• Головна
  • Прощавайте, пільги, незабаром - адресна дотація?
13:00, 6 лютого 2012 р.

Прощавайте, пільги, незабаром - адресна дотація?

У Кабінеті міністрів розглядають ідею запровадження адресної дотації громадянам перед підвищенням тарифів на газ і тепло.

Позиція Міжнародного валютного фонду щодо підвищення тарифів на газ і тепло незмінна.
"З економічної точки зору це абсолютно правильний підхід: тарифи мають бути економічно обґрунтованими, і дотування за допомогою ціни є найбільш безглуздим і неефективним", - розповів міністр фінансів Валерій Хорошковський в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна".

Голова Мінфіну повідомив, що компенсатори необов'язково будуть у вигляді підвищень соціальних гарантій, а "йдеться про монетизацію пільг і перехід на адресну дотацію".

"Ми сьогодні розглядаємо можливість проведення в Україні експерименту в цьому напрямку на базі певного регіону чи міста, у якому спробуємо побудувати модель адресної дотації й показати її результати – успіхи або проблеми. Тільки після цього можна підвищувати тарифи", - сказав він.

"Я думаю, це було б позитивно сприйнято як із боку інвесторів, так і з боку МВФ", - додав Хорошковський.

На запитання, чи погоджується він із підвищенням тарифів заради зниження навантаження на бюджет чи готовий чекати завершення парламентських виборів, Хорошковський відповів:

"Я, як міністр фінансів, повинен ураховувати всі можливі наслідки, і це ніяк не пов'язано з виборами. Це пов'язано, насамперед, із можливістю населення платити".

На припущення, що до виборів підвищення не буде, міністр відрізав: "Я не мислю політичними категоріями, тільки економічними".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...