• Головна
  • Фестиваль вишиванки та борщу пройшов у Борщові (фото)
10:14, 11 вересня 2017 р.

Фестиваль вишиванки та борщу пройшов у Борщові (фото)

Фестиваль вишиванки та борщу пройшов у Борщові (фото)

Учора в місті Борщові, що на Тернопільщині пройшов традиційний етно-фестиваль вишиванки та борщу.

Метою свята є відродження техніки шиття чорної борщівської сорочки, збереження та відтворення автентичності українського національного костюма, звичаїв Надзбручанського краю на Тернопільщині.

Фестиваль вишиванки та борщу пройшов у Борщові (фото), фото-1

Також унікальною особливістю фестивалю стало проведення у його рамках фестивалю борщу «Борщ’їв», який проходить тільки на Борщівщині. Кожне село регіону представляє на розсуд та смак відвідувачів власний тип борщу –близько 50 видів. Борщ готують упродовж свята у двох 100-літрових казанах на багатті.

Фестиваль вишиванки та борщу пройшов у Борщові (фото), фото-2

Окрім цих заходів, у рамах фестивалю проводять виставку декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, де представляють роботи вишивальниць району. Гості фестивалю мали можливість ознайомитися із зразками традицій вишивання, збереженими в усіх селах Борщівського району, та придбати собі вишиванки.

Фестиваль вишиванки та борщу пройшов у Борщові (фото), фото-3

Історія фестивалю

Фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» започаткований у 2007 році БорщівськоюРДА.

Фестиваль вишиванки та борщу пройшов у Борщові (фото), фото-4

У 2008 році це свято відвідали понад 25 тисяч борщів’ян і жителів інших областей України. Серед гостей були голова наглядової ради міжнародного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, народні артисти України Н. Матвієнко, І. Попович, квартет «Гетьман», гурти «Гайдамаки», «Плач Єремії», тріо «Солов’ї Галичини» та інші.

Фестиваль вишиванки та борщу пройшов у Борщові (фото), фото-5

Борщівщина – унікальний край, особливістю якого є сорочка, вишита чорними нитками, яка стала своєрідною візиткою краю. Борщівська вишивка є унікальним і неповторним народним мистецтвом. Вона відома не лише в Україні, але й поза її межами. Мистецтвознавці стверджують, що на сьогодні залишились два найбільш популярні види вишивки: полтавська та борщівська, як феноменальне явище, в якому закарбовані фрагменти трипільської культури.

Фестиваль вишиванки та борщу пройшов у Борщові (фото), фото-6

Фото: Олег Вістовський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фестиваль #Борщів
Останні новини
Оголошення
live comments feed...