• Головна
  • Епідеміологи Тернопільщини констатують погіршення епідситуації щодо сказу
15:41, 28 квітня 2017 р.

Епідеміологи Тернопільщини констатують погіршення епідситуації щодо сказу

У першому кварталі 2017 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, на Тернопільщині відмічається погіршення епідемічної ситуації щодо сказу.

Про це йдеться в Тернопільському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.

Фахівці-епідеміологи кажуть, що в області зросла на 2,4% кількість звернень людей за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів області з приводу покусів, подряпин, ослинень тваринами (318 осіб)

Кожна 2 покусана людина підлягала призначенню антирабічних щеплень.

На 53,3% збільшилась частка покусів, нанесених безпритульними тваринами.

Зареєстровано 8 випадків покусів населення мишовидними гризунами (сірими щурами, мишою, хом’яками) в 5 районах області та м.Тернополі, в тому числі - хворим на сказ щуром в Козівському районі.

Епідеміологи кажуть, що в І кварталі 2017р. відмічається зростання випадків сказу серед тварин на 83,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року (22 випадки проти 12).

Лікарі закликають краян бути пильними та уникати будь-яких контактів з дикими чи безпритульними тваринами, не провокувати їх, щорічно проводити щеплення домашнім улюбленцям.

Тільки при своєчасному застосуванні антирабічних препаратів та дотриманні режиму, призначеного лікарем на період щеплень, гарантований повний захист від захворювання на сказ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #сказ #епідситуація #погіршення

Коментарі

Оголошення
live comments feed...