• Головна
  • Як жителям Тернопільщини заробляти за кордоном більше (поради експертів)
08:34, 5 травня 2017 р.

Як жителям Тернопільщини заробляти за кордоном більше (поради експертів)

Близько трьох сотень тернополян виїжджають за рік на заробітки за кордон. Такою є офіційна статистика, за даними Державної міграційної служби.

За інформацією кадрових агентств – заробітчан у тисячі разів більше, пише 20 хвилин.

– Чи не найпопулярнішою, особливо для тимчасового заробітку, останніми роками є Польща, розповідає Світлана Повар, менеджер із персоналу Асоціації роботодавців. Проте й до сусідньої Росії, як ми переконались, за рублем вирушає чимало земляків. На що звертати увагу при пошуку роботи і як заробити більше – читайте поради Асоціації роботодавців.

1. Подбайте про робочу візу.

2. За пошуком вакансій звертайтесь лише до фахових кадрових агенцій, які на ринку праці понад 5 років. І мають добру репутацію та відповідні документи для такого роду діяльності.

3. З переліку і прайсу, наданого кадровою агенцією, виберіть вакансію. Зверніть увагу – фахові працівники мають вищу зарплату. Якщо бажаної вакансії немає – варто зачекати з тиждень. Або замовити вакансію «під себе».

4. Уважно читайте угоду про умови праці перед підписанням. Там вказано все - зарплата, робочий режим, житло, харчування. Дивіться, чи за харчі і проживання вам доведеться платити. Угода – це перелік всіх ваших прав та обов’язків.

5. Кадрова агенція на руки людині видає повну інформацію про роботодавця – йому можна задзвонити і переконатись, чи все так, як обіцяють. 99%, на жаль, не користуються цією можливістю. А даремно. 6. Ще в Україні зробіть кілька копій закордонного паспорта – саме їх видавайте на вимогу. Оригінал документа завжди тримайте при собі.

7. Подбайте про страховку не лише для перетину кордону, а й для убезпечення життя та здоров’я. 8. Зверніть увагу на умови перетину кордону та речі, які можна перевозити.

9. У випадку недотримання умов угоди, працівник має право звернутись до Urzadpracy. Там про нього подбають. Нелегалів це не стосується.

10. Зверніть увагу, що робоча віза відкривається на півроку. Відповідно, до моменту завершення її дії потрібно повернутись в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заробітки

Коментарі

Оголошення
live comments feed...