В Тернополі говорили про забезпечення рівних прав жінок і чоловіків

Тема гендерної рівності обговорювалась на семінарі, що відбувся 5 січня цього року в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Заступник начальникавідділу довідково-інформаційної роботи з населенням ТМРЦЗ Інна Лісовська ознайомила учасників заходу з конституційними правами жінок та Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

«Будьте впевнені у собі та у своїх можливостях, не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайте та удосконалюйте свої уміння та нахили – ось основа професійного успіху, – зауважила доповідач. – Якщо будете професіоналом своєї справи, тоді ніхто не звертатиме увагу, якої ви статті».

Погодилася із цим твердженням безробітна Наталя, яка донедавна була водієм автомобіля: «Я і далі шукатиму саме таку роботу, бо впевнена в собі і у своїх знаннях. З водіями-чоловіками завжди працювала на рівних. Жінка має законне право вибирати, чим займатися, яку освіту отримати і де працювати».

«23 роки пропрацювала кранівником у будівельній галузі, у колективі, який складався в основному з чоловіків, – сказала безробітна Марія. – Професію обрала сама, ту, що мені подобалася. Я робила те, що до душі. Упереджене ставлення подекуди зустрічала, проте лише від тих людей, які не знали мене в роботі».

Звичайно, людина може не тільки створити стереотип, а й зруйнувати його. Багато   чоловіків нині є успішними у типово жіночих професіях: кухар, перукар, візажист, модельєр тощо. І навпаки, жінки процвітають, освоївши професії, «закріплені» за чоловіками: водій, міліціонер, прокурор, тракторист, оператор котельні…

А загалом у 2011 році у Тернопільському міськрайцентрі зайнятості відбулося 85 семінарів з гендерних питань, у яких взяли участь 755 жінок, та 78 семінарів на тему «Жінка і праця» за участю 769 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі