої жіночої збірної України. 2011 рік для Олени особливий. Спершу Олена у складі жіночої збірної України виграла естафетну гонку на чемпіонаті Європи, що проходить в італійському Ріднау. А згодом, на чемпіонаті світу 2011 року в Ханти-Мансійську (Росія), Підгрушна здобула «срібло» в естафеті 4х6 км, однак через порушення антидопінгових правил подругою по команді Оксаною Хвостенко Міжнародний союз біатлоністів позбавив українську жіночу естафетну четвірку, а заодно і тернополянку, другого місця. Але всі любителі біатлону Тернопільщини, незважаючи на таку прикрість, вважають Оленку призеркою ЧС. Більше того, вже на старті нового Кубка світу Підгрушна своє високе реноме підтвердила в Остерсунді (Швеція), де показала найкращий в біографії 5-й результат в індивідуальних змаганнях.

Василій Семенюк, митрополит Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ

Василій Семенюк – одна з найавторитетніших персон не тільки Тернопільщини. Доказом цього стала інтронізація владики на чин митрополита Тернопільсько-Зборівського. Нелегкий життєвий шлях пройшов Владика до цього відповідального та поважного чину. На його пам’яті і злидні українського села, і часи підпілля УГКЦ, гоніння духовенства, допити і, нарешті, відродження та встановлення української церкви. До цього часу Василію Семенюку вдалося об’єднати навколо себе усю церковну спільноту УГКЦ. За його сприяння на очах жителів Тернопільщини був побудований один з найбільших паломницьких центрів Марійський духовний центр у Зарваниці. Величезних масштабів набули прощі до духовної святині у Зарваниці. Також організовуються всеукраїнські прощі для молоді. Сьогодні під його опікою будуть Тернопільсько-Зборівська архієпархія та Бучацька єпархія. У планах митрополита зміцнити зв’язки між церковними структурами, що допоможе духовенству ще більше наблизитись до людей та тісніше співпрацювати із владою. Завдяки цій високодуховній, інтелігентній та мудрій людині УГКЦ вийшла на новий рівень взаємин як з християнами, так і органами державної влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
У селі Вілія, Шумського району, піротехніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення вилучили і ліквідували 213 артилерійських снаряди калібром 45 мм. Про це йдеться на сторінці ДСНС у Тернопільській області в соціальній мережі Facebook. Рятувальники нагадують: у випадку, якщо жителі Тернопільщини знайдуть предмети, схожі на зброю або вибухонебезпечні пристрої – телефонувати за номером 101.
Суспільство
27 листопада Борис Патон відсвяткував 101 рік. Він незмінний з 1962 року  президент Національної академії наук України та Інституту електрозварювання. Пише Нова Тернопільська... Є вченим у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук. Патон є автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), понад 1200 публікацій, в тому числі 20 наукових монографій. До вашої уваги найцікавіші факти з життя легендар...
Суспільство
Розваги для дітей з інклюзією. Надути кульку, зробити мумію і розгадати квест. Такі завдання виконували відвідувачі інклюзивно-ресурсного центру.  Показує Т1. У Тернополі на вікторину "Ми чемпіони" запросили 8 діток. Тут вони змагались, грались і навіть отримували грошові нагороди. Таким чином відзначили День людей з інвалідністю.
Суспільство
За інформацією Тернопільського обласного центру з гідрометеорології в період з 7 по 9 грудня в Тернопільській області та м. Тернопіль на дорогах очікується ожеледиця. (І рівень небезпечності, жовтий). Саме тому рятувальники Тернопільщини закликають громадян дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебуванні на вулиці. Водіям варто пам’ятати, що під час ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях, тому необхідно вибирати безпечн...
Суспільство
Тернопільська міська бібліотека №4 для дорослих, що на бульварі Данила Галицького, запрошує всіх охочих на майстер-клас з виготовлення декоративних пташок з в’язальних ниток. Проведе заняття Тетяна Яциковська.  Відбудеться творча зустріч у неділю, 8 грудня. Початок –  13:00. З собою потрібно взяти м’які в’язальні нитки бежевого, коричневого, сірого, молочного, білого, синього, чорного та інших природних кольорів, чорні намистинки на очі, чорний фетр на дзь...
Кримінал
Поліцейські закликають тернополян бути обережними у спілкуванні з підозрілими людьми та не поводитися довірливо, знайомлячись в інтернеті. Як повідомляє "Rz", шокуючий випадок стався у Києві: жінка через сайт познайомилася з чоловіком, який привів її в квартиру на вулиці Зодчих, 68, а після – почав погрожувати і показав тіло в коморі. Вона звернулася в поліцію вночі 6 грудня, запевнивши, що бачила труп жінки. Коли прибули правоохоронці, інформація підтверд...
Кримінал
Охоронець тернопільського супермаркету помітив чоловіка, який потрапив в об’єктив камер спостереження під час крадіжок. За кілька днів до того відвідувач поцупив у магазині товар. Аби не дати зловмиснику знову вчинити протиправне, працівник охорони намагався його затримати. Та реакція лиходія була непередбачуваною. Той вихопив вогнепальну зброю та почав нею погрожувати охоронцю. Поліцейські прибули на місце злочину оперативно. Зброю, якою погрожував 39-рі...
Суспільство
У Міністерстві охорони здоров'я чергова гучна відставка. Ірина Литовченко, керівниця директорату стратегічного планування та євроінтеграції, одного з ключових департаментів МОЗ, людина, яка чи не найбільше публічно критикувала нову міністерку Зоряну Скалецьку, заявила, що йде з посади разом з "практично усією своєю командою". Вона розповіла, що у МОЗ її змушували видаляти всі згадки про Уляну Супрун - і з документів, і з сайту. Свою заяву вона опублікувала...
Пригоди
Новорічної музики утнув духовий оркестр на урочистому відкритті "Файного зимового містечка" в Тернополі, яке працюватиме протягом усіх новорічно-різдвяних свят. Пишуть Тернополяни. Офіційне відкриття містечка відбулося сьогодні ввечері, 6 грудня на сцені просто неба біля приміщення драмтеатру. На захід завітало декілька десятків тернополян із дітьми. Під час урочистості для гостей просто неба декілька святкових композицій виконали музики Тернопільського му...