Вбиваючи, нападник порізався: поліція навела чергові докази причетності підозрюваного до вбивства дівчини у Вишнівці

Керівник Головного управління Національної поліції Тернопільської області Олександр Богомол дав детальний коментар щодо суперечливих моментів у розслідуванні кримінального провадження, розпочатого за фактом вбивства 17-річної дівчиниу селищі Вишнівці Збаразького району.

Він наголошує, що у розслідуванні цього резонансного злочину варто довіряти доказам та висновкам експертиз, а не сумнівним здогадам людей, котрі жодного відношення до криміналістики не мають.

Знаряддя вбивства

-Через керівництво Нацполіції ми домовлялися про проведення окремих експертиз поза чергою, зокрема, генетичної, – розповідає Богомол. – Перший об’єкт, який був вилучений на місці події, і був дуже важливими для того, аби підтвердити чи спростувати вину підозрюваного, це ніж. Як можна побачити на фото з місця події, речовий доказ лежав біля жертви. Для скептиків і критиків хочу одразу повідомити: огляд місця події фіксувався на відео, проводився за участю понятих.

Розпочався оглядза декілька годин після того, як було виявлено тіло. До цього часу співробітники поліції забезпечували охорону місця виявлення тіла. За стрічку, якою було огороджено місце злочину, не заходив ніхто, навіть я, коли прибув до Вишнівця .

До огляду тіла та місця події були залучені фахівці, зокрема, криміналіст слідчого управління, судово-медичний експерт,який оглядав тіло: рани на ньому, тілесні ушкодження, спеціаліст, котрий фіксував весь цей процес на відео.

Ніж був виявлений одразу і вилучений при понятих. Спеціаліст в рукавичках, аби не залишити своїх ДНК, помістив цей ніж на чистий аркуш паперу і поклав в одноразовий номернийсейф-пакет, який використовують наші криміналісти для вилучення речових доказів. Сейф-пакети ми закуповуємо на спеціальних підприємствах і вони мають таку особливість, що застібаються лише раз. Якщо його розстібнути, то вдруге застібнути не вийде.

Ніж був направлений, до слова, за три дні до затримання підозрюваного, в НДЕКЦ Вінницької області. Решту речових доказів ми направили у Львів, але, оскільки там була велика черга, попросили вінницьких експертів, котрі мали таку можливість, зробити нам поза чергою експертизу речових доказів, зокрема, того самого ножа та штанів підозрюваного.

Первинне заключення експертизи не було порівняльне. Фахівці витягнули ДНК-профіль з об’єктів, які були знайдені на ножі. Вони належали особам чоловічої та жіночої статі.Перед тим проводилося дослідження ножа на наявність відбитків пальців рук, яких виявлено не було. Я сам детально ознайомлювався з висновками експертизи.

Експерт-генетик взяв чотири взірці з ножа: перший – поверхневі залишки, що були на ручці ножаз однієї сторони,другий - з іншої сторони ручки ножа,третій і четвертий – з обох сторін леза. На всіх чотирьох взірцях були залишки ядер клітин людини. На трьох з них – змішані ядра клітин жертви та підозрюваного, на одній – ядра клітин лише жертви – це підтвердила додаткова експертиза. Мене, як спеціаліста, зацікавило, чому аж на трьох взірцях виявлено ДНК-профіль підозрюваного. Але,ретельно аналізуючи матеріали кримінального провадження, ми побачили – в підозрюваного, коли його обстежував судмедексперт , було виявлено поздовжній поріз чотирьох пальців правої руки. Порізом було пошкоджено верхній шар шкіри. Очевидно нападник ножем, яким вбивав жертву, і вчинив цей поріз. Враховуючи те, що в нього немає вказівного пальця, ймовірно, стався зсув руки по лезу. Нам закидали, мовляв, підозрюваний без пальця, тому не мігміцно тримати ножа, але хочу, щоб взяли до уваги той факт, що хлопець вчився на кухаря, а ніж для людини такої професії - знаряддя праці.

До слова, ми цікавилися у фахівців, які б результати були, коли б на цей ніж хтось сторонній навмисне наносив сліди крові, чи дряпав шкіру. На що отрималивідповідь - залишилися б сліди ДНК третьої особи. Це дуже важливо.

На звинувачення, що ми щось спеціально підтасовували, підробляли –хочу сказати: вбивство – це смертельний гріх і звинувачувати у ньому невинну людину – те саме, що самому чинити смертельний гріх.

