• Головна
  • В поліції спростували інформацію про катування затриманого з метою "вибити" зізнання
11:29, 9 серпня 2017 р.

В поліції спростували інформацію про катування затриманого з метою "вибити" зізнання

В поліції спростували інформацію про катування затриманого з метою "вибити" зізнання

Під час службового розслідування, проведеного за матеріалами, поширеними в мережі інтернет, фактів, які б підтверджували факт катування затриманого, не виявили.

 Інформацією про неправомірні дії правоохоронців у своєму інтернет-блозі поділилася журналіст Тетяна Курманова , зокрема на прикладі одного з затриманих, тернополянина Ігора Козоріза.

Як стверджував сам підозрюваний, 5 травня він був затриманий працівниками поліції та доставлений до Тернопільського відділу поліції. У своїх поясненням він зазначив, що його незаконно утримували декілька годин та застосовували фізичне насильство задля отримання зізнання у скоєних злочинах. Крім того за версією зловмисника, поліцейські вилучили у нього 1000 гривень, срібний ланцюжок та не повернули.

Для з’ясування законності дій працівників поліції затриманий навіть вирішив звернутись до уповноважених з прав людини Національної поліції України.

Після матеріалів, оприлюднених в ЗМІ працівники поліції розпочали службове розслідування, в ході якого встановили, що Козоріз Ігор Володимирович в минулому притягувався до кримінальної відповідальності за грабежі, крадіжку, шахрайства та порушення правил адміністративного нагляду. В слідчому управлінні ГУНП в Тернопільській області перебувало об’єднане кримінальне провадження за фактами грабежів неповнолітніх дівчаток в обласному центрі. Працівники тернопільської поліції довели причетність до них раніше судимого Козоріза. За підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України його затримали згідно статті 208 КПК України.

У заяві, де міститься графа про наявність чи відсутність претензій до працівників поліції Ігор Козоріз власноручно зазначив, що будь-яких скарг до працівників поліції не має та засвідчив це особистим підписом. Скарги затриманого на його можливе зґвалтування та катування заперечив під час проведення медичного обстеження черговий лікар-терапевт.

Важливим є той момент, що під час відвідування підозрюваного уповноваженою Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Національної поліції України в Тернопільській області, Козоріз висловлював скарги щодо застосовування відносно нього працівниками поліції фізичного насильства та катування, однак на пропозицію пройти медичний огляд з метою фіксації отриманих травм категорично відмовився. Не підтвердилися й заяви підозрюваного, щодо викрадення його матеріальних цінностей працівниками поліції, оскільки усі речі правоохоронці передали під розпискусестрі затриманого.

Як результат - факти можливих неправомірних дійпрацівників тернопільської поліції свого підтвердження не знайшли.

Матеріали службового розслідування направлено в прокуратуру Тернопільської області для долучення їх до кримінального провадження та прийняття остаточного рішення відповідно до чинного законодавства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#катування

Коментарі

Оголошення
live comments feed...