Через сніговий накат тернопільські дороги перетворюються на ковзанку

Заносами та аваріями, подекуди з людськими жертвами загрожують не розчищенні та не посипані спеціальною сумішшю автошляхи. Після зимових опадів дороги обов’язково потрібно чистити.

Якщо ж снігу випадає дуже багато – щоб автомобілі не заносило та колеса не буксували – засипати піском з сіллю, яка б його роз’їдала, а при надто сильних морозах – грубим піском чи шлаковою сумішшю.

За словами начальника сектору зв’язків з громадськістю УДАІ в Тернопільській області Миколи Лецкалюка, у Тернополі ця проблема стає нагальною кожної зими. Цьогоріч внаслідок недоглянутих доріг у місті вже є жертви.

Микола Лецкалюк: «Автопригода на Бережанській: водій мікроавтобуса спричинив наїзд на пішохода, який переходив дорогу по пішохідному переходу. Водій гальмував, але в результаті того, що дорога була зі сніговим накатом, до того ж не врахував погодній умов – у результаті наїхав на цього пішохода».

Тернопільські дороги не усі в поганому стані. Центральні автошляхи розчищають добре, каже Микола Лецкалюк. Найпроблемніші – невеликі заїзди до житлових будинків та ті дороги, по яких зазвичай їздить не багато транспорту.

Микола Лецкалюк: «Є проблеми зна невеличких вулицях, по яких проїжджає небагато транспорту. Там утворився сніговий накат».

Попри те, що сильні морози вже минули, розслаблятись не можна. Попереду постійні скачки температури. Прогнозують потепління на кілька днів, після чого – знову до -20. Такі погодні умови утворять на дорогах справжню ковзанку.

Микола Лецкалюк: «Прогнози синоптиків невтішні: передбачається сніг, пониження температури. Будуть якісь потепління. Але, знову ж таки, після потепління талий сніг перетвориться на льодовий накат. Тому водії повинні бути на дорогах досить обережними».

Аби не потрапити у ДТП, автоінспектори наголошують: неухильне дотримання Правил дорожнього руху – запорука безпеки. Якщо ж машина застрягла – телефонувати у спеціальні служби чи не забувати про необхідність наявності спеціальних засобів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі