• Головна
  • Кого з тернополян можуть позбавити субсидій на компослуги?
18:30, 1 березня 2016 р.

Кого з тернополян можуть позбавити субсидій на компослуги?

Днями соціальні мережі облетіла звістка про те, що українців почали через суд позбавляти субсидії. Сталося це нібито через те, що у заяві громадяни надали недостовірну інформацію про свої доходи - приховали, що мають у власності не один, як було вказано, а два автомобілі.

В обласному департаменті соціального захисту заспокоюють: у громадян, які правдиво вказали всі дані, причин для хвилювання немає. Кого і за що можуть позбавити субсидії, чи каратимуть громадян за надану неправдиву інформацію і, зрештою, хто попадає у «коліщата» перевірок, розповів керівник департаменту Вадим Боярський.

Як з’ясувалося, перевірки щодо правильності призначення допомоги, в тому числі субсидій, є звичною практикою для України. Така практика існувала ще до затвердження нового положення про надання субсидії. Міністерством фінансів та Мінсоцполітики запроваджується верифікація доходів громадян, що передбачає виявлення прихованих доходів, пише "Номер один". 

- Коли відповідні служби проводили роз’яснювальну роботу щодо надання субсидії, головний акцент був на тому, щоб громадяни подавали достовірну інформацію у декларації, - розповідає Вадим Боярський. - Будь-яка прихована від управління соціального захисту інформація, що впливає на призначення субсидії, згідно з постановою Кабінету Міністрів, тягне за собою призупинення процедури надання допомоги.

У цьому моменті важливі два аспекти. Слід розрізняти, про яку саме інформацію йде мова і чи впливає вона на призначення субсидії. Якщо виявлено дохід, який не впливає на призначення субсидії, зокрема депозити, то жодних наслідків це не буде мати. У випадку виявлення інспектором управління соціального захисту зловживань зі сторони особи, наприклад, прихований вид доходу, здійснення покупки вартістю понад 50 тис. грн., субсидія буде припинена.

Жодних штрафних санкцій щодо надання органам соціального захисту завідома неправдивої інформації не передбачено. Однак людині прийдеться заплатити повну вартість комунальних послуг, які вона спожила за період надання субсидії (тобто повернути витрачену субсидію).

Проводиться вибіркова перевірка отримувачів державної допомоги. Крім того, її можуть здійснювати за поданням інспекторів управління соціального захисту. Якщо вони мають сумніви щодо достовірності наданих заявником даних, спеціалісти можуть подати запит у відповідні структури.

- Людині, яка показала свою інформацію правдиво, немає чого боятися, - наголошує Вадим Боярський. - Загалом є лише дві основні категорії даних, стосовно яких громадяни можуть подавати неправдиву інформацію. Перша стосується видів доходу, друга – купівлі товару вартістю понад півсотні тисяч гривень.

Крім того, якщо після призначення субсидії у заявника з’явилися обставини, які впливають на її розмір, то особа повинна звернутися в органи соціального захисту для уточнення інформації.

- Дуже важливо розрізняти положення про надання субсидії. Сама система субсидій діє в Україні практично з 1995 року, - продовжує Вадим Боярський. - Протягом цих років вона неодноразово змінювалась. На початку 2014 року діяв принцип, який забороняв призначення субсидій громадянам, котрі мають у власності два і більше автомобілів. Якщо перевірка стосується справи того періоду, то наявність майна має значення на призначення субсидії. Іншими словами - перевірка проводиться у відповідності до вимог, передбачених положеннями, які діяли на момент призначення субсидії. Подібний випадок був на Збаражчині. Особа придбала автомобіль вартістю понад 50 тис. грн. і не вказала це у декларації. Після проведення перевірки громадянка сплатила повну вартість комунальних послуг. До січня було призупинено надання субсидії, а в лютому вона повторно звернулася за її призначенням. Адже річний термін здійснення разової купівлі завершився.

Такі випадки є, швидше, винятками, ніж закономірністю, зазначають в управлінні соцзахисту.

- Припускаємо, що серед 200 тис. призначених в області субсидій є певний відсоток зловживань. Очевидно, що є люди, які хочуть незаконно отримати субсидію. Міністерство фінансів хоче виявити громадян, які незаконно отримують субсидії, а не забрати субсидію у тих, для кого вона передбачена, - каже пан Боярський.

Наразі перевірку правильності призначення субсидії здійснюють працівники управління соціального захисту – державні соціальні інспектори. Її проводять уже після надання допомоги, у будь-який термін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни #субсидії #компослуги
ТОП новини
"Потужний снігопад суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -8 градусів, дощ і гроза?
"Шалене похолодання суне в ці області, прогноз приголомшив навіть синоптиків": куди пре мороз у -7 градусів, дощ і снігопад?
"Лютий холод іде в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -6 градусів, дощ і снігопад?
"Майже не має природних ворогів": фотопастка зафіксувала у заповіднику на Тернопільщині кумедного звіра (ФОТОФАКТ)
Оголошення
live comments feed...