
16:29, 30 серпня 2017 р.
З чим насправді пов'язане відключення гарячої води у Тернополі?

Відсутність гарячої води у Тернополі ряд терноплян пов’язують не із боргами населення перед КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», а із тими ж скандальними торф’яними котельнями.
Щороку КП «Тернопільміськтеплокомуенерго» звітує про мільйонні борги, однак лише цього року, коли проти інновації від міськради щодо переведення котелень на альтернативні види палива, а зокрема торф, виступило ряд тернополян, місто залишилось без гарячої води на усе літо. Тож, мовляв, залишивши тернополян без гарячої води, їх таким чином шантажують - не хочете котелень, не будете мати і води, пишуть тернополяни на сайті 20minut.ua та у соцмережах.
Воду, нагадаємо, місто матиме до 3 вересня включно. З 4 вересня власникам квартир з централізованим тепло- та гарячим водопостачанням доведеться знову гріти воду у каструлях та чайниках. Як далі буде – у тепломережах поки що не кажуть. Тут запевняють, що без гарячої води місто залишилось через 35 млн боргу у населення.
Очільник тепломереж на такі претензії від тернополян зауважує, що проблем у тепломереж багато, і не тільки через борги, але на такий «шантаж» не пішли б.
- Відсутність гарячої води пов’язана виключно з одним фактором – боргом, - каже директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак. - Це завеликий ризик в таку гру гратись, губити споживачів. Єдиний фактор – заборгованість 37 млн за надані послуги, що не дозволяє нам розрахуватись за газ.
За словами пана Чумака, влітку тепломережі замовляють газу у 1,5 рази більше, ніж можуть проплатити. У зимовий період – ситуація інша: вдається домовитись з постачальником, адже є ризики розморожування. Вдавалось домовлятись у попередні роки і влітку, однак цього року, каже він, уже занадто великий борг, пише 20хвилин.
- Чернівці вже 6-7 років без гарячої води влітку, Житомир гарячої води влітку не дає, Київ не давав півроку, Рівне цього року не дає, Франківськ, - каже Андрій Чумак. - Причому тут торф’яні котельні? Ті міста, які дають гарячу воду – це Тернопіль, Хмельницький, хто ще собі може дозволити? Харків то дає, то не дає. Причин багато – не тільки не сплата боргів, а причина ще й в законодавстві.
Відтак, наголошує він, відсутність гарячої води влітку – це не тільки проблема Тернополя. За його словами, всі середні та малі міста відмовились від такої затії.
- Щороку одна і та ж картина у нас – борг населення, 22-21 млн, а тепер - великий борг, і ми не можемо домовитись з постачальником газу, - додає він.
Що ж до переходу на альтернативні види палива – чи такі, чи інші, то це всеодно згодом необхідно буде зробити. Бо, приміром, невідомо, чи буде газ через 20 років взагалі, каже він.
У той же час незадоволені відновленням гарячого водопостачання лише на святкові дні – з 23 серпня до 3 вересня тернополяни пишуть петиції на сайт міськради. Люди не розуміють, чому через боржників страждають усі споживачів та чому не можна тоді карати тільки боржників.
- Тому що для того, щоб відключити гарячу воду боржнику, треба зайти до нього в квартиру, - каже Андрій Чумак. - А це є його приватна власність, і якщо він нас не впускає, то ми не можемо цього робити згідно із законодавством. Загалом, борг у 37 мільйонів - це борги дуже затяжні і багато років вони збирались, борги перекочовують з року в рік. Але відповідно до законодавства усі споживачі зрівняні в правах – хто платить, і хто ні.
Щоправда, як уточнюють у прес-службі тепломереж, борг населення у Тернополі таки зменшився з кінця липня – з 37 млн до 35 млн 400 тис грн – станом на 20 – ті числа серпня.
Читайте також: Тернополяни зареєстрували вже другу петицію з вимогою відновити постачання гарячої води
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:40, Сьогодні
11:32, 1 травня
12:05, 2 травня
12:05, 2 травня
13:23, 5 травня
live comments feed...