Тернополянин успішно “воює” з ДАІ

Тридцятирічний водій, якого інспектори Державтоінспекції притримали дві години та ще й бризнули на нього з газового балончика, домігся сказування їхнього штрафу. Навіть більше — інспекторів звільнили.

Скасування штрафу 400 грн від Державтоінспекції добився у муськрайсуді суді тернополянин Артем Єлізаров.

Утім, чоловік запевняє, що буде судитися з правоохоронцями далі. Адже даішники, зупинивши його на дорозі, під час спілкування бризнули у лице з газового балончика. Усі подробиці складання протоколу водій зняв на відеокамеру і розмістив в Інтернеті.

- Я їхав з Чернівців через Теребовлю, там вони мене і зупинили, - розповідає Артем Єлізаров. - За законом вони мене можуть затримувати 20 хвилин. Для того, щоб мене протримати більший час вони повинні скласти протокол про затримання. Це у разі, якщо моя машина у розшуку або я якийсь злочинець. Його вони не склали, але мене тримали дві години.

Одразу після інциденту водій почав дзвонити на “гарячі” лінії ДАІ в Тернопіль і Київ.

- Вони мені прислали начальника ДАІ в Теребовлі, він мені запропонував пройти експертизу на наркотичне сп’яніння, - каже чоловік.

Висновок експертизи – “нічого не вживав”. Копія цього документа є у редакції. Сам протокол, копія якого також є у редакції, водію прислали листом. Ним співробітники ДАІ повідомили чоловіка, що він невірно переїжджав через дорожню розмітку.

- Протокол вони склали без мого відома, - каже пан Єлізаров. - Він свідчить, що я неправильно перетнув розмітку, але в той час дорожнє покриття було засніженим. Доказів у них не було ніяких. Вони не мали ні сертифікованих приборів, ні свідків.

Чоловік розповідає, що працівники ДАІ були не на патрулюванні.

- Я помітив, що в них немає табельної зброї, - говорить чоловік. - До мене вони підійшли, не представившись. Співробітник попросив мої документи і одразу почав знімати на відео камеру свого телефону. Під час нашої розмови вони придумували різні версії мого порушення. Що у мене брудні номерні знаки, що я зупинився не в тому місці. Шукали причини, щоб я вийшов із машини. Потім бризнули на мене з балончика.

Щоб скасувати протокол, Артем Єлізаров звернувся до міськрайсуду. Суддя виніс рішення на його користь. На працівників ДАІ чоловік подав скаргу в обласну міліцію. Листом відповів водію 20 січня начальник відділу внутрішньої безпеки міліції Едуард Кольцов. Копія відповіді є у редакції "20 хвилин".

“Прийнято рішення про звільнення з займаних посад державтоінспектора та інспектора з дізнання. Матеріали службового розслідування направлено в прокуратуру”, - повідомляє пан Кольцов.

До прокуратури водій звертався повторно, зараз він чекає на її рішення і збирається подавати позов на працівників ДАІ до суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі