• Головна
  • На Тернопільщині педагоги-пенсіонери до останнього тримаються за зарплату у 9 тис. грн
09:04, 31 серпня 2017 р.

На Тернопільщині педагоги-пенсіонери до останнього тримаються за зарплату у 9 тис. грн

На Тернопільщині педагоги-пенсіонери до останнього тримаються за зарплату у 9 тис. грн

Лише 10% на Тернопільщині складають педагоги так званого робочого віку – від 30 до 50 років. Це люди, які вже мають певний стаж роботи і можуть не лише навчатися, але й навчати інших і надавати якісні освітні послуги. Понад 30% вчителів області – це молоді спеціалісти. І 60% – педагоги віком від 50 до 78 років.

Про це УНІАН розповіла начальник управління освіти ТОДА Ольга Хома.

"Це люди передпенсійного, пенсійного і глибоко пенсійного віку. Зрозуміло, що потрібно залучати більше молодих. Проблемою є те, що чимало активних людей робочого віку повиїжджали за кордон. Старші педагоги як можуть тримаються за своє місце, оскільки отримують досить пристойну зарплату. Якщо молодий спеціаліст отримує 3,2 тис грн, то старший вчитель, який вже має стаж, вислугу, категорії, надбавки за роботу у важких умовах – 7-9 тис. грн. При пенсії до 2 тис. грн старші вчителі до останнього тримаються за таку високу зарплату. При цьому не дають можливості працювати молодшим, які вже мають кращі знання і більш сучасні погляди. Вихід з ситуації можливий за умови впровадження пенсійної реформи, адже інших законних важелів, щоб звільнити педагога пенсійного віку, у нас немає. Хіба за умови розформування школи", – пояснила ситуацію Хома.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вчителі

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"З 1 липня ТЦК почне шукати по всіх закапелках, не чіпатимуть тільки чоловіків з трьома рисами": повістки і мобілізація
"ТЦК позбавить ці 3 категорії людей бронювання і терміново призве, перевірки стануться у цих місцях": повістки, мобілізація
Похолодання та дощі насуваються на цілі регіони, люта злива заллє міста на тлі потужної спеки: де в Україні вдарить негода
"Брали шалені гроші": на Тернопільщині викрито працівників ТЦК, які злочинно оформлювали непридатність до служби
Оголошення
live comments feed...