Пластикові відходи знову їдуть в Малашівці

Жителі Тернополі могли помітити, що віднедавна у дворах зникли контейнери, в які можна було викинути пластикову тару. Вочевидь це пов’язане з витісненням із ринку вивезення сміття підприємства «Катруб», яке через тісний зв’язок із попереднім мером романом Заставним опинилося в опалі у нової влади.

Меру Тернополя Сергій Надалу про проблему відомо.

«Немає контейнерів зараз на пластикову тару. Це тимчасово. Зараз вона збирається в єдиний контейнер. В подальшому повернемося, що окремо буде пластик, до окремого збору сміття», – запевнив міський голова.

Він додав, що зараз головне завдання для Тернополя – отримати державний акт на новий сміттєвий полігон.

«Маючи полігон можна офіційно оголошувати конкурс на вивезення побутових відходів і паралельно вести будівництво заводу чи комплексу, яке займатиметься його переробкою», – пояснює Сергій Надал.

За його даними, наразі тривають переговори з італійськими інвесторами, як зацікавлені видобувати газ на Малашівському сміттєзвалищі.

«Вони зацікавлені поставити техніку для відкачки газу з існуючого полігону. Ми розуміємо, що це прибутково займатися відкачкою газу і хочемо дати можливість їм це робити. Але водночас хочемо їх зобов’язати почати будувати завод для переробки сміття. Бо відкачку газу можна робити вже і одразу заробляти кошти. А в завод потрібно вкласти кошти, а вже потім їх відробляти. Тому наша позиція така – ми згідні, щоб ви займалися відкачкою газу, але забезпечте те, про що йшла мова на початку наших домовленостей і паралельно починайте будівництво заводу», – пояснив позицію мерії Сергій Надал.

Тепер лиш питання, чи є в італійців фінансові ресурси для того, щоб реалізувати одразу два дорого вартісні проекти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі