Голова обласної ДПС Олександр Вітрук обговорив з тернопільськими підприємцями проблеми бізнесу

Живе спілкування у форматі прямих відповідей на гострі запитання, жвава дискусія, плідний пошук компромісів – такі завдання ставили перед собою податківці регіональної податкової служби, організовуючи зустріч із представниками малого та середнього бізнесу Тернопільщини.

9 лютого така зустріч відбулася у конференц-залі ДПС у Тернопільській області, на яку з’їхалися з усіх районів Тернопілля понад 200 представників бізнесу.

«Ми сьогодні хочемо почути про проблеми і труднощі, які ви відчуваєте у щоденній діяльності, і не просто почути, а за можливості їх разом вирішити, – звернувся до присутніх голова Державної податкової служби у Тернопільській області Олександр Вітрук. – Адже ми прагнемо створити сприятливі умови для ведення бізнесу, щоб комфортно почували себе ті, хто своєчасно і сповна забезпечує сплату податків. Сьогодні ми зібралися для того, щоб з’ясувати формат нашого з вами співробітництва з урахуванням змін у законодавстві та почути побажання щодо організації роботи податкового відомства у 2012-му році, обговорити спірні питання. Адже замовчування проблем ще ніколи не допомагало їх вирішити».

«Керівництво ДПС України ставить перед нами завдання, щоб для платників податків словосполучення «Державна податкова служба» асоціювалося з гарним сервісом, доброзичливим ставленням, фаховими консультаціями, відсутністю корупції, ввічливістю персоналу, – продовжив Олександр Вітрук. – Наше головне завдання, щоб все перераховане відповідало дійсності. У податковій політиці оголошено про перехід від фіскальних методів роботи до стимулювання добровільної сплати податків».

Продовжив тему співпраці із представниками підприємництва краю заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Василь Гецько, який, зокрема, зазначив, що однією із складових Програми економічних реформ є дерегуляція і розвиток підприємництва. Відповідна робота з дерегуляції проводиться й на Тернопіллі. Так, в області опрацьовано понад 350 тисяч нормативно-правових актів, з яких 2899 визнані регуляторними і згідно з рішеннями відповідних органів місцевого самоврядування скасовано понад 2 тисячі, а до 69 внесені зміни.

«Важливим досягненням є те, що в усіх 17 районах області запроваджено порядок видачі дозвільних документів за принципом організаційної єдності, – зазначив Василь Гецько. – Між органами виконавчої влади та представниками відповідних дозвільних органів підписано меморандуми про співпрацю. Протягом 2011 року державними адміністраторами дозвільних центрів області видано понад 8 тисяч документів дозвільного характеру. З 1 січня 2012 року в області запроваджено видачу документів дозвільного характеру виключно через державних адміністраторів дозвільних центрів за принципом «єдиного вікна», в результаті чого протягом січня місяця поточного року кількість виданих дозволів порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилась у 2,9 рази і складає 1582 дозволи».

Відтак учасники зустрічі перейшли безпосередньо до діалогу. Висловили, подекуди у доволі гострій формі, свої зауваження та пропозиції щодо вдосконалення податкового законодавства, роботи органів державної податкової служби, дозвільних центрів голова територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Тернопільській області Ярослав Карпик, голова регіональної ради підприємців при Тернопільській ОДА Юрій Ворко, голова громадської організації «Підприємці Тернопілля» Петро Мокрій, голова правління регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців в Тернопільській області Василь Чубак, голова Тернопільської обласної громадської організації «Спілка власників землі» Лариса Римар, директор ПП «Медіа-Т» Андрій Газилишин, інші активні громадські діячі та представники об’єднань підприємців Тернопільщини.

Під час зустрічі прозвучало чимало конкретних зауважень і конструктивних пропозицій щодо вирішення проблем малого та середнього бізнесу в регіоні. Підсумовуючи захід, голова ДПС у Тернопільській області Олександр Вітрук подякував присутнім бізнесменам за чесність і відвертість у розмові та запевнив, що такі зустрічі стануть практикою у налагодженні співпраці влади та бізнесу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі