Кращий світовий вокаліст виріс на Тернопільщині

Нещодавно уродженець Збаража Віталій Ковальчук, який живе в Італії, побував у Тернополі із сольним концертом і подарував землякам найкращі зразки музики світової класики.

− Ми були вражені, − кажуть його колишні наставники із ЗОШ №2 Ганна Альохіна та Марія Багрій.  − Адже Віталій ніколи не проявляв свого співочого таланту. Ми лише знали, що він  навчається гри на баяні у музичній школі  у Віталія Добровольського, також грав у шкільному інструментальному ансамблі під керівництвом Ігоря Гайди. Після закінчення школи  у 1998 році Віталій навчався у Тернопільському музичному училищі. Був надзвичайно скромним, але наполегливим, ще в школі говорив: «Я повинен чогось досягти в музиці». І тепер, переглядаючи концерт, ми зрозуміли, наскільки серйозним було його бажання, скільки колосальної праці він вклав, щоб розвинути свої здібності і стати на один щабель з найкращими співаками світу.

Шлях до цього був нелегкий, але стрімкий. У 2002-2003 роках Віталій Ковальчук був солістом другорядних партій в театрі «Сан-Карлос» (Ліссабон) та «Колізеу до Порто» (Португалія). У 2006 році співак став володарем другої премії на Міжнародному конкурсі «Даніелє Рідолфі» в Італії, вийшов у фінал всесвітнього конкурсу вокалістів «Руджеро Лєонковалло», а також проспівав два концерти з видатним тенором Андре Бочеллі в Мілані і  Віареджо. У 2007 р. дебютував на оперному фестивалі Руджеро Лєонковалло в опері «Паяци» (партія Каніо), а  згодом на фестивалі «Опера іскія». У 2009 р. закінчив музичну консерваторію ім.Джузеппе Верді в Мілані та аспірантуру при Міланській консерваторії. Гастролював в  Гранд Опера в Парижі, Гран Театр ді Лічео в Барселоні, великому театрі в Москві,  оперному театрі в м.Веймар (Німеччина), Опера Хаус в Цюріху. У цьому році підписав контракт на два сезони в Національній опері Естонії. На даний час займається з всесвітньо відомим тенором Джанфранко Чеккелє (учнем Маріо дель Монако) і Вінченцо Манно.

Оскільки цьогорічний гастрольний маршрут співака проліг через Україну, то він не зміг обминути рідне  Тернопілля. Виступ Віталія Ковальчука у супроводі симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії глядачі сприйняли дуже тепло і захоплено, зачарували їх як арії із знаменитих опер Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні, так і  українські народні пісні у виконанні артиста, пише "Народне слово".

− Оцінюючи виступ Віталія, − відзначила Ганна Альохіна, −  директор Тернопільської обласної філармонії заслужений артист України  Ярослав Лемішка сказав: «От яким має бути  справжній тенор!» Нам дуже приємно, що Віталій, здобувши світову славу, визнання, не забув про свого класного керівника, вчителів. За 12 років, відколи ми не бачились, він вивчив п’ять мов, став європейцем у найкращому розумінні цього слова. Тому нам є ким пишатися. Сподіваємось, що з Віталієм Ковальчуком ми ще зустрінемось, адже він пообіцяв невдовзі приїхати зі своїм концертом у рідне місто.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі