Андрій Грицишин: Ми – покоління, яке збудує сильну Україну

17 березня «Самопоміч» провела у Києві XIV З’їзд політичної партії, на який зібралося близько 700 делегатів та гостей з усієї України. Присутні на заході засоби масової інформації вже назвали цей з’їзд доленосним в історії політичної сили. Про те, що відбувалося в Києві, поспілкуємося із керівником Тернопільської «Самопомочі» Андрієм Грицишиним.

– Пане Андрію, розкажіть детальніше про сам захід і питання, які на ньому розглядалися.

– Особливістю наших партійних політичних заходів є їх формат. На відміну від з ’ їздів інших партій, які ми маємо змогу спостерігати по телебаченню, в нас не було вручення партійних квитків, нагород та концертів. Тобто всіх тих формальностей, які багато політичних сил наслідують ще з часів радянщини.

«Самопоміч» – це перша і єдина в Україні партія, яка дійсно має лінійну, а не вертикальну структуру взаємодії між своїми членами. Тому, незважаючи на важливість питань та напружений графік, на з’їзді панувала робоча і в той же час дружня і невимушена атмосфера.

У основній частині з'їзду виступив лідер партії Андрій Садовий з аналізом політичної ситуації в країні та завдань партії на наступні роки. Стратегічні напрямки партії на всі основні сфери розвитку України презентували народні депутати, кожен із яких є фахівцем у своїй галузі. З такою програмою і людьми, які її втілюють, наша партія і Україна має майбутнє!

– В Україні сьогодні багато проблем, вирішення яких потребує політичної волі. Адже стара корумпована система чинить запеклий опір. Які шляхи їх вирішення бачить «Самопоміч»?

– Для українців на сьогодні існує дві найбільші загрози: російська агресія ззовні та корупція зсередини. Тому ми маємо подбати про збереження життя і гідності солдат, які гарантують нам захист від ворога. Як було сказано на з ’ їзді: «маленька радянська армія, у якій не цінять людину, не зможе виграти війну у великої радянської армії». У центр нашої боротьби «Самопоміч» ставить запровадження людиноцентричного підходу у війську та суспільстві.

На відміну від зовнішнього агресора ворог внутрішній – корупція, не наскільки очевидний, але не менш небезпечний. Саме по причині корупції у нас криза в системі медицини та освіти, відсутні перспективи для молоді та мізерні пенсії для людей похилого віку. Для подолання корупції «Самопоміч» послідовно добивається створення антикорупційного суду.

Щоб зберегти мільйони наших співвітчизників працездатного віку, які покидають країну в пошуках кращої долі, маємо перейти від олігархічної економіки до економіки добробуту. Для цього будемо добиватися запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток, гарантування захисту права власності та права на інтелектуальну власність.

Для того, щоб українські громадяни мали забезпечений відпочинок після виходу на пенсію, необхідно перейти від солідарної пенсійної системи до індивідуального пенсійного накопичення. Це дозволить громадянам контролювати стан своїх коштів під час всього трудового стажу, розпоряджатися своїми накопиченнями, передавати власні заощадження у спадок.

– Зараз ведеться багато розмов про медичну та освітню реформи. Якою є позиція партії щодо цих питань?

– Лише через 26 років незалежності, завдяки «Самопомочі» парламент ухвалив необхідні закони, які стануть основою страхової медицини: про автономізацію медичних закладів та державні фінансові гарантії надання медичної допомоги. Наше завдання на найближчий рік – домогтися належного фінансування програми екстреної медичної допомоги та підвищення оплати праці медичних працівників.

У сфері освіти оцінювання її якості має відбуватися за реальними показниками: кількості тих, хто вступив до вишу та тих, хто працює за обраним фахом. Щодо вищої школи – це оптимізація кількості вишів, їх подальша автономізація. Якщо не буде широкого розуміння важливості освіти – не буде ні мови, ні суду, ні армії, ні держави.

– А вибори? Адже ряд ЗМІ написали про висунення голови партії Андрія Садового у Президенти України.

– Журналісти дещо перебільшують. Згідно норм законодавства на партійному з ’їзді прийнято рішення про участь партії у перших виборах у сорока ОТГ, які відбудуться 29 квітня. Що стосується президентських та парламентських виборів, то до них ще більше року і висувати кандидатів зараз зарано. Однак для того, аби реалізувати свою програму, «Самопоміч» повинна здобути важелі впливу, і коли проходитимуть президентські та парламентські вибори, партія візьме у них активну участь.

– Протягом останнього року ми спостерігали значний тиск на членів «Самопомочі», який полягав у знятті із посад, відкритті кримінальних справ. Як у партії оцінюють такий тиск і як збираються на це реагувати?

