• Головна
  • У Тернополі в дитсадках протікають дахи. Чиновникам байдуже?
10:15, 29 лютого 2012 р.

У Тернополі в дитсадках протікають дахи. Чиновникам байдуже?

Вода заливає cпальні кімнати, намокли ліжечка та стіни. Діти змушені гратися поміж мисок та відер і через вологу часто хворіють. Освітяни оббивають пороги чиновників, а ті кажуть - грошей на ремонт немає. Міський голова обіцяє, що “розберуться і вживе всіх необхідних заходів”. Якщо ж ні - батьки мають право іти до суду.

Тернопільські малюки потерпають від “затоплення” – у садочках протікають дахи, тому у групах та спальнях сиро і волого. Як відомо “RIA плюс”, така проблема є у дитсадках №№ 22, 23, 28,6.

- Ми вже до вас звертаємось по допомогу, адже куди не стукали, де не були – всюди відмова, – говорять батьки, які звернулися в редакцію. – Дахи течуть, а чиновникам до цього й діла немає.

Миски посеред спалень

Тернополяни розповіли, що проблема з дахами у садках, де навчаються їхні малюки, тягнеться не перший рік. Щовесни, коли тане сніг, у багатьох групах — потоп. Миски і відра стоять посеред навчальних приміщень та спальнях. Вода капає зі стелі прямо за комірці та в тарілки під час обіду, скаржиться мати п’ятирічної Віки, яка відвідує садок №23, Світлана Файко. А декілька днів тому, за її словами, залило більшу частину ліжечок.

- Вихователі і няні самотужки сушать стелі і стіни обігрівачами, совають меблі класом, щоб хоч коли діти займаються, їм на голови не капало, – зітхає мати. – Скажіть, діти можуть у таких умовах нормально займатися?

Батьки скаржаться, що від зайвої вологи малюки часто хворіють. Декому з діток сирість додала ще й алергій, яких раніше у них не було.

- Ми ж за власний кошт ремонти поробили і вікна поміняли, щоб нашим діткам було комфортно і тепло, – розповів Олег Радіо (30 р.). – А тепер, що робити? Все починати знову? І справа навіть не в грошах і ремонті. А в тому, що діти страждають. А вирішення проблеми ми не бачимо.

Тернополяни стверджують, що оббили вже чимало порогів, вже й до депутата звертались, аби допоміг залатати покрівлю. Ходили й в управління освіти, аби виділили кошти на ремонт. Однак чиновники, направляючи батьків з одного кабінету в інший, були одностайними – грошей немає.

- Керівництво нашого садочку неодноразово зверталось з відношеннями, щоб виділили кошти, – пригадує мати п’ятирічної Елеонори, яка ходить у садочок №23, Наталя Троян (35 р.). – Восени минулого року ще й батьки підключились – я особисто ходила в управління освіти, але нам відмовили. І ще й застерегли, мовляв, якщо підете в міськраду, постраждає завідувач вашого садочка.

Мокрі плями — на стелях і стінах

На стелі коридору на другому поверсі дитсадка № 23, що на “Сонячному”, видніє метрова мокра пляма, переконалася кореспондент “RIA плюс”. За кілька метрів – ще одна. А в куті музичного залу, де дітки репетирують програму до найближчого ранку, – мокра стеля. Там на підллозі стоять ковдри і відра.
– Знову свято, і знову тече, – скаржиться батько трирічного Іллі Вадим Романюк (34 р.). – Ви не уявляєте, як жахливо було під час новорічних ранків. Зал — вишукано прибраний, ялинка сяє вогниками, дітки підготували таку чудову програму, а нам, батькам, весь час вода за коміри капала. І врахуйте, що кінець грудня був досить сухим.

У приміщенні, де діє старша група №3, мокрі чи не пів класу. Поміж дитячих столиків стоять пластикові відра й миски. Деякі з них, обкладені ганчірками, – на самих столах.

- Ви сюди зайдіть, подивіться, – запрошує завгосп дитсадку №23 Надія Туткалюк (59 р.) до спальні, де під напіввологою шторою стоїть з десяток відер і мисок з водою. – Після вихідних чи не половина ліжечок були мокрими. То матраци віддавали в сушку, постіль всю міняли. А вихователі сушили стіни й стелю обігрівачами, які, як бачите, весь час тут працюють. Це вже не перший рік весною в кількох групах другого поверху справжні дощі.

У садку запевнили, що звернення стосовно коштів для покрівлі пишуть регулярно, однак грошей їм не давали. Цьогоріч виділили 40 тис. грн., однак цих грошей навряд чи вистачить на всі дірки. Бо ж із 1250 кв. м даху більше половини тече. Та й перекриті шматки служитимуть, як довела практика, максимум 3-4 роки. Тому стеля вже восени знову може “заплакати”.

