Хто може врятувати Тернопільську «Ниву» від краху?

Після того, як так звані кіпрські власники ФК «Нива» (Тернопіль), коріння яких тягнеться зі Львова, фактично знищили футбольну команду в Тернополі, її можуть реанімувати… господарі луцької «Волині». Про подібний розвиток подій стало відомо із двох незалежних джерел.

Нагадаємо, для підприємливих львів’ян «Нива» була «запасним аеродромом» на випадок краху ФК «Карпати». Коли стало зрозумілим, що санкції у зв’язку з невиплатами футболістам заробленого львів’янам не загрожують, на тернополян ті махнули рукою. Фактично тієї «Ниви» вже немає, адже найнятий львів’янами тернопільський менеджмент вирішив не фінансувати чужий їм проект. А головний тренер команди Петро Бадло нещодавно розповів, що футболісти отримали на руки документи, ставши вільними агентами. Однак про те, що команда знята зі змагань у першій лізі, ніхто офіційно не повідомляв.

Відомо, що представники «Ниви» їздили на перемовини до українського футбольного керівництва (що така зустріч відбулася, озвучив, зокрема, президент ПФЛ Сергій Макаров), щоб ті дали добро на участь команди (власником якої буде інша юридична особа – ПФК «Нива») з наступного сезону в другій лізі. Але столичні чиновники добра не дали, вимагаючи дограти сезон. Між тим, Петро Бадло, розпустивши гравців основного складу «Ниви», набрав тернопільську молодь, яку тренує на тернопільському стадіоні «Текстильник» (5 березня, програли ФК «Копичинці» - 0:2 - авт.). Очевидно, не випадково.

Ні для кого не секрет, що луцький футбольний клуб «Волинь» має великі борги. З клубу вже зняли 12 турнірних очок і в найближчий час така операція може відбутися знову, бо лучани, як стверджують поінформовані джерела, найпевніше і далі не будуть платити за своїми борговими зобов’язаннями перед колишніми футболістами. За таких умов є кілька варіантів. Один з них – розформовувати клуб і починати викарабкуватися наверх з аматорів під іншою назвою, що доволі не просто. Або у якості все того ж «запасного аеродрому» прикупити клуб, який зводить кінці з кінцями, щоб із часом перебазувати до Луцька. Подібні кроки доволі часто відбуваються на американському континенті, коли власники спортивних клубів переводять команди з одного міста в інше. Журналісти Номер один з кількох незалежних джерел (одне з яких наближене до луцької команди) дізналися, що представники ФК «Волинь» по цій темі «прощупують» саме «Ниву». Борги тернопільського клубу хоча й із шістьма нулями, але у гривнях, в той час коли у «Волині» суми шестизначні, однак у вічно «зелених». Для клубу з великими амбіціями не складе проблем дотягнути ту ж «Ниву» до кінця сезону, щоби у міжсезонні перевести у потрібне їм місто.

Про те, чи можливий даний розвиток подій, стане відомо вже незабаром, коли завершиться термін дозаявок команд першої ліги на весняну частину сезону. Якщо у «Ниви» з’явиться хоча б кілька нових футболістів (решту, з числа вільних агентів, можна заявити у будь-який час), то це одразу має наштовхнути на роздуми. Це означатиме, по-перше, що «Нива» закрила фінансові питання перед одним з дитячих тренерів, конфлікт з яким тягнеться вже не один рік і який у силі призупинити будь-які заявкові процеси; по-друге, що у «Ниви» з’явилися донори, відповідно команда ще може продовжити існування.

Які зараз плани у власників ФК «Нива» зі Львова та ініціаторів відродження «Ниви» з низів, достеменно не відомо. І одні, й інші на контакт не йдуть, але подібна тиша може спровокувати бурю в стакані. Тому чергове тернопільське дербі, яке, згідно з календарем, мало б відбутися вже 26 березня, не є чимось нездійсненним.

Тернопільська "Нива" крах фінансування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі