• Головна
  • У Тернополі відкрили оригінальний пам’ятник Ігорю Гереті (фото)
19:00, 25 вересня 2016 р.

У Тернополі відкрили оригінальний пам’ятник Ігорю Гереті (фото)

Сьогодні, 25 вересня, у день, коли б знаному тернополянину, археологу, краєзнавцю, фольклористу, мистецтвознавцю, історику Ігорю Гереті виповнилося б 78 років, на вулиці Валовій у Тернополі йому постав оригінальний пам’ятник. Він крокує вулицею міста таким, як його знали і пам’ятать: усміхнений та із сумкою через плече.

«14 років цієї видатної людини вже немає з нами. Але слід, що лишив він на цій землі, такий значимий, що видається, що Ігор Петрович постійно присутній у нашому краї. І цей пам’ятник, власне, відображає це, - наголосив під час урочистостей голова обласної ради Віктор Овчарук. - Мистецтвознавець, археолог, фольклорист, етнограф, історик, оборонець і будівничий української церкви та української державності, громадсько-політичний діяч, співзасновник Народного Руху України, член його Великої Ради, депутат Тернопільської обласної ради 1 – 4 скликань… Це далеко не всі покликання, ремесла та професії, якими володів Ігор Герета. Великий колекціонер, він колекціонував не лише картини, старожитності, рідкісні книжки й мистецькі раритети, а й емоції, знайомства із незвичайними, талановитими людьми. Навколо Герети завжди гуртувалися люди, витав дух українства, мистецтва. Тут завжди нуртувала любов до України та нашого краю. Він був не лише великий патріот, але й великий гуманіст. Ігор Петрович безмежно був закоханий у людей. Але справжньою, найсильнішою його любов’ю були діти. Саме завдяки йому, Ігорю Гереті, створена Тернопільська обласна експериментальна школа мистецтв, яка запрацювала у 1994 році. Нині заклад носить його ім’я, а 27 березня минулого року на фасаді школи мистецтв відкрили меморіальну дошку Ігорю Ґереті. На Алеї зірок у Тернополі є також його зірка. Сьогодні врешті відкриваємо пам’ятник цій унікальній людині, наступний крок, маю надію ,- справжній, а не формальний музей Ігоря Ґерети та музей-скансен Черняхівської культури у Чернелові-Руському.Це лише невелика частина тої шани, яку ми маємо віддати цій великій людині».

Під час відкриття пам'ятника виступали викладачі та вихованці заснованої Ігорем Геретою мистецької школи, його друзі та побратими. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #пам'ятник #Герета
ТОП новини
"З цих областей України різко пропаде тепло, лютий снігопад суне прямо на цілий регіон": де буде мороз у -25 градусів?
"Атмосферний фронт вижене тепло з України, потужний снігопад рине на ці області": куди суне мороз у -19 градусів?
"В Україну пре лютий холод, шалений снігопад накриє ці області прямо завтра": де чекати на мороз у -21 градус?
"Будьте пильними та обережними": прямо на Тернопільщині стався землетрус, повідомлено про наслідки
Оголошення
live comments feed...