• Головна
  • Регіонал пропонує надати російській мові державний статуc
15:00, 25 вересня 2012 р.

Регіонал пропонує надати російській мові державний статуc

"Якщо українцям надано право бути "титульною нацією", то росіяни мають повне право називатися "корінним народом", а не "національною меншиною", - каже  автор законопроекту депутат від ПР Олександр Черноморов.

У Верховній Раді народним депутатом від Партії регіонів Олександром Черноморовим зареєстровано законопроект, що передбачає надання російській мові державного статусу, повідомляє УКРІНФОРМ. Цей проект закону №11243 "Про внесення змін до Закону України "Про засади державної мовної політики" (стосовно посилення захисту мовних прав російського та російськомовного населення України)" з'явився на офіційному сайті ВР.

Згідно з пояснювальною запискою, метою цього законопроекту є "конкретизація засад державної мовної політики щодо забезпечення конституційного права російського та російськомовного населення на вільне використання їх рідної мови та мови повсякденного вжитку - російської, як такої, що є мовою корінного народу, мовою міжнаціонального та міжнародного спілкування, мовою, якою користується якщо не більшість, то принаймні половина населення держави".

Законопроект також пропонує ввести в базовий закон про мови поняття "корінний народ", яке використовується у чинній Конституції, а також визначає корінним народом росіян, які мешкають на землях у складі нинішньої держави Україна.

"І якщо українцям надано право бути "титульною нацією", то росіяни мають повне право називатися "корінним народом", а не "національною меншиною", якою вони не є ані за кількісним складом, ані за тим внеском, який зробили в розвиток нашої спільної цивілізації", - переконаний автор законопроекту.

Законопроект про надання російській мові статусу другої державної є особистою ініціативою його автора, а не Партії регіонів. Таку думку висловив нардеп-регіонал Володимир Олійник, коментуючи відповідну законодавчу ініціативу свого колеги Олександра Черноморова.

«Це його (Олександра Черноморова – ред.) особиста ініціатива, можливо, депутат має власне бачення. Але ми з повагою ставимося до Конституції й розуміємо, що подібні зміни можливі лише після проходження всіх конституційних процедур і наявності 300 голосів в сесійній залі», - зауважив Олійник.

Олійник при цьому визнав, що в програмі Партії регіонів є теза про прагнення в майбутньому надати російській мові статусу другої державної. Однак, за його словами, це досить довгий законодавчий процес, якому має передувати роз'яснення такого кроку в суспільстві.

«Для цього кроку потрібно змінити світоглядні позиції в Україні, треба не соромитися і їхати, наприклад, у Львів, Тернопіль», - запропонував регіонал.

Він також відкинув можливість прирівняння статусу російської мови до української. «Такого поняття, як «прирівняти» - не існує. Ніщо нікуди не прирівнюється. Потрібно лише вносити зміни в Конституцію, а це - 300 голосів, які зараз знайти проблематично», - наголосив він.

Володимир Олійник також підкреслив, що Президент не підпише подібний закон, якщо він суперечитиме Конституції України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Потужний холод пре в Україну з лютою силою, сніг та гроза хлинуть потоками води на авто": зима повертається в регіони
Терміново ТЦК піде по людей за новими вимогами, навіть з цими хворобами доведеться служити: мобілізація, повістки, ВЛК
Мобілізація стала жорсткішою: в Україні масово чистять заброньованих, повістки вручають у ресторанах, маршрутках і магазинах
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Оголошення
live comments feed...