Латають клапті – далі тече

Проблема дірявих дахів, як з’ясувалось, зачепила чимало садків міста. Батьківські комітети молодших груп дитсадку №22, що на “Сонячному”, також скаржаться на мокрі покрівлі, сирість і вологу у групах. І стверджують, що побоюються не лише за здоров’я, а вже й за життя своїх малюків. Адже від вологи може і проводка замкнути, і стеля шматками обвалюватися. Занепокоюють мокрі стелі й в садках на “Східному”.

- От зараз діти в навчальному класі. Замість того, щоб малювати, вони дивляться, як вода капає, – каже завідувач дитсадка №6 Ганна Ковальчук (58 р.). – А така ситуація у нас щовесни. Уже й не знаємо до кого звертатись. Минулого року обіцяли дати гроші на ремонт, цього року вже писали відношення – ні копійки ніхто не дає.

Від талої води на кухні дитсадка №6 вже повідставала та подекуди облетіла плитка. Вранці ще морозно, а ближче до обіду, починає зі стелі капати, то вихователі змушені переводити дітей до спальні чи інших груп. Так і рятуються.

Дитсадку №28 пощастило трохи більше. Минулоріч їм таки видали трохи грошей, за які залатали найбільші діряві клапті. У грудні завдяки теплій погоді перекрили дах над спортзалом. Однак, це ситуацію не врятувало – у класах капає вода, тому доводиться розсувати парти, щоб не намокли діти.

рацівники, попри заборону техніки безпеки, самі скидають сніг з дахів. І зітхають – така ж ситуація у більшості садків міста.

Від вологи — астма і бронхоспазм

Непокоїть “мокрота” у садках і лікарів. Адже від вологи може розвитися грибок і пліснява. А це викликатиме серйозні порушення здоров’я.

- Якщо від зайвої вологи “зацвітуть” стіни і стелі, це може викликати у дітей серйозні захворювання, – каже обласний дитячий алерголог Яна Олійник. – Це і гіперактивність бронхів, і бронхоспазм, і порушення функції дихання, може навіть початись астма. На сирість і “цвітіння” діти також можуть реагувати шкірними висипами. Це все для здоров’я дуже небезпечно.

До речі, наприкінці літа комісія з міськради перевіряє стан шкіл та садочків на готовність до початку нового навчального року. Тоді чиновники оглядають приміщення закладів, вказують на порушення, якщо їх виявили, і після усунення “дають добро”. Шкода тільки, що влітку не йдуть дощі і не тане сніг, бо в інший час чиновників до садків не затягти, а до серпня знову все підсохне, говорять батьки.

Коментар

Василь КОГУТ, адвокат:

- Батькам потрібно викликати комісію з міськради, залучити депутатів з дільниці, де розташований садок, щоб вони, вивчивши проблему, склали акти і винесли питання про виділення коштів на розгляд виконкому. Добре було б написати листа міському голові від імені всіх батьків, а ініціативній групі потрапити до мера на прийом, де описати проблему. Адже тут більше питання в фінансуванні та в організації роботи. Якщо це раптом не дало б позитивного результату, а в дітей почались би проблеми зі здоров’ям, які були б пов’язані з умовами утримування, тоді, зібравши всю необхідну документацію, можна позиватись до суду і залучати прокуратуру.

Розберуться негайно

Про описану вище ситуацію міський голова Сергій Надал 27 лютого нічого не знав. Але запевнив, що вже цього тижня у скарзі батьків управління освіти та управління житлово-комунального господарства “розберуться і вживе всіх необхідних заходів”.

- Коли ми виділяли кошти на управління освіти, там передбачали і витрати на ремонти, - додає він. – Управління освіти спільно із комунальним підприємством “Тернопільбудінвестзамовник” обстежували заклади, що потребують ремонту. Чому саме ця фірма? Тому що її визначили виконавцем усіх робіт. 
Тож якщо дійсно така складна ситуація склалася у садочках, кошти на ремонт дахів у них, вже мали б бути передбачені у бюджеті. Якщо ж їх не заклали, то мерія знайде можливість по-іншому терміново залагодити ситуацію.

- Звісно, капати на дітей зі стелі не буде, - запевняє мер. 

– Щойно починає танути сніг, зі стелі тече цівками, – каже вихователь старшої групи №3 Лідія Геворкова (55 р.). – Ми одразу відсуваємо ліжка і виставляємо рядочком відра і миски, які невдовзі наповнюються вщент. А стелю і стіни намагаємося сушити обігрівачами.

– У кабінеті завідувача залило так, що понамокали грамоти та дипломи, вибороні дітьми, – каже завгосп дитсадку №23 Надія Туткалюк (59 р.). – Щоб хоч якось врятувати ситуацію, нам доводиться відкидати з даху сніг та закладати дірки ковдрами та клейонкою.

У Тернополі в дитсадках протікають дахи. Чиновникам байдуже?, фото-1
У Тернополі в дитсадках протікають дахи. Чиновникам байдуже?, фото-2
У Тернополі в дитсадках протікають дахи. Чиновникам байдуже?, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...