• Головна
  • У Польщі запропонували надати українцям право постійного проживання
17:30, 29 січня 2016 р.

У Польщі запропонували надати українцям право постійного проживання

Українці, білоруси і в’єтнамці, які вже перебувають та працюють у Польщі, мають отримати право на постійне проживання в РП.

З такою ініціативою у Варшаві виступив Союз польських підприємців та працедавців (ZPP) Польщі.

"Пропонуємо, щоб на зразок закону Рейгана в 1982 році (у США – Ред.), яким легалізовано перебування усіх поляків у США, легалізувати перебування усіх громадян України, які тут перебували упродовж певного часу і надати їм право на перебування з можливістю отримання (у перспективі 15 років) польського громадянства", - наголосив голова ZPP Цезарій Казьмерчак.

Він підкреслив, що це в національних інтересах Польщі з огляду на несприятливі демографічні прогнози для Польщі і політичну ситуацію в Європі.

За задумом Союзу, українцям, а також білорусам і в’єтнамцям, яких також багато перебуває на території Польщі, право на постійне проживання потрібно надати автоматично. Це необхідно здійснити шляхом ухвалення спеціального закону.

Казьмерчак підкреслив, що в міграційних питаннях Польща має поводитися з "англосаксонським цинізмом", як це роблять США, Австралія, Канада і приймати тих мігрантів, які "становлять найвищу цінність".

"Українці для нас є дуже цінними іммігрантами", - наголосив голова ZPP, додавши, що вони приїжджають до Польщі у пошуках роботи, легко асимілюються тут, їх не потрібно вчити мови, надавати житло чи навчати якимось спеціальностям. Водночас прийом у Польщі біженців з Африки, на його переконання, є необгрунтованим, оскільки 60% з них живуть на соціальну допомогу.

За польськими оцінками, у Польщі можуть перебувати близько мільйона українців, з яких легально працевлаштовані 650 тисяч, а нелегально можуть працювати від 70 до 270 тисяч осіб.

Офіційна сплата українцями всіх податків та соціальних внесків могла б додатково внести до бюджету країни до 9 млрд злотих (понад 2 млрд дол.). Нещодавно глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський повідомив: щороку українські заробітчани в РП переводять чи особисто привозять в Україну до 5 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проживання в Польщі українцям
Оголошення
live comments feed...