Липецький гамбіт Порошенко, початок епохи Трампа

Подією №1 для всього світу на цьому тижні очікувано стала інавгурація обраного президента США Дональда Трампа. Однак в Україні цю новину затьмарила інша сенсація — президент Порошенко прийняв рішення закрити в Росії свою кондитерську фабрику.

Президентська гонка в Україні стартувала

«Париж вартий меси» - зауважив якось французький король Генріх IV, який перейшов з протестантів у католики. За здоровими роздумами, до схожого висновку прийшов і п'ятий український президент - липецька фабрика не варта програшу на чергових президентських виборах.

20 січня корпорація Roshen прийняла рішення зупинити виробничу діяльність Липецької кондитерської фабрики (Росія). Таке рішення, як повідомила прес-служба корпорації, було прийнято з економічних і політичних причин.

Починаючи з 2013 року, виробництво продукції на Липецькый кондитерці скоротилося в три рази. Причиною тому стало і різке зниження асортименту після заборони необґрунтованого Росспоживнаглядом у 2013 році імпорту української продукції ROSHEN на територію РФ, і активна дискредитація діяльності фабрики у російських та українських ЗМІ, і тиск органів влади в ряді регіонів на торговельні організації із-за продажу продукції фабрики, і зниження загального рівня купівельної спроможності населення.

У зв'язку зі спадом виробництва на фабриці і раніше регулярно проводилися масові скорочення персоналу. На сьогодні залишилися працівники (близько 700 осіб), які вже проінформовані про майбутню зупинку діяльності фабрики. Необхідне повідомлення про масове скорочення буде подано в Липецький центр зайнятості найближчим часом.

За період 2014-2016 рр. корпорація Roshen отримала і вивела в Україну дивіденди від липецьких активів у розмірі $72,06 млн. 

Як зазначається, повне закриття фабрики відбудеться у квітні 2017 року.

Краще пізніше, ніж ніколи

З одного боку, рішення про закриття Липецької фабрики було очікуваним — з кожним місяцем російсько-української гібридної війни наявність у глави української держави активу в країні-агресорі ставало все більш токсичною для репутації Петра Олексійовича. З іншого боку, ймовірно, в душі Порошенко надто довго боролися бізнесмен і політик.

Так довго, що на останній прес-конференції російський президент Володимир Путін не відмовив собі в задоволенні потролити Петра Порошенка липецьким активом.

"Те ж саме стосується і наших іноземних інвесторів, у тому числі й українських інвесторів. Петро Олексійович Порошенко є одним із таких інвесторів, маючи на увазі, що він є власником досить великого підприємства в Липецькій області - фабрики "Рошен".

Там є і деякі проблеми, пов'язані з неповерненням ПДВ, і судові органи ввели певні обмежувальні заходи. Але фабрика працює ритмічно, виплачує зарплату, отримує прибуток і немає ніяких обмежень, пов'язаних з використанням цього прибутку, в тому числі і з переведенням його за кордон", - заявив із глузуванням Путін.

Після того, як стало відомо, що компанія Rothschild Trust, яку Порошенко призначив довіреною особою в "сліпому" трасті з управління його часткою у кондитерській корпорації Roshen не в змозі продати липецьку фабрику — в українського президента залишався тільки один гідний вихід із ситуації — закриття підприємства.

Зазначимо, що закриття фабрики нанесло відчутний удар по економіці російського Липецька, а її співробітники просто в шоці від майбутнього звільнення. Так, на міському форумі робочий липецької фабрики Сергій емоційно написав: "Суки!! Де мені тепер працювати???????????? 2 дітей та іпотека!!!»

Ціна коаліції - вибори або Аваков

Закриттям липецької фабрики саме в день інавгурації Дональда Трампа Петро Порошенко послав відразу кілька важливих сигналів.

По-перше, це послання новій адміністрації Трампа і старій Путіна — Україна не піде на поступки і не перейде за червону риску на шкоду своїм інтересам у перемовинах щодо можливої деокупації Донбасу. Українська влада не боїться загострення конфлікту з Росією.

По-друге, Порошенко як би натякає партнерам по коаліції «Народного фронту», що спроби будь-якою ціною утримати Арсена Авакова в кріслі міністра МВС, шантажуючи президента достроковими виборами, можуть більше не спрацювати.

Якщо ще рік тому рейтинги президента і його політичної сили стрімко летіли вниз, то сьогодні ситуація дещо змінилася.

На думку політолога Тараса Чорновола, якщо Порошенко вдасться провести відставку Авакова, зберігши коаліцію, то шанси побачити дострокові вибори в Раду будуть вельми невисокі.

