Священики радять тернополянам сповідатись особисто

Тернополянам, які хочуть покаятись за свої гріхи, краще ходити на індивідальні сповіді, а не на загальні. Такої думки священик Тернопільської єпархії Сергій Стельмах. За його словами, при індивідуальній сповіді священик може допомогти людині глибше покаятися у своїх гріхах.

- Під час загальної сповіді священик не має можливості допомогти глибше покаятися кожній людині. Тому слід надавати перевагу сповіді індивідуальній. Коли людина боїться або соромиться сповідатися, їй слід пояснити, що сповідається вона тільки перед Богом. Священик лише свідок примирення її з Церквою як Тілом Христовим. Тому більше треба боятися залишатися зі своїми гріхами, ніж визнавати їх перед Богом і звільнитися, - зазначив Сергій Стельмах.

Священик запитує людину про гріхи проти Бога, інших людей, проти себе самого. Часто сповідь здійснюється на основі Старозавітніх заповідей.

Сергій Стельмах зазначає, що сповідатися потрібно якомога частіше, оскільки щире покаяння в найдрібніших, на перший погляд, гріхах, бо кожен гріх – це зрада Бога, розкриває людині бачення своїх стосунків з Ним та іншими людьми, пише cerkva.te.ua

Підготуватися до сповіді допомагає покаянний канон, участь у вечірньому чи всенічному богослужінні. Також це приносить усвідомлення важкість навіть найменших гріхів.

Тернопільщина сповідь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі