На сьогоднішній день вітчизняний ринок ритуальних послуг представляють здебільшого маленькі контори ритуальних послуг. Такі компанії, як правило, пропонують не лише грамотно організувати і провести похорон, але також пропонують таку послугу, як монтаж (встановлення) надгробних пам'ятників. Тим не менш, перш ніж стати бізнесменом у цій сфері діяльності, потрібно врахувати, що вона має свою специфіку, притому, характерну для кожного з видів такого виробництва.

Наприклад, якщо говорити про ті надмогильні пам'ятники http://www.ritual.lviv.ua/, які виготовляються з металу або ж з оцинкованої сталі, то вони мають масу переваг. Такі вироби коштують досить дешево, та й процес виробництва їх вельми невибагливий. Тим не менш, низька ціна металевих або цинкових пам'ятників робить їх чисте виробництво абсолютно нерентабельним бізнесом. Відповідно, такі пам'ятники є в більшості випадків побічною продукцією тих фірм, основною сферою діяльності яких є виготовлення різних жерстяних виробів. Крім цього такий товар, як додаткову продукцію, можуть виробляти й ті вітчизняні компанії, які займаються професійним зварюванням. Потрібно враховувати, що в якості основного, а тим більше, єдиного джерела доходу фірми цей вид виробництва пам'ятників стовідсотково не підходить!

Другий варіант виробництва пам'ятників – це виготовлення гранітних, мармурових і інших пам'ятників, виконаних з гірських облицювальних порід.

Даний вид виробництва також не є достатньо прибутковим, що пояснює кілька основних факторів. По-перше, обладнання для обробки цих матеріалів недешеве. По-друге, такі пам'ятники продаються не дуже часто, адже їх собівартість занадто висока, і, відповідно, не дуже доступна для багатьох наших співвітчизників.

Найбільш перспективним на сьогоднішній день фахівці вважають виготовлення надмогильних пам'ятників з такого матеріалу, як бетон. На вітчизняному похоронному ринку в нинішній час саме бетонні пам'ятники займають, можна сказати, основну нішу.

Досить важливим фактором майбутньої успішності всього підприємства, тобто хорошими перспективами відкриття підприємства з виготовлення пам'ятників з бетону, є вартість того обладнання, яке буде використовуватися в процесі такого виробництва. Технічна база в даному випадку фактично складається лише з 3 одиниць спеціальної техніки, не рахуючи, звичайно, різних форм. Основним обладнанням для виробництва бетонних пам'ятників є: формувальний вібраційний стіл; вібраційне сито; бетонний змішувач.