
12:30, 14 лютого 2016 р.
Українські греко-католики розчаровані діями Папи Римського
В Українській греко-католицькій церкві скептично оцінюють зустріч Папи Римського Франциска з патріархом Російської православної церкви Кирилом.
У п'ятницю очільники двох великих світових гілок християнства провели зустріч на Кубі, яка стала першою такого роду з XI ст., коли християнство розкололося на східне і західне.
Статус УГКЦ, яка підпорядковується Ватикану, але дотримується переважно східного обряду, залишається гострою темою у відносинах Римо-католицької церкви і РПЦ.
Коли Ватикан і Москва організовують зустрічі чи підписують якісь спільні тексти, то нам годі очікувати від цього чогось доброго Святослав Шевчук, УГКЦ
"Безперечно, цей текст викликав глибоке розчарування серед багатьох вірних нашої Церкви та й просто небайдужих громадян України, - прокоментував підсумкову заяву зустрічі предстоятель УГКЦ Любомир Шевчук, якого цитує сайт УГКЦ. - Сьогодні багато хто звертався до мене з цього приводу і говорив, що почувається зрадженим Ватиканом, розчарованим половинчастістю правди в цьому документі і навіть непрямою підтримкою з боку Апостольської Столиці агресії Росії проти України. Я, безперечно, розумію ці почуття".
"З нашого багаторічного досвіду можна сказати: коли Ватикан і Москва організовують зустрічі чи підписують якісь спільні тексти, то нам годі очікувати від цього чогось доброго", - додав він.
За його словами, ті пункти у спільній заяві двох церковних лідерів, де згадано про Україну, викликають у нього більше запитань, ніж відповідей.
Зокрема йдеться про 26-й пункт, де сказано, що обидва духовні лідери вболівають з приводу протистояння в Україні і закликають сторони конфлікту до розсудливості й суспільної солідарності.
"Пункт 26 цієї Декларації є найбільш контроверсійний. Створюється таке враження, що Московська патріархія або вперто не признається, що є стороною конфлікту, тобто відкрито підтримує агресію Росії проти України... або звертається передусім до свого сумління, закликає себе саму до розсудливості, суспільної солідарності та до діяльного будування миру", - сказав очільник українських греко-католиків.
Примирення
Папа Римський Франциск та патріарх Московський Кирил в своїй декларації закликали всі сторони, залучені до конфлікту в Україні, до миротворчості.
Глави церков "висловили жаль" через конфлікт в Україні, відзначивши, що він призвів до багатьох жертв та глибокої економічної та гуманітарної кризи.
"Ми запрошуємо всі сторони, які беруть участь в конфлікті, до розсудливості, соціальної солідарності і до дії, які спрямовані на побудову миру", - сказано в декларації.
"Ми запрошуємо наші церкви в Україні працювати в напрямку соціальної гармонії, утриматися від участі в протистоянні та не підтримувати подальший розвиток конфлікту", -заявили глави церков.
Православні і греко-католики потребують примирення і взаємоприйнятних форм співіснуванняСпільна заяви Папи Франциска і патріарха Кирила
Також вони закликали православних християн та греко-католиків до примирення.
Глави церков сподіваються, що їхня зустріч "може сприяти примиренню" там, де існують суперечності між греко-католиками і православними.
Вони відзначили, що зараз зрозуміло, що минулі методи "уніатства" не є шляхом відновлення єдності, однак церковні громади, "які виникли в цих історичних умовах, мають право на існування".
"Православні і греко-католики потребують примирення і взаємоприйнятних форм співіснування",- заявили глави церков.
"Наша надія, що розкол між православними вірянами в Україні може бути подоланий через існуючі канонічні норми, що всі православні християни в Україні житимуть в мирі та гармонії, і що католицькі громади в країні можуть цьому сприяти, щоб наше християнське братство могло стати більш очевидним", - сказано в декларації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі