За п'яний дебош в центрі міста батюшку позбавлять сану (відео)

Долю буйного батюшки Московського патріархату, який у п'яному вигляді роз'їжджав по тротуарі в центрі Києва вирішать на засіданні Священного Синоду.

Про п'яні витівки священнослужителя Української Православної Церкви Московського Патріархату Миколи Клименко дізналося вище духовенство Київської єпархії. Вже на наступному тижні в УПЦ відбудеться засідання Священного Синоду, де буде вирішено «питання Клименко», заявив «КП» глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви (МП), прес-секретар Блаженнішого Митрополита Володимира протоієрей Георгій Коваленко.

З його слів, буйного батюшку за їзду в п'яному вигляді по Києву можуть покарати двома способами: менш суворе - заборона на проведення проповідування, а більш суворе - позбавлення сану.

«На дорозі всі водії рівні, і неважливо хто за кермом автомобіля: лікар, військовий або священик, - додав Георгій Коваленко. - Якщо водій порушує правила, він повинен відповідати за свій вчинок за всією суворістю закону. Особливо сумно, коли в таку історію потрапляє священик. Крім особистої відповідальності, у нього є ще й моральна. Батюшка - це особа церкви».

Прес-секретар Митрополита Володимира розповів, що у церкви й раніше були великі претензії до Клименко, пишуть Коментарі.

Довідка. Позбавлення сану - це позбавлення священика його духовного сану. Застосовується у зв'язку з вчиненням духовною особою діянь або висловлюванням поглядів, несумісних з віровченням або які грубо порушують церковне право. Позбавлення з сану не означає відлучення від церкви. В результаті застосування цього колишній священик, монах чи єпископ стає мирянином або монахом.

Більш поширеною і менш суворою мірою покарання, ніж позбавлення сану, є заборона здійснювати богослужіння.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі