
12:41, 18 вересня 2017 р.
У Тернополі перевірять якість води: коли і в яких будинках?

Достатнє надходження води в організм є однією з основних умов здорового способу життя.
Вода бере активну участь в хімічних реакціях, що проходять в нашому тілі, доставляє живильні речовини в кожну клітку, виводить токсини, шлаки і надлишки солей, сприяє пониженню кров'яного тиску. Тому, особливу увагу потрібно звернути на якість та безпечність води, яку ми споживаємо, або як ви говоримо, питної води.
Склад і властивості питної води в системах водопостачання України повинні відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною"[2], затверджених Мінохорони здоров'я 12.05.2010 р., що набрали чинності від 01.07.2010 р. Дію радянського ГОСТ 2874-82 "Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством" зупинено 19.07.2010 р.
Параметри якості питної води поділяються на три загальні категорії:
• хімічні
• мікробіологічні
• фізичні.
Хімічні властивості включають в себе концентрації шкідливих речовин в цілому і важких металів зокрема, сліди органічних сполук, загальну мінералізацію води. Хімічні параметри стосуються ризику шкоди здоров'ю людини через накопичення в організмі важких металів та інших сполук: переважна більшість шкідливих речовин при перевищенні гранично допустимих концентрацій чинить негативний вплив на життя та здоров'я людини[8].
Мікробіологічні показники епідемічної безпеки стосуються коліформних бактерій, кишкової палички, а також конкретних видів патогенних бактерій (таких, як холерний вібріон), вірусів і найпростіших паразитів, перевищення яких може призвести до виникнення інфекційних хвороб у людини[2].
Останнім часом почастішали випадки скарг на воду, яку ми п`ємо незалежно тече вона з крану, бутильована, з водомату чи привозна. Так як вода є харчовим продуктом, ГУ Держпродспоживслужби має право перевірити її на якість та безпечність. Для незаангажованості, прозорості та отримання достовірних результатів наші спеціалісти здійснюватимуть забір води разом з представниками ЗМІ у різних мікрорайонах міста.
ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснюватиме дослідження питної води у «водоматах», бюветах, та квартирах тернополян, а також у плавальних басейнах Тернополя.
Так як кількість досліджень обмежена, просимо зголоситися тернополян, які б допустили в робочий час до свого помешкання наших спеціалістів для відбору взірців щоб перевірити якість питної води. Відбір та проведення досліджень здійснюватиметься у присутності представників ЗМІ.
Свою згоду пишіть у коментарях на сторінці ГУ ДПСС у фейсбуці до 20 год 18.09.2017р., а ми відберемо 10 перших людей які зголосяться, з різних будинків, вулиць, мікрорайонів !!!
25 вересня 2017р. - відбиратимемо взірці води з «водоматів» в усіх мікрорайонах міста;
26 вересня 2017р. – відбиратимемо взірці води, яка тече з кранів у квартирах, офісах тернополян;
27 вересня 2017р. – відбиратимемо взірці води у плавальних басейнах, аквапарку.
3 жовтня 2017р. оголосимо результати проведених досліджень по кожній пробі індивідуально.
Дослідження проводитимуться в рамках проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду) у сфері санітарного законодавства на території міста Тернополя у Тернопільській державній регіональній лабораторії Держпродспоживслужби.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
«Casino.ua» оголосив про початок партнерства з Mancala Gaming
Новини компаній
18:00
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:59, 26 квітня
10:44, 22 квітня
108
15:31, 25 квітня
35
live comments feed...