Найкраще на Ваше запитання відповів лідер партії Андрій Садовий, д аючи оцінку всім тим переслідуванням, які члени нашої політичної сили зазнають за свою принципову позицію: « завжди є спокуса (в когось більша, в когось менша) стати в сторону, зайняти зручне місце там, де тихо і спокійно. Однак с покійно не буде. Причому ніде. Ані тут, в нашій партії, ані в Україні, ані в світі. Чим швидше кожен із нас це зрозуміє – тим менш болісним буде розставання з ілюзіями. Кожен з нас зробив свідомий вибір, ідучи в політику. Якщо це вибір на користь важкої і чесної праці, ви здобудете тут справжніх побратимів і опору. Якщо це віра в Україну і її людей, ви маєте унікальний шанс взяти участь в справі, яка випадає одному поколінню на багато століть: збудувати свою власну, сильну і незалежну країну».

Спілкувався Василь Шевчук

Самопоміч з'їзд Грицишин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 18.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: просп. Степана Бандери 83, 83А, 83Б, 83В, 83Д, вул. Мостова, вул. Мостова Бічна (прив. сектор).
Кримінал
Кримінальне провадження за фактом таємного викрадення чужого майна відкрили працівники Підгаєцького відділення поліції щодо двох жителів району.   Як встановили правоохоронці, місцеві мешканці 1947 та 1949 років народження вирішили заготовити собі дрова на зиму. Нічого кращого, як вчинити крадіжку, їм на думку не спало. Вони вирушили в місце проведення санкціонованої рубки дерев працівниками місцевого лісництва. На злочин пішли, коли робочий день закінчив...
Суспільство
На своїй сторінці у Фейсбуці жінка написала гнівний пост про одну з молодих пар, що одружились в минулі вихідні. Її обурило те, що після виїзної церемонії розпису на пляжі «Циганка», ніхто з організаторів свята не потурбувався прибрати залишки прикрас після урочистостей. Вітер розтягнув усе залишене по усьому берегу озера. «Весільні виїзні церемонії - це гарне, романтичне і зазвичай яскраве видовище, як, власне, і інші свята на природі.Але! Люди добрі! При...
Суспільство
У 9-місячної Мар’яни Цокало з Тернопільщини діагностували рак крові. Батьки  борються за життя своєї донечки. Тернополяни та всі небайдужі збирають кошти на трансплантацію кісткового мозку.  Проте стан малечі погіршився. Про це на сторінці спільноти "Мар'яночка Цокало. Допоможіть врятувати життя" у мережі Фейсбук повідомили її батьки. "Сьогодні Мар'янці дуже погано. Вночі рвала, відмовляється їсти, весь час плаче. Це очікувані наслідки хімії, але вони все...
Суспільство
Тернополянам пропонують підписати петицію та відновити "31" маршрут у Тернополі. Автор Тарас Сеник пояснює, що «з початком навчального періоду, знову загострюється питання щодо відновлення робити 31 маршруту. Важко не тільки студентам, а й людям, які добираються на роботу. Тому, пропоную відновити роботу 31 маршруту хоча б на період навчання». Петиція була створена ще 19 вересня, але станом на сьогодні її підтримали – 169 осіб. До завершення терміну голосу...
Суспільство
Уже від сьогодні патрульні поліцейські України притягатимуть до відповідальності водіїв, які порушили швидкісний режим. Нагадаємо, що у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється не більше ніж 50 км/год. Згідно частини 1 статті 122 КУпАП – перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше як на 20 км/год – тягне за собою штраф у розмірі 255 гривень; Згідно частини 3 статті 122 КУпАП – перевищення встановлених обмежен...
Суспільство
Державне підприємство "Тернопільське лісове господарство" повідомило про місця реалізації паливних дров. Зробити це можна у його виробничих підрозділах: Буданівське лісництво: тел. (0251) 4-14-26, вул. Янівська, 106, с. Долина, Теребовлянський р-н, ; Залозецьке лісництво: тел. (0240) 3-14-96, вул. Зборівська 20, смт. Залізці, Зборівський р-н; Збаразьке лісництво: тел. (0250) 2-15-70, вул. Д. Галицького 97, м. Збараж; Микулинецьке лісництво: тел. (0251) 5-1...
Пригоди
13 жовтня у селі Острів, на виробничій базі ТзОВ "Спецавтоінвест", із 34-річним підсобним працівником стався нещасний випадок. Потерпілого врятувати не вдалося. Як повідомляє офіційний сайт Управління Держпраці у Тернопільській області, розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком. За попередніми даними, під час завантаження міксера сталась аварійна зупинка бетонного вузла, оператор та завідувач виробництва почули крики, пі...
Суспільство
Світлана Пида пропонує створити у Тернополі Бібілйний ботанічний сад. Свою ідею вона подала на "Громадський бюджет". Створення Біблійного ботанічного саду передбачає: висаджування на території дендрарію ТНПУ ім. В. Гнатюка, на якій знаходиться церква св. Софії Премудрості Божої, дерев, кущів, ліан, трав’янистих рослин та рослин біблійного городу, які згадуються на сторінках Святого Письма. Також тернополянка рекомендує встановити спеціальні таблички, на як...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!