• Головна
  • Споживачі будуть платити за борги КП "Тернопільводоканал"?
10:21, 7 вересня 2017 р.

Споживачі будуть платити за борги КП "Тернопільводоканал"?

Споживачі будуть платити за борги КП "Тернопільводоканал"?

Вартість холодної води для тернополян з нового року зросте на 25%. Крім того, новий закон зобов'язав споживачів оплачувати за вкрадену воду та діряві труби у будинку. А монополісти-постачальники за рахунок споживачів скорочуватимуть витрати води на старих водогонах.

 Не дивлячись на те, що водоканал з 2018 року піднімає вартість холодної води для тернополян на 25%, у Києві депутати вирішили внести свою лепту аби “покращити” життя нашим громадянам. Зокрема, 22 червня Верховна Рада України прийняла Закон «Про комерційний облік комунальних послуг», а минулого тижня закон підписав Президент.  

В Тернополі буде, як у країнах ЄС

У законі передбачається запровадження обов'язкового комерційного обліку теплової енергії, гарячої та питної води, оскільки всього 22% багатоквартирних будинків в Україні ведуть будинковий облік споживання теплової енергії. Також наголошується, що низький рівень обліку енергоносіїв обмежує можливості для їх ефективного використання.  

Тепер весь об'єм води, який заходить в будинок, повинен бути оплачений надавачу послуги, коментує директор КП „Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.  

- Станом на сьогодні у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробляють методику розрахунку води у тих будинках, де в квартирах встановлено 100% лічильників на воду. Ця методика буде передбачати, за яким принципом буде діяти розподіл оплати води, що заходить в будинок, - каже він. - В перспективі механізм оплати за холодну воду буде такий, як у Європі, зокрема у Польщі чи Німеччині.  

Тобто в тернопільських багатоповерхівках на вході в будинок тепер будуть встановлені засоби обліку холодної води, які рахуватимуть загальний облік води, що отримав будинок. І якщо об'єми наданої води будуть більшими, ніж загальні спожиті об'єми по індивідуальних лічильниках, що є у кожній квартирі, то тепер цю різницю будуть сплачувати усі мешканці будинку, де є втрати води.  До прикладу, якщо в будинку “діряві” труби або хтось несанкціоновано підключився до системи подачі води - тепер це проблема мешканців будинку.

Як бачимо, посадовці витрати в межах будинку перенесли на гаманці споживачів. А монополісти-постачальники в той час будуть піклуватися про те, аби модернізувати водопровідну систему і знизити втрати води на старих трубопроводах, однак за рахунок споживачів.

- Сьогодні 95 % жителів нашого міста мають квартирні лічильники на холодну воду, - каже начальник відділу розрахунків населення КП "Тернопільводоканал" Руслан Бурмас. - А середні витрати на споживання холодної води на сім'ю з трьох чоловік в нашому місті становлять 90 грн в багатоповерхівці, та в приватному секторі - 85 грн.

Споживачі платитимуть за борги монополіста

30 серпня Громадські обговорення та погодження нових тарифів на воду провели у КП "Тернопільводоканал". Проте громади на цих обговореннях не було. У водоканалі кажуть, що оголошення про громадські слухання на їхньому сайті розмістили ще 11 серпня.  

У нову ціну, яка має бути більшою приблизно на 25%, додали також кредити, взяті водоканалом у валюті в міжнародних фінансових структурах. Нові тарифи діятимуть з 2018 року.

- Сьогодні ми беремо участь в урядовому проекті розвитку міської інфраструктури, - розповідає 20хвилин начальник планово-економічного відділу КП ”Тернопільводоканал” Володимир Водовіз. Фінансування проектів відбувається з Світового банку. Сьогодні наша держава на різні проекти отримала 350 млн дол, з яких безпосередньо КП ”Тернопільводоканал”  має можливість використовувати 36,6 млн дол.

Із зазначенної суми вже використали близько одного мільйона доларів, наголошує пан Водовіз. На ці гроші закупили різну техніку, лабораторне обладнання для контролю якості води тощо. Зазначенну позику у Міжнародному банку також включили у структуру нового тарифу.

Загалом у водоканалі кажуть, що відсотки зі сплати кредиту досить малі і становлять усього 1%.

До слова, основні складові нових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення розраховувались з врахуванням наступних чинників:

* витрати на електроенергію: в розрахунок включена фактична ціна на електроенергію у липні 2017 року в розмірі 2,04146 грн./кВт. (без ПДВ).

* витрати на амортизацію — в зв'язку з придбанням нових основних засобів в проекті тарифів ця сума становить 5317,2 тис.грн В діючих тарифах сума амортизаційних відрахувань становить 4121,2 тис.грн.

* витрати по податках формувались на основі Податкового кодексу України.

* ціни на паливно-мастильні матеріали розраховували на основі фактичних цін з урахуванням прогнозу індексу цін виробників промислової продукції.

* витрати на оплату праці та відрахування на соціальні заходи: в проекті тарифів плановий фонд оплати праці розрахований, виходячи із законодавчо встановленого розміру мінімального прожиткового мінімуму - 1762 грн. (грудень 2017р.), передбаченого Законом України: ”Про Державний бюджет України на 2017 рік” та виходячи із положень Галузевої угоди і Колективного договору.

До слова, Відповідно до затвердженого проекту тарифи для тернополян, що проживають в приватному секторі становитимуть за централізоване водопостачання — 5,514 грн. (без ПДВ) за 1 кб. м. та централізоване водовідведення — 7,131 грн. (без ПДВ) за 1 кб. м.

А для мешканців багатоквартирних будинків послуга з централізованого постачання холодної води — 5,916 грн. (без ПДВ) за 1 кб. м. та за послугу з водовідведення — 7,681 грн. (без ПДВ) за 1 кб. м

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #водоканал #борги #споживачі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...