• Головна
  • Українцям підняли тарифи на телефонні розмови
21:00, 21 червня 2012 р.

Українцям підняли тарифи на телефонні розмови

З ініціативою підняти тарифи на 10% виступив найбільший оператор фіксованого зв'язку «Укртелеком», приватизований у 2011 році і тоді ж добився першого збільшення тарифів.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРСІ), на засіданні 21 червня прийняла рішення про підвищення граничних тарифів на користування основним телефонним апаратом у містах для населення і бюджетних абонентів на 10%: без погодинної оплати - на 2,48 грн, з погодинною - на 2,24 грн.

Як говориться в повідомленні НКРСІ, в сільській місцевості тарифи для населення на цю послугу також будуть підвищені на 10%: без погодинної оплати - на 1,36 грн без ПДВ, з погодинною оплатою - на 1,18 грн без ПДВ.

Для небюджетних юросіб в містах вартість користування стаціонарним телефоном зросте на 5%, або на 1,86 грн без погодинної оплати і на 10%, або 3,22 грн - з погодинною оплатою.

Комісія зазначає, що розраховує на вступ в силу нових тарифів з 1 липня і вже направила своє рішення на реєстрацію в Мін'юст.

Згідно з повідомленням, з 1 листопада має послідувати нове підвищення тарифів. При цьому в повідомленні йдеться лише про збільшення тарифів на користування телефоном в сільській місцевості ще на 10%.

НКРСІ підкреслює, що одночасно вже на першому етапі зменшується розмір плати за встановлення телефону на 30% - до 70 грн, а для юросіб - на 60%, до 100 грн.

«Сьогодні тарифи на окремі послуги знаходяться нижче собівартості і покриваються за рахунок більш рентабельних сегментів ринку», - аргументує своє рішення Комісія. На її думку, поступове наближення тарифів до собівартості створить кращі умови для розвитку ринку, зокрема, для розвитку телекомунікаційної мережі сільській місцевості, що залишається дотаційною.

«Наша основна мета - це створення привабливих умов для розвитку конкурентного ринку телекомунікаційних послуг з урахуванням балансу інтересів держави, операторів і споживачів», - цитується в документі коментар глави НКРСІ Петра Яцука.

Як повідомлялося, з ініціативою підняти тарифи на 10% виступив найбільший оператор фіксованого зв'язку «Укртелеком», приватизований у 2011 році і тоді ж добився першого збільшення тарифів.

Січень-березень цього року компанія завершила з чистим прибутком 5,4 млн грн по МСФО, проте в цілому за підсумками року "очікує збиток в 266 млн грн. Крім того її абонентська база по фіксованого зв'язку, що впала в 2011 році, продовжує скорочуватися.

На кінець першого кварталу «Укртелеком» мав 8071000 основних телефонних апаратів у містах і 1526000 - в сільській місцевості. За три місяці їх число скоротилося відповідно на 0123000 та 0023000, або 1,5%

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...