«Своє дно Блок Порошенко пройшов навесні минулого року, під час прем'єріади. Потім прийшов Гройсман, який, на відміну від Яценюка, не викликає відторгнення, а підвищення тарифів в цілому змогли нейтралізувати роздачею субсидій. Непогано сприйняли і активність Луценка на посаді генпрокурора. Тому БПП, який відставав від Батьківщини майже в два рази, зараз знову змагається з тимошенківцями за перше місце в рейтингах. Тільки дурень піде на вибори, коли рейтинг має тенденцію до зростання. І нинішній рік, особливо на контрасті з попереднім, повинен видатися досить спокійним, якщо не трапиться якихось сюрпризів.

Хіба що восени або навесні наступного року БПП може розіграти таку комбінацію: або дострокові вибори, яких вони до того моменту вже не будуть лякатися, або відставка Арсена Авакова, з яким порошенковці більше не можуть працювати. Народному фронту, незважаючи на всю рекламу, не вдається підтягнути свій рейтинг, тому їм доведеться проковтнути відставку Авакова, як раніше проковтнули відставку Яценюка», - впевнений Чорновіл.

Безсумнівно одне, пожертвував, хоч і дещо запізно, своєю липецькою фабрикою, Порошенко значно зміцнив свої політичні позиції, як всередині країни, так і за її межами.

Початок епохи Трампа

Можна звинувачувати США у всіх смертних гріхах і ненавидіти янкі, але не можна не визнати — Америка, як і раніше, наддержава номер №1 у світі і від політики американського президента залежить дійсно багато.

Це яскраво продемонстрував миротворець Барак Обама — бажаючи вивести США з локальних війн на Близькому Сході і не бажаючи загострювати відносини з Росією — він став парадоксальним чином відповідальним і за громадянську війну в Сирії, і за зростання впливу ІГІЛ, а також анексію Криму і окупацію Росією частини Донбасу.

Погляди Дональда Трампа на світові проблеми у міжнародних експертів поки що викликають швидше жах. Його непередбачуваність, недосвідченість і бажання використовувати звичні бізнес-моделі в міждержавних відносинах сьогодні у багатьох викликають гнів і роздратування.

69fc244c271a4db972f8577b2b021596
Ще не вступивши на посаду, американський президент зумів посваритися з головними союзниками США в Європі та Азії — Німеччиною, Францією та Японією. Радіють явно приходу Трампа поки хіба що в Москві. Але, можливо, в Кремлі поквапилися записати новообраного американського президента в «друзі Путіна».

Так, наприклад, ініціатива Трампа про те, що він хотів би підписати з Росією новий договір про ядерне роззброєння викликала дещо нервову реакцію Москви. Адже сьогодні ядерний кийок — це, мабуть, єдиний фактор, який ще зберігає Росію в сонмі великих держав.

Останнім часом США максимально наблизили руйнівну силу звичайних озброєнь до ядерних і створили величезний арсенал в сто тисяч високоточних ракет і боєприпасів.

Також не обіцяє нічого доброго економіці Росії і активна підтримка Трампом виробників сланцевого видобутку газу і нафти. При Трампі США можуть стати провідним експортером вуглеводнів у світі, ще більше знизивши ціни на критично важливі для економіки Росії товари. 

Під час своєї інавгураційної промови Трамп підкреслив: «Зовнішня політика США буде орієнтована на американські інтереси і американську національну безпеку».

Також Трамп зробить акцент на поверненні США втраченого промислового потенціалу.

«Боротьба за справедливі, але жорсткі торговельні угоди може привести робочі місця до берегів Америки, підвищення заробітної плати і підтримку виробництва США», - заявив Трамп.

Як би не були важливі майбутні відносини США та України, проте суть в тому, що за нас ніхто не проведе необхідні реформи і замість нас ніхто не буде боротися з корупцією. Як зазначила канцлер Німеччини Ангела Меркель, відповідаючи на різкий випад Трампа: «Ми, європейці, тримаємо нашу долю в наших руках».

Якщо українці будуть відповідати перш за все за себе — то навіть всесильний Трамп не зможе змусити нас звернути з обраного шляху. Насамперед, національний інтерес - це має бути написано на всіх дорожніх картах вітчизняних політиків, а їх метою - стати не схвалення від Трампа, а повага від власного народу. І закриття липецької фабрики - це крок у правильному напрямку...

