• Головна
  • У селі Вербів, що на Тернопільщині, зберігається легендарний церковний дзвін
17:05, 8 серпня 2017 р.

У селі Вербів, що на Тернопільщині, зберігається легендарний церковний дзвін

У селі Вербів, що на Тернопільщині, зберігається легендарний церковний дзвін

Сучасна вербівська церква Успіння Пресвятої Богородиці зведена у 1936 році. Побудували її з цегли, яку вербівці власноруч випалили в саморобній цегельні. Архітектор-проектант - Лев Левинський, виконавці - брати Косовичі.

У церкві знаходиться унікальний дерев'яний іконостас з Краснопущанського монастиря та скульптурне розп'яття Ісуса Христа авторства Яна Пфістера (17 ст.). Автором багатьох ікон, які прикрашають стіни церкви і тетрапод, є місцевий художник Ярослав Крук. У церкві зберігається дзвін 1871 року, подарований Болеславлом Вірджлевьким (виготовлений у Львові, автор Зиґмунд Мозера). Дзвін парафіяни двічі визволяли з “полону” - австрійського і польського.

На території церкви є сім кам'яних пам'ятників священикам, фігури св. Анни та Богородиці з чашею для освячення води, храмовий і місійний дерев'яні хрести, мармуровий пам'ятник на честь першої згадки про село , а також капличка (1837 року)та дерев'яна дзвіниця оборонного типу (1827 року).

На фасаді церкви є дві меморіальні таблиці:

- організатору будови церкви, створення багатьох товариств, духовно-культурному діячу отцю-декану Василю Кушніру;

- священикам, які служили на парафії з 1702 року.

За багатолітню історії парафії, не зважаючи на лихоліття та роки войовничого комунізму, вербівська церква не зазнала жодної руйнації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #дзвін #храм

Коментарі

Оголошення
live comments feed...