• Головна
  • На Тернопільщині чимало предметів в школах викладають неспеціалісти
11:30, 19 січня 2017 р.

На Тернопільщині чимало предметів в школах викладають неспеціалісти

На Тернопільщині чимало предметів викладають неспеціалісти.

Про це заявила в.о. начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Зварич.

«На жаль, в багатьох школах з малою чисельністю учнів навчальні предмети викладають неспеціалісти. В окремих класах учні навчаються на індивідуальному плані, окремі класи відсутні. В цих школах показники якості освіти є значно нижчі від середньо обласного показника. Тому оптимізація мережі загальноосвітніх закладів у Тернопільській області необхідна, щоб підвищити якість освітніх послуг, здійснити перехід від утримання закладів освіти до інвестування у розвиток освіти, учня, підвищити ефективність видатків», – каже Анна Зварич.

За її даними, вартість навчання одного учня в ЗОШ І-ІІ ступенів в середньому на Тернопільщині становить 19 тис. 384 гривні. Водночас є школи, де вартість навчання значно вища.

«Значно перевищує середній показник вартості навчання одного учня у Боківській ЗОШ І-ІІ ст. Підгаєцького району — 40374 грн та в НВК “Домаморицька ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ” Тернопільського району — 40237грн. Влдночас у ЗОШ І-ІІІ ступенів вартість навчання одного учня в середньому становить 17456 грн. Значно дорожче навчання учня у Киданецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Збаразького району — 28000 грн, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Висипівці Зборівського району — 25300 грн; ЗОШ І-ІІІ ст. с. Раштівці Гусятинського району — 24257 грн», - наголосила Ганна Зварич.

Можна прогнозувати, що школи з негативними показниками таки закриють, а учні навчатимуть на базі опорних шкіл.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вчителі
Оголошення
live comments feed...