
12:30, 10 серпня 2012 р.
Перебуваючи за гратами рецидивісту з Чернівеччини вдалось видурити у тернополянки 1,5 тис. грн.
Майже півтори тисячі гривень рецидивіст з Чернівеччини видурив у тернополянки, видаючи себе по телефону за її племінника. Але найрезонансніше у цій історії навіть не сам факт шахрайства, а те, що вчинив його пройдисвіт, перебуваючи у місцях позбавлення волі.
Горбатого й могила не виправить – говорить мудрість народна про тих, хто за жодних обставин не хоче змінюватися. Мабуть, до таких належить 21-річний мешканець Чернівеччини. Незважаючи на молодий вік, парубок має п’ять судимостей. Востаннє сів за ґрати у 2009 році. За вчинення крадіжок в особливо великих розмірах суд відміряв рецидивісту чималий термін ізоляції. Але навіть перебуваючи у віддалених місцях, зловмисник не думав про покаяння, а став опановувати новий мобільний вид злочинного ремесла.
Як потрапив до рук в’язня мобільний телефон – з’ясовує комісія пенітенціарної служби, тернопільські міліціонери розслідують факт шахрайства, вчинений засудженим львівської колонії щодо жительки нашого обласного центру.
Зі слів потерпілої, на її мобільний зателефонували і голос у слухавці запитав, чи впізнає вона його. Жінка, назвавши ім’я племінника, одразу ж потрапила на гачок пройдисвіта. Далі була слізна розповідь про те, що сталася неприємність, що негайно потрібні гроші і чітка вказівка купити п’ять карток поповнення рахунку мобільного оператора і через смс надіслати їхні номери. Жінка кинулася рятувати племінника. Дивний збіг обставин – чоловік потерпілої таки пробував зателефонувати родичу, але абонент на той час був поза межами досяжності.
Коли повідомлення було відправлено і зловмисник збагнув, що жертва повірила у його обман, знахабнілий лиходій вдруге набрав номер мобільного. Вимагав, аби «тітка» ще й через термінал кинула вісім сотень. Жінка вхопила гроші і вже через декілька хвилин рахунок мобільного телефона шахрая поповнився на тисячу триста гривень.
Лише наступного дня, коли племінник з’явився на зв’язку, тернополянка дізналася, що йому зовсім не була потрібна допомога, і що гроші просив не він. Обдурена жінка пішла до правоохоронців.
Розслідувати такого роду злочини непросто. Адже зловмисник, отримавши бажане, одразу ховає сліди. Але оперативники випередили шахрая. Уже за деякий час визначили його місцеперебування – за стінами львівської колонії, а згодом встановили особу – 22-річний уродженець Чернівеччини, неодноразово судимий за майнові злочини.
Як стверджують оперативники, схема таких шахрайств дуже проста: випадковий номер, незнайомий абонент, навмання кинене запитання, а далі стандартний набір фраз. Все з єдиною метою – заробити на вас гроші. Повірте, зловмисник не відає про вас абсолютно нічого, а ви, підримуючи телефонну розмову, самі даєте йому інформацію.
– Підозрюваному висунуто звинувачення за порушення статті 190 Кримінального кодексу України, – шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілому, – повідомив заступник начальника обласного управління внутрішніх справ Валерій Загородній. – Очевидно, що до в’язничного «стажу» підозрюваного додасться як мінімум три роки позбавлення волі. Про це повідомила прес-служба УМВС України в Тернопільській області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:05, 6 травня
12:05, 2 травня
12:04, 2 травня
15:48, Вчора
live comments feed...
Коментарі