ЛипецькийгамбітПорошенко початокепохиТрампа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Під час розмови Президент поінформував Його Святість про безпекову ситуацію на Донбасі та звернувся до Святого Престолу з проханням про допомогу у звільненні всіх українців, незаконно утримуваних на окупованій частині Донбасу, в окупованому Криму та в Росії. Папа Франциск подякував Президенту України за його спроби мирного врегулювання, а також відзначив, що «опікується питанням звільнення українського військовослужбовця Віталія Марківа», пише Теnews.
Кримінал
Нещодавно у Тернопільському міськрайонному суді прозвучав виправдовувальний вирок для чоловіка, якого звинувачували у незаконному зберіганні наркотичного засобу – марихуани. Кримінальну справу завели ще у 2017 році, а до суду вона дійшла цьогоріч. Так от, під час судового розгляду з’ясувалося, що речового доказу, а саме пакетика з сімома грамами марихуани, немає. Що сталося з речовим доказом, який мав би належно і надійно зберігатися аж поки справу не розг...
Пригоди
Крістіна Лібергер, громадянка Швейцарії, почала займатися фермерством на Тернопільщині ще сім років тому. Тут, на місці старого колгоспу, вона заснувала ферму “Жива земля Потутори”. Про це вона веде сторінку у Фейсбук, повідомляє agronews.ua.На фермі вона вирощує органічні трави й готує з них чаї та спеції. А також вирощує органічні овочі: буряк та картоплю.Цьогоріч на її фермі висловили бажання проходити сільськогосподарську практику студенти з Німеччини,...
Пригоди
Борщівським ВП встановлюється місце знаходження безвісті зниклого гр. Бечко Миколи Ігоровича, 18.05.1994 р.н., жителя с. Мельниця Подільська, Борщівського району. Він 04.06.2020 року, біля 22:00 годин, вийшов з території Мельнице- Подільського психоневрологічного будинку інтернату та не повернулася і місце його перебування на даний час не відоме.Прикмети: зріст біля 174 см., худорлявої тіло будови, обличчя овальне, волосся пряме коротко стрижене чорного ко...
Пригоди
Сьогодні (5 червня), близько 18:30, у Тернополі сталася аварія: вантажний автомобіль врізався в електроопору.Про це редакцію сайту 0352.ua повідомив очевидець, також надіславши фотографію, зроблену на місці події. Інцидент трапився на перетині вулиць Миру та Винниченка.Наразі з'ясовується, чи постраждали внаслідок зіткнення люди, і чи не виникли через ДТП перебої в електропостачанні будівель вулиці. Очікується офіційний коментар поліції.
Суспільство
У Тернополі пройшла церемонія вшанування пам'яті священика і проповідника, протоієрея Євгена Заплетнюка, який 40 днів тому залишив цей світ. Як повідомляє "Znaj", 4 червня 2020 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відслужив заупокійний молебень у каплиці кафедрального собору святого рівноапостольного Костянтина і Олени в Тернополі. Разом зі священнослужителями області за упокій душі батька Євгена молилися і його рідні та близькі.Після служ...
Екологія
Лікар Євген Комаровський назвав симптоми которавірусу, після появи яких потрібно терміново припиняти самолікування і звертатися до фахівця. Затримка з обстеженням і наданням професійної медичної допомоги може обернутися проблемами зі здоров’ям або ж коштувати життя. Які симптоми показові: -температура понад 39 градусів, яка не знижується після прийому жарознижуючих; відчуття нестачі повітря; -загальмована свідомість; -поєднання слабкості, високої температ...
Новини компаній
5 червня меблевий ТЦ Home Express відсвяткував всесвітній день охорони навколишнього середовища посадкою дерев. Працівники та адміністрація ТЦ подарували саджанці та трохи свого часу і зусиль природі, висадивши більше 50 хвойних дерев та кущівна присадибній ділянці ДНЗ №3 що у м.Тернопіль, вул. Юності 9,м-р. Дружба . Учасники акції запевняють, що гарно озеленена територія дитячого садка є надзвичайно важливою! Оскільки це місце, де діти дістають естетичні...
Пригоди
У Тернополі мешканці вулиці Дорошенка незадоволені роботою голови ОСББ «Обрiй Тернопiль 1». Мовляв, вона витрачає кошти на непотрібні справи. До того ж, не порадившись із жителями. Про це  пише Лена Жарінова, зазначають Тернополяни.«Результат дiяльностi голови ОСББ «Обрiй Тернопiль 1» п. Семенчук В.В. м. Тернопiль вул.Дорошенка, 1. Панi Семенчук, не повiдомивши мешканцiв будинку, за кошти ОСББ здiйснила «ремонт,» дороги, яка не належить до прибудинкової те...