Наразі ще триває експертиза, яка проллє світло і на інший момент стосовно якого є стільки здогадок і « заключень » псевдо експертів - чи дійсно цей ніж є знаряддям вбивства. Давайте її дочекаємося. Попередньо можу сказати, що під час розтину судмедексперт не виключив такої можливості.

Місце та час злочину

Місце та час вбивства – ще один суперечливий момент. Давайте оперувати не здогадками, а матеріалами кримінального провадження. Отже, ми маємо зображення з відеореєстратора на якомуна місці злочину видно пляму світлого кольору схожу на тіло. Я не думаю, що там могло блежати щось інше до того, як виявили тіло. Зафіксований час 5.50.

Щодо часу настання смерті потерпілої – експертиза триває. За попередніми даними, це 6-8 годин з моменту огляду тіла, яке проводилося експертом в період з9.00-9.30. Ще один момент від якого ми відштовхувалися – в шлунку загиблої під час розтину судмедексперти знайшли гриби і помідори – це продукти, які перетравлюють в організмі півтори-дві години. Звичайно, ми шукали піцерії , інші громадські заклади у Вишнівці, Тернополі, які працювали до четвертої-шостої години ранку, опрацьовували версію, що дівчинку могли повозити, десь пригостити, а потім зґвалтувати, вбити і викинути тіло. Але повернемося до виявлених у шлунку залишків їжі. Якщо термін перетравлення названих продуктів до двох годин (у нас є свідки, які бачили, що дівчинка їла ці продукти перед дванадцятою годиною ночі), а час смерті– мінус шість-вісім годин з моменту огляду тіла, то можна зрозуміти, що смерть наступила між першою та другою годинами ночі. Якщо потерпіла о 1.34 ще говорила з опікункою, то період часу смерті зсуваєтьсяз моменту останньої розмови до другої години ночі.

Вбити о другій,п’ять годин возити тіло, а потім викинути в людному місці у селі, де мешкала жертва, – нелогічно.

Свідок, який знайшов тіло каже, що перед тим почув лише звук «бух», але не бачив, як тіло викидали з машини. А «бух» це могло бути і закривання дверки автомобіля. Ми не сумніваємося у тому, що там був джип і вилучені кадри відеоспостереження підтверджують, що біля цього місця проїжджало декілька чорних позашляховиків, на жаль, ми не могли ідентифікувати номерних знаків авто. Але машина, яка була о сьомій годині ранку, - це, скоріш за все,– сторонні люди, які зупинилися, побачили мертву людину і поїхали,побоюючись проблем.

Під тілом було знайдено пляму крові розміромприблизно 50-60 сантиметрівдовжини, 15-20 сантиметрівширини з просоченням півтори-два з половиною сантиметри. Керівник судово-медичного бюро, який був разом зі мною на місці злочину, пояснив що така кількість крові могла витекти тільки на місці вбивства. Ще ряд важливих аргументів, які підштовхуютьнас до думки, що вбивство було скоєне на місці виявлення мертвої дівчинки. Це положення тіла, знаходження одягу на ньому та потьоки крові на тілі й одязі. Під час огляду тіла було задокументовано, що кров з ранового каналу витікала лише в одну сторону. Тобто тіло лежало в одному положенні. Якби його переносили, перевозили, перекладали з одного місця на інше потьоки крові були б в різні сторони. Це підтверджує те, що після нанесення ударів тіло знаходилося в одному положенні.

Сліди шин автомобіля на місці злочину були – це зафіксовано в протоколі огляду і цього ніхто не заперечує. Їх було декілька. По перше, приїжджала машина швидкої допомоги. Під’їжджала близько до обочини, де лежало тіло, тому з цим все зрозуміло. Не виключаємо, що на місці були ще й інші сліди, зокрема того самого джипа чи свідка, який знайшов тіло, - це з’ясує трасологічна експертиза.

Досить цікаве запитання про сліди від взуття. Зокрема сліди взуття жертви. До речі, коли я прибув на місце події теж здивувався, чому так мало слідів. Хочу зазначити, видимих ознакборотьби вбивці та жертви не було. Тому нам теж одразу спало на думку, що дівчинку викинули вже мертвою. Але коли наступної п’ятниці для експерименту я пройшовся по тому ж піску, а надворі дощило, як вранці того дня, коли знайшли тіло, то побачив, що слідів не залишається. Це неважко перевірити.

Чи було зґвалтування?

