
17:02, 27 серпня 2017 р.
У вересні у центрі Тернополя планують встановити макет парафіяльного костелу

Робота зі створенням вуличного макета тернопільського Парафіяльного костелу завершується. Працювали тернопільські краєзнавці та ентузіасти, долучились меценати, які мешкають за кордоном.
Нагадаємо, костел звели у 1908 році. А в 1955-му його зруйнувала радянська влада. Історія зі встановленням макета бере свої початки від 2013 року, коли краєзнавець Тарас Циклиняк познайомився із художником Дмитром Мулярчуком. Спочатку планували створити меморіальну таблицю чи то барельєф, розказує краєзнавець.
На початку серпня 2014 року тернополянин Володимир Кріса завершує створення паперового макета костелу. Цей задум втілили з подачі Тернопільської міської ради в травні 2016 року за участі Тараса Циклиняка. Майбутні меценати макету побачили в мережі «колаж» тернополянина Павла Балюха, з чого власне і розпочалася робота над реалізацією задуму.
Для даного проекту Володимир Кріса виготовив «міцнішу» копію храму в масштабі 1:100 (62-69см). Зважаючи на здобутий досвід у створенні «Макету міста Тернополя поч. 20 ст» прийняли рішення приступати до роботи.
Вже зараз готова описова частина трьома мовами (українська, англійська, польська), завершено роботу над створенням п’єдесталу, тривають завершальні роботи щодо самого макету, пише Доба.
Відкриття заплановано на початок вересня 2017 року. Місце встановлення – сквер імені Шевченка. Тернопільська міська рада взяла на себе роботи з облаштування основи під макет.
— Меценати проекту — звичайна тернопільська родина, яка зараз мешкає поза межами України. Заробітки звичайнi, у порiвняннi з класичними меценатами. Просто є люди, якi живуть головою, а є люди якi живуть серцем. Пан Андрій (Маслівець, — прим.авт) в 20-му віці покидає Тернопіль, то був 1998 р. Останній раз гостював у 2013 році. Список причетних осіб та новини будуть доповнені за тегом #ПарафіяльнийКостелТернопіль. Висловлюю щиро подяку усім хто вірив та допомагав нам. Це сотні людей — від працівників ЗМІ до львівських ливарників, від старожилів, які ділилися спогадами про костел до тих, хто радив та підказував, ділився досвідом. Цей об’єкт створюється для прийдешніх поколінь на добру пам’ять про красу, яка існувала на місці тернопільського ЦУМу, — зазначив Тарас Циклиняк.
Довідка:
Меценати – родина Маслівців та Дігаїв Автор макету – Володимир Кріса Архітектор – Борис Солонін (Boris Solonin) Живописець та скульптор – Дмитро Мулярчук Автор ідея, краєзнавець – Тарас Циклиняк Формування описової частини, переклад та корекція: Ігор Дуда, Володимир Мороз (Volodymyr Moroz), Любов Красновська (Любов Красновська), о.Мартин Хомів, Надійка Гербіш, Оксана Сковрон, Олександр Столяров, Rafał Leszczyński,Тарас Циклиняк.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі