• Головна
  • Депутати облради вдруге закликали владу припинити аферу із будівництвом ГЕС на Дністрі
16:30, 3 березня 2017 р.

Депутати облради вдруге закликали владу припинити аферу із будівництвом ГЕС на Дністрі

Тернопільська облрада закликала керівництво держави відмовитися від будівництва ГЕС на Дністрі. Тривалий час з цього питання працювала комісія, яку очолював депутат обласної фракції "Об'єднання"Самопоміч"  Роман Нитка.

В промовах депутати виголошували обурення тим, що керівництво держави ігнорує звернення облради і не враховує позиції депутатського корпусу, який є виразником думки громади.

У зверненні до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови Верховної Ради України Андрія Парубія, прийнятому на сьогоднішній сесії обласної ради, нагадується, що рівно рік тому 3 березня 2016 року облрада вже приймала рішення №93 «Про заборону будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області».

«Незважаючи на наявність цього рішення Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 13 липня 2016 року № 552-р схвалив Програму розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, яка серед іншого передбачає будівництво каскаду гідроелектростанцій з шести ГЕС на річці Дністер у його верхній та середній течії на території Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей. Плани щодо спорудження каскаду ГЕС на Дністрі загрожують зміною рівня води, затопленням та підтопленням селянських господарств, зменшенням величини туристичних потоків на Дністровському каньйоні, зникненням червонокнижних видів тварин, погіршенням якості питної води та зростанням інших шкідливих впливів, в тому числі і на здоров‘я населення, що проживає на берегах Дністра», – йдеться у зверненні.

Депутати також додають, що у разі будівництва каскаду ГЕС на Дністрі буде знищено природні комплекси національного природного парку «Дністровський каньйон».

«Нас дивує абсолютне ігнорування Кабінетом Міністрів України інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області, які знайшли своє вираження у рішенні Тернопільської обласної ради від 3 березня 2016 року. Таке ігнорування інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області викликало значний резонанс серед жителів Тернопільської області. На даний час зібрано декілька тисяч підписів громадян, що проживають на березі Дністра, проти будівництва каскаду ГЕС на Дністрі (процес збору підписів триває). Вважаємо, що продовження робіт з проектування будівництва та будівництва каскаду ГЕС на Дністрі призведе до масових громадських протестів та соціальної напруги серед місцевого населення», – застерегли депутати.

Відтак вони закликали керівництво держави скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №552-р «Про схвалення Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року» в частині будівництва каскаду верхньодністровських гідроелектростанцій та прийняти рішення про відмову від реалізації намірів проектування і будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на Дністрі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ГЕС
ТОП новини
"Масштабна гроза заллє відразу кілька областей, українців сповістили про шалені опади": синоптики про погоду вже завтра
Очільник Тернопільської ОДА відреагував на інформацію в мережах стосовно вибухів в Тернопільській області
"Страшна гроза, сильний вітер і шалений град сунуть прямо у ці три області": синоптики попередили про погану погоду
"Крижана гроза заполонить цілі області, потоки води несуть холод і зміни": синоптики про погоду на весь серпень
Оголошення
live comments feed...