Для того, аби підтвердити чи спростувати факт зґвалтування, повинен бути, по-перше,висновок судово-медичної експертизи щодо наявності тілесних ушкоджень. Я, мабуть, не маючи морального права, але під тиском громадськості, оголосив про те, що на анальному отворі потерпілої були ушкодження, тобто, було втручання стороннім предметом. Саме ця обставина наштовхнула на нас на підозру, що сталося зґвалтування, про що ми на початку повідомили. Зараз чекаємо на висновки судово-медичної, цитологічноїта імунологічноїекспертиз, які поставлять крапку в цьому питанні.

Судово-психіатрична експертиза підозрюваного

Амбулаторна судово-медична експертиза рекомендувала, аби слідчий призначив підозрюваному стаціонарну судово-психіатричну експертизу у Львові. Це обстеження триватиме місяць і хочу зазначити, що стаціонарному підозрюваному не будепризначене жодне лікування. Під час його перебування в психіатричному закладі медики спілкуватимуться з ним, спостерігатимуть за його поведінкою.

Остаточне рішення про проведення стаціонарної судово-психіатричної експертиза буде приймати суд.

Фото з місця події - в соцмережах

Особи, котрі мають статус учасника кримінального провадження, попереджені про нерозголошення таємниць досудового розслідування, мають доступ до матеріалівне можуть без дозволу слідчого оприлюднюватиці матеріали. На жаль, в даному випадку було допущено порушення. Матеріали, які опинилися в соцмережах , були надані стороні захисту підозрюваного разом з клопотанням про обрання міри запобіжного заходу. Як вони стали загальнодоступними – з’ясує розслідування, адже за фактом розголошення таємниць досудового розслідування розпочато кримінальне провадження. Моя особиста думка, такий вчинок– це гидко, низько, аморально.

Власні розслідуванняможуть проводити не тільки журналісти, а й усі, хто бажає це робити, хто хоче допомогти слідству, встановити істину у тому чи іншому кримінальному провадженні, але щоб робити висновки - треба мати повний багаж аргументів, фактів, обставин, а не тільки фото з місця злочину.

Родичі підозрюваного вимагають зміни підслідності

-Зміна підслідності – це виключно компетенція органів прокуратури, в даному випадку – Генеральної прокуратури, адже злочин вчинений на території нашої області, азаконних підстав для зміни підслідності обласна прокуратура немає.

До слова, наступного дня після пікетів до нас приїхала комісія МВС для перевірки законності розслідування, зібрання доказової бази. Були представники департаменту карного розшуку, головного слідчого управління. Перевірка тривала три дні. Негативних наслідків за висновками перевірки для будь кого знаших працівників не було, наші дії були визнані законними.

За блокування доріг – відповідальність

Хочу повідомити, що за фактом блокування дороги, яке влаштували у четвер, 27 липня, у Вишнівці 16 осіб, розпочато кримінальне провадження. Ми зняли на відео людей, котрі чинили це правопорушення. Маємо інформацію, що ці особи не просто ходили пішохідним переходом, а перекривали дорогу, для того, аби блокувати транспорт. Проаналізуємо об’єктивні обставини цього блокування, якщо будуть заявлені збитки, яких завдали блокувальники перевізникам за простій транспорту, обов’язково винуватці понесутьвідповідальність.

На зустрічз цими людьми, а це близькі родичі затриманого з села Дзвиняч , бо вишнівчани їх вже не підтримують, ми не раз приходили, запрошувалидо діалогу, але вони категоричні. Викрики, звинувачення, істерія, підбурювання громадян до акцій непокори – ось їхні «аргументи».На зустріч до нас прийшли вчителі підозрюваного, сусіди та родина потерпілої. Люди одразу теж з недовірою поставилися до нас, але згодом, ознайомившись з матеріалами провадження, які я на той час зміг їм показати, вони змінили свою думку.

