Шахраї видурили в старенької 5 тис. доларів

Правоохоронці вже неодноразово застерігали, попереджали та нагадували про так звані «телефонні шахрайства», однак жителі краю продовжують потрапляти на гачок аферистів.

«Ваш онук у поліції. Готуйте гроші» – за такою вже знайомою схемою шахраї ошукали чергову жертву - 67-річну жительку обласного центру. До пенсіонерки зателефонували вночі. У слухавці пролунав незнайомий голос. Співрозмовник представився працівником поліції й повідомив стареньку, що її онук вчинив дорожньо-транспортну пригоду і тепер йому загрожує в’язниця. Проте одразу заспокоїв бабусю, мовляв, проблему можна вирішити – потрібні лише гроші. Перелякана старенька одразу погодилася заплатити за порятунок онука. Псевдополіцейський попросив назвати адресу та повідомив, що за грошима приїде його колега.

Гроші жінка передала у під’їзді будинку. Схвильована повернулася додому та стала чекати звістки від онука. Лише вранці сама набрала номер родича. Той, вислухавши бабусю, зателефонував правоохоронцям. За фактом шахрайства розпочато кримінальне провадження.

Правоохоронці знову і знову застерігають краян від подібних афер. Легше запобігти шахрайству, ніж розраховувати на повернення грошей.

Що робити, якщо вам телефоном повідомляють про негаразди з вашими родичами?

Запитайте у того, хто телефонує, як його звати і в якому відділі поліції він працює. Перепитайте прізвище та ім’я родича. Зателефонуйте тому, кому начебто потрібна ваша допомога. Якщо абонент не відповідає, не панікуйте – наберіть 102 і дізнайтеся, чи знаходиться він у поліції. Завжди перевіряйте отриману від незнайомців. інформацію Не поспішайте виконувати їх умови!

Шахраї видурили в старенької 5 тис. доларів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі