• Головна
  • Загроза забруднення стічними водами річок є ще у кількох районах Тернопільщини
09:00, 8 вересня 2012 р.

Загроза забруднення стічними водами річок є ще у кількох районах Тернопільщини

Екологи відзначають, що до забруднення річки Іква у Кременці призвели кілька чинників – зношеність очисних споруд на 80-90 відсотків та недостатнє фінансування. Таку ж саму ситуацію прогнозують спеціалісти у майже у всіх районних центрах Тернопільської області. 

Про це заявив Орест Сінгалевич, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області.

Як ми повідомляли, в області склалася складна ситуація із очищенням зворотних вод. У Кременці вона найгостріша. Стічні води комунального підприємства Кременецької міської ради забруднюють річку Ікву. Про це свідчать лабораторні дослідження, проведені працівниками СЕС та Державної екологічної інспекції в області.  На початку цього року Тернопільський міжрайонний природоохоронний прокурор порушив кримінальну справу щодо в.о. директора КП «Міськводгосп» Кременецької міської ради.    Керівник цього підприємства не забезпечив належну охорону навколишнього природного середовища, допустив потрапляння неочищених зворотних вод з високими концентраціями органічних речовин в річку Іква.

На даний час неочищені зворотні води надалі потрапляють у річку, - стверджують у прокуратурі. На усунення порушень закону під час експлуатації каналізаційних очисних споруд прокуратурою внесено подання Кременецькому міському голові. Заходи вжиті. Зокрема, прийнято рішення щодо виділення земельної ділянки для будівництва передочисних споруд на підприємстві «Кременецьке молоко».    У промислові стічні води вносять біоензими, що суттєво поліпшує ефективність роботи загальноміських каналізаційних очисних споруд і ліквідовує неприємний запах. Заплановано, що санепідстанція має провести аналіз  води в річці Іква.

Орест Сінгалевич, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області наголошує, що критичних ситуацій із забруднення стічними водами вдалося б уникнути, якби не дефіцит розуміння екологічних проблем представників органів місцевого самоврядування. За словами пана Ореста,  нормально працюють очисні споруди у тільки в Тернополі, Заліщиках, Гусятині, Почаєві та Бучачі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...