Перейти на спрощену систему оподаткування можна до 25 січня

Обрати або перейти на спрощену систему оподаткування суб’єкти господарювання можуть лише до 25 січня 2012 року.

Для цього юридичні чи фізичні особи повинні подати відповідну заяву до податкової інспекції, форму якої Міністерство фінансів України затвердило ще наприкінці грудня минулого року, – каже начальник управління оподаткування фізичних осіб Тернопільської ОДПІ Галина Оленин.

Галина Оленин: «20 грудня 2011 року наказом Міністерства фінансів України №1675 було затверджено порядок подання заяви на застосування спрощеної системи оподаткування».

При застосуванні спрощеної системи оподаткування основним є встановлення ставок податку. Їх затвердження проводиться сільськими та міськими органами самоврядування. Відтак, Тернопільська міська рада 5 січня цього року прийняла нові ставки та визначила 3 групи платників, які мають право перебувати на цій системі.

Галина Оленин: «До першої групи відносяться платники податків, які здійснюють діяльність виключно на ринку, а також ті, які надають побутові послуги, які не використовують працю найманих, і обсяг виручки у яких за рік не перевищує 150 тисяч гривень. До другої групи платників податків відносяться платники, які використовують до 10 найманих працівників, які надають побутові послуги, послуги з виробництва, здійснюють торгівлю, але обсяг виручки яких не перевищує 1 мільйон гривень. І до третьої групи відносяться платники податків, у яких обсяг виручки не повинен перевищувати 3 мільйонів гривень та кількість найманих працівників – не більше 20».

Платники, які вирішили перейти з нового року на спрощену систему оподаткування, перш за все повинні визначитися з видами своєї діяльності. Для цього, кажуть спеціалісти, варто звернутися до інспекторів чи держреєстраторів. Також перед поданням заяви необхідно погасити податковий борг, адже саме це може бути підставою для відмови у видачі свідоцтва платника єдиного податку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі