• Головна
  • На Тернопільщині люди відстоюватимуть свої лікарні масовими акціями протесту?
16:00, 13 березня 2016 р.

На Тернопільщині люди відстоюватимуть свої лікарні масовими акціями протесту?

МОЗ попереджає. Субвенції на медицину в регіонах скоротили ще на початку року. І час пожинати плоди прийшов.

До чого вже призвело нововведення лікарні Тернопільської області? І що чекає пацієнтів, яким просто нікуди і нікому буде звернутися? Детальніше, кореспонденти «Подробиць».

Вишнівецька районна лікарня. Лікарі і пацієнти обговорюють найближчі перспективи. Головлікар вже ознайомив колектив з наказом про оптимізацію. Згідно з документом, в лікарні скоротять ліжкомісця і звільнять кілька десятків медпрацівників.

Гінекологічне та пологове відділення - закриють. Як бути пацієнтам? Лікарня обслуговує близько двадцяти тисяч жителів. Це єдиний стаціонар в радіусі тридцяти кілометрів.

"Чи приведе до того, що починають народжувати вдома. А пологи часто утруднені. Будуть такі неприємні інциденти. І вони почнуться дуже швидко, якщо не буде пологового відділення", - говорить Анна Кармелюк, операційна медсестра.

"Багаті люди в силі дістатися до обласного центру і там лікуватися. Бідні лікуються у нас. Якщо цю лікарню закриють - то бідні люди будуть за бортом", - говорить Алла Рудик, завідувач відділенням респіраторних інфекцій.

Сьогодні в гінекологічному відділенні - всі палати заповнені. А пацієнтки - нервують через новини про прийдешні зміни.

"Я хочу тут лікуватися. І народити. І народила тут обидві дитини", - говорить Інна Чугалінська, пацієнтка.

Реорганізація - вимушене рішення, говорить головлікар. В цьому році лікарня недоотримала майже півтора мільйона гривень медичної субвенції з держбюджету. І щоб покрити дефіцит - в райраді запропонували провести реорганізацію.

"Чи будуть люди задоволені цим? Ні. Однозначно. Але знову питання - не буде коштів на виплату заробітної плати. Чи не буде коштів на утримання лікарні. 130 000 заборгованість по газу. І так само вже за лютий ми не повністю виплатили заробітну плату", - каже Сергій Стецюк, головний лікар Вишневіцької районної комунальної лікарні.

Проблема з фінансуванням не тільки в Вишнівецькою лікарні, кажуть в райраді. По всіх лікарнях району Кабмін урізав допомогу майже на 8 мільйонів гривень. Депутати направили звернення до уряду - з проханням дофінансувати. А рішення про скорочення ліжок і персоналу відмовилися підтримати.

"На сьогоднішній день і на найближчі засідання сесії районної ради питання про оптимізацію ліжок в Вишневецький лікарні не варто виставляти. Тобто депутати не підтримали таку ініціативу", - говорить Світлана Боднар, голова Збаразької районної ради.

Але чиновники попереджають - потрібно бути готовими до непопулярних рішень. Вишукати додатково 8 мільйонів гривень на місцевому рівні неможливо - це майже половина районного бюджету.

"Я не знаю, що буде завтра. Якщо люди скажуть ні. Пізніше вони просто прийдуть до нас за зарплатою, якої ми не зможемо їм виплатити. Тому що ми обмежені в тих рамках. Будемо тоді разом домагатися, щоб нам дали державний. Тому район сам не знаю, чи потягне ", - говорить Анатолій Качка, голова Збаразької Райдержадміністрації.

З Кабміну місцевим депутатам на їх запит - так нічого і не відповіли. Як не відповідають і на наші листи. Ще на початку року заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець заявляв, що субвенції зменшили на 5% і розраховують, що в регіонах самі знайдуть способи заощадити.

А медпрацівники і місцеві жителі попередили, щоб відстояти свої лікарні - готові до масових акцій протесту. Кілька днів тому - вже перекривали міжнародну трасу. І це тільки початок, заявляють люди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #реорганізація лікарні #акції протесту

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...