12:45, 28 лютого 2012 р.
13-річна дівчина народила на Тернопіллі
13-річна дівчинка з Підволочиського району стала мамою. Хлопчик вагою 2,8 кг з'явився на світ на початку лютого.Пологи минули добре, каже заступник головного лікаря з лікувальної роботи обласного перинатального центру “Мати і дитина” Валентина Якимчук.
У 2009 р. на Тернопіллі народили три жінки до 14 років включно, у 2010 і 2011 - по одній.
- Дівчинка може завагітніти вже в 11-12 років, коли у неї почалися місячні. Але виносити і народити дитину у такому віці досить складно, - продовжує лікар. - Дівчинка ще не готова стати матір'ю ні фізично, ні морально. Тому вагітність протікає дуже важко, є високий ризик кровотечі, викидня. У більшості випадків слід обов’язково лягати на підтримання в лікарню.
Такі дівчатка потребують багато уваги, розуміння й підтримки як з боку лікарів, так і близьких людей. Пологи у них зазвичай передчасні, з багатьма ускладненнями. У більшості випадків роблять кесарів розтин. Найкращий вік для народження дитини - з 19-ти років.
- Наймолодшій жінці, яка народжувала у нас, було 12. Це сталося у 2002 році, - каже Валентина Якимчук. - Дитиною опікується її мама.
Дівчата в такому віці ще не готові до пологів. Вони навіть не можуть усвідомити, що материнство — це дбати про новонароджене маля. У пологовому будинку юних матерів консультують юрист і психолог. Якщо породіллі нікуди піти, нею опікуються соціальні служби.
- В одному з сіл у Бучацькому районі дівчатка виходять заміж у 15 років і рано народжують дітей, - додає співрозмовниця. - Але таких пологів з кожним роком стає менше. Так, у 2009 році на Тернопіллі дітей народили 220 жінок від 15 до 17-ти років, у 2010-му - 198 і в 2011-му - 166.
Наталія СТУС, юрист обласного перинатального центру:
- Якщо народжує неповнолітня, я проводжу з нею бесіди з питань соціально-правового характеру. З'ясовую, чи батьки знають про те, що вона народила, чи стояла на обліку, де проживає, куди вона з дитиною планує повернутися після виписки з пологового будинку, де можна буде здійснювати патронаж за малечею та ін. Під час розмови стає зрозуміло, чи жінка залишилася сама, чи має підтримку з боку рідних. Видно, чи дбає вона про своє маля.
Право на шлюб за мамою, яка ще не досягнула шлюбного віку - тобто 17 років - можуть визнати у судовому порядку. Для цього вона повинна подати заяву в суд за місцем проживання, представити документи, довідку або свідоцтво про народження дитини. Обов'язково, аби під час подання заяви з нею був її законний представник. А також - третя особа - той молодий чоловік, який вважає себе батьком дитини і хоче зареєструвати шлюб з цією жінкою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
08:00, 26 листопада
14:41, 27 листопада
11:40, 2 грудня
19
08:45, 27 листопада
live comments feed...