Вишнівець вбивство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Протягом останніх двох років почастішали повідомлення про те, що підлітків в інтернеті втягують у небезпечні ігри та челенджі. Біжи або помри Цей квест відносно новий. Суть гри – підліток повинен перебігти дорогу перед авто, яке їде поряд: проскочиш чи ні. На подібні випадки спочатку почали скаржитися столичні таксисти. У поліції поки що не прокоментували ситуацію. Зникни на 24 години Ця гра закликає сховатися, щоб тебе протягом доби ніхто не знайшов. Важл...
Суспільство
В неділю, 15 вересня, о 12:00 Тернопіль разом з усіма іншими містами виходить на Всеукраїнський марш за права тварин. Відбудеться марш за ініціативи руху UAnimals, які запрошують усіх, хто готовий боротися за права тварин. Учасники акції вийдуть на Театральний майдан міста з 11-ма вимогами. Серед них – заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях, експлуатація тварин для жебракування і фотопослуг та створення і функціонування притравочних станцій....
Кримінал
У вчиненні крадіжки співробітники Тернопільського відділу поліції підозрюють 35-річного жителя обласного центру. Зловмисник поцупив металеві труби з території господарського двору одного з супермаркетів.   Повідомлення про крадіжку надійшло від працівника торгового закладу. З’ясувалося, що невідомий вночі, проникнувши на територію господарського двору супермаркету, виніс звідти труби. Своїми діями зловмисник завдав збитків майже на п’ять тисяч гривень.   М...
Суспільство
В зв'язку із настанням несприятливих погодніх умов для купання (зниження середньодобової температури повітря та води) з 15 вересня 2019 припиняється функціонування пляжу "Циганка" як місця масового відпочинку людей на водних обєктах. З цього моменту на "Циганці" забороняється купання, адже там не чергуватимуть рятувальники та будуть відсутні буйки. Також з 15 вересня припиняє роботу прокат катамаранів. З метою збереження власного життя та здоров'я, просимо...
Спорт
Сьогодні, 14 вересня у день фізичної культури і спорту відбувся забіг «Тернопільська озеряна 2019» на відстань 9 км. Серед учасників були і діючі військовослужбовці 2 батальйону частини 3002 НГУ. Назарій Чорній є офіцером організації служби з охорони громадського порядку Нацгвардії у Тернополі. Чоловік розповідає, що завдяки даним змаганням почав бігати. Ще у віці 14 років навчаючись у 8 класі виборов 1 місце у своїй віковій категорії. Після першої перемог...
Пригоди
Якщо за кордоном дахи будинків спеціально «озеленюють», щоб дерева очищували повітря, то в Тернополі вони ростуть самі по собі. Ось будинок у самісінькому центрі міста, на вулиці Руській. Про це пише Голос. Ліс, який самовільно оселився на даху, здається нікого не хвилює. Вочевидь не проти такого сусідства і самі мешканці будинку, і комунальники. Тим часом дерева міцніють і ростуть, а з ними і коріння, яке з часом може нашкодити будівлі і стати причиною йо...
Суспільство
11-му класу у Вишгородській школі бути. Там через неукомплектованість  хотіли закрити випускний клас,  а дітей відправити до інших шкіл за десять кілометрів.  Цю проблему вирішили самостійно.  Студент  училища побачив сюжет Т1 Новини і вирішив перейти до школи, де склалася критична ситуація. Для нього організували доїзд із дому до навчального закладу.  Тепер усі 5 учнів класу, існування якого було під загрозою - зможуть  отримати атестати у Вишгородській З...
Спорт
День фізичної культури і спорту відзначають 14 вересня. З нагоди свята журналісти Т1 Новини поспілкувалися із фахівцями і дізналися, як заняття спортом впливають на самопочуття і наскільки це корисно. А також поспілкувалися із людиною, чиє життя кардинально змінив саме спорт. Через проблеми зі здоров’ям Ярослав ще з дитинства більше часу проводив у лікарнях, ніж деінде. Згадує, були і операції, і антибіотики, і постійні крапельниці. Проте у 18 років він ви...
Суспільство
Будівництво багаторівневого підземного паркінга під ЦУМом. Петицію з такою пропозицією 11 вересня зареєстрував  Олександр Сторчак. Автор зазначив, що в зв'язку з реконструкцією вулиці Чорновола, стало набагато менше місць для паркінга і люди, які працюють у центрі почали паркуватися на маленьких вулицях, тим самим створюючи для жителів цих вулиць незручності. Тому пропоную створити багаторівневий платний підземний паркінг під будівлею ЦУМ. Це покращить ста...
Новини по темі
Тернополянин, крадені із супермаркету труби, продавав на ринку
На Тернопільщині злодій спокусився на несправний скутер
П`яний злодій викрав авто, щоб доїхати до Тернополя
Водій викрав у свого роботодавця більше 30 000 гривень
Пропонувала 600 доларів, щоб закрили очі на її секс-бізнес: в Тернополі судитимуть жінку за хабар поліціянтам
Затримали небезпечних рецидивістів, котрі грабували помешкання тернополян (ФОТО)
Тернополянин постраждав від рук професіоналів
Тернополяни стають жертвами аферистів під час операцій з криптовалютою
Ще три місяці тому говорила про переслідування: шокуючі подробиці звірячого вбивства 26-річної українки в Польщі
У повному розпачі та без грошей: пенсіонерка із Тернополя потрапила у пастку шахраїв (ВІДЕО)