"Тернопільобленерго" за спробу "подоїти" провайдерів Інтернету попало на серйозний штраф

136 тис. грн штрафу змушене сплатити ВАТ «Тернопільобленерго» за спробу силами провайдерів Інтернету ремонтувати свої мережі.

До територіального відділення АМК звернулись два суб’єкти господарювання із заявами щодо неправомірних вимог товариства по реконструкції електромереж як передумови отримання дозволу на розміщення телекомунікаційних кабелів.

В ході розгляду звернень працівники Тернопільського територіального відділення АМК встановили, що ВАТ «Тернопільобленерго» займає монопольне становище на даному ринку в межах відповідних населених пунктів.

Хоча оператори телекомунікацій використовують різні способи прокладення кабельних мереж: сумісне підвішування із електромережами, підвіс між будівлями, розміщення в кабельній каналізації ПАТ «Укртелеком», влаштування додаткових опор або прокладення підземних кабелів власними силами, проте в сільській місцевості прокладення телекомунікаційних мереж по лініях опор, на яких розміщені електропроводи, є найбільш доступним та дешевим способом.

Користуючись своїм монопольним становищем, товариство при наданні дозволів на сумісне розміщення мереж, безпідставно зобов’язувало суб’єктів господарювання здійснювати реконструкцію електромереж (заміну опор, заміну неізольованих електропроводів на ізольовані тощо) на значні суми. Без виконання цих вимог дозвіл на сумісний підвіс не надавався.

Такими діями ВАТ «Тернопільобленерго» створює додаткові бар’єри для входження на ринок послуг доступу до Інтернету та ущемляє інтереси споживачів.

Рішенням відділення АМК на порушника накладено штраф та зобов’язано припинити порушення.

"Тернопільобленерго" за спробу "подоїти" провайдерів Інтернету попало на серйозний штраф
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі