Андрій Грицишин: Ми – покоління, яке збудує сильну Україну

17 березня «Самопоміч» провела у Києві XIV З’їзд політичної партії, на який зібралося близько 700 делегатів та гостей з усієї України. Присутні на заході засоби масової інформації вже назвали цей з’їзд доленосним в історії політичної сили. Про те, що відбувалося в Києві, поспілкуємося із керівником Тернопільської «Самопомочі» Андрієм Грицишиним.

– Пане Андрію, розкажіть детальніше про сам захід і питання, які на ньому розглядалися.

– Особливістю наших партійних політичних заходів є їх формат. На відміну від з ’ їздів інших партій, які ми маємо змогу спостерігати по телебаченню, в нас не було вручення партійних квитків, нагород та концертів. Тобто всіх тих формальностей, які багато політичних сил наслідують ще з часів радянщини.

«Самопоміч» – це перша і єдина в Україні партія, яка дійсно має лінійну, а не вертикальну структуру взаємодії між своїми членами. Тому, незважаючи на важливість питань та напружений графік, на з’їзді панувала робоча і в той же час дружня і невимушена атмосфера.

У основній частині з'їзду виступив лідер партії Андрій Садовий з аналізом політичної ситуації в країні та завдань партії на наступні роки. Стратегічні напрямки партії на всі основні сфери розвитку України презентували народні депутати, кожен із яких є фахівцем у своїй галузі. З такою програмою і людьми, які її втілюють, наша партія і Україна має майбутнє!

– В Україні сьогодні багато проблем, вирішення яких потребує політичної волі. Адже стара корумпована система чинить запеклий опір. Які шляхи їх вирішення бачить «Самопоміч»?

– Для українців на сьогодні існує дві найбільші загрози: російська агресія ззовні та корупція зсередини. Тому ми маємо подбати про збереження життя і гідності солдат, які гарантують нам захист від ворога. Як було сказано на з ’ їзді: «маленька радянська армія, у якій не цінять людину, не зможе виграти війну у великої радянської армії». У центр нашої боротьби «Самопоміч» ставить запровадження людиноцентричного підходу у війську та суспільстві.

На відміну від зовнішнього агресора ворог внутрішній – корупція, не наскільки очевидний, але не менш небезпечний. Саме по причині корупції у нас криза в системі медицини та освіти, відсутні перспективи для молоді та мізерні пенсії для людей похилого віку. Для подолання корупції «Самопоміч» послідовно добивається створення антикорупційного суду.

Щоб зберегти мільйони наших співвітчизників працездатного віку, які покидають країну в пошуках кращої долі, маємо перейти від олігархічної економіки до економіки добробуту. Для цього будемо добиватися запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток, гарантування захисту права власності та права на інтелектуальну власність.

Для того, щоб українські громадяни мали забезпечений відпочинок після виходу на пенсію, необхідно перейти від солідарної пенсійної системи до індивідуального пенсійного накопичення. Це дозволить громадянам контролювати стан своїх коштів під час всього трудового стажу, розпоряджатися своїми накопиченнями, передавати власні заощадження у спадок.

– Зараз ведеться багато розмов про медичну та освітню реформи. Якою є позиція партії щодо цих питань?

– Лише через 26 років незалежності, завдяки «Самопомочі» парламент ухвалив необхідні закони, які стануть основою страхової медицини: про автономізацію медичних закладів та державні фінансові гарантії надання медичної допомоги. Наше завдання на найближчий рік – домогтися належного фінансування програми екстреної медичної допомоги та підвищення оплати праці медичних працівників.

У сфері освіти оцінювання її якості має відбуватися за реальними показниками: кількості тих, хто вступив до вишу та тих, хто працює за обраним фахом. Щодо вищої школи – це оптимізація кількості вишів, їх подальша автономізація. Якщо не буде широкого розуміння важливості освіти – не буде ні мови, ні суду, ні армії, ні держави.

– А вибори? Адже ряд ЗМІ написали про висунення голови партії Андрія Садового у Президенти України.

– Журналісти дещо перебільшують. Згідно норм законодавства на партійному з ’їзді прийнято рішення про участь партії у перших виборах у сорока ОТГ, які відбудуться 29 квітня. Що стосується президентських та парламентських виборів, то до них ще більше року і висувати кандидатів зараз зарано. Однак для того, аби реалізувати свою програму, «Самопоміч» повинна здобути важелі впливу, і коли проходитимуть президентські та парламентські вибори, партія візьме у них активну участь.

– Протягом останнього року ми спостерігали значний тиск на членів «Самопомочі», який полягав у знятті із посад, відкритті кримінальних справ. Як у партії оцінюють такий тиск і як збираються на це реагувати?

Найкраще на Ваше запитання відповів лідер партії Андрій Садовий, д аючи оцінку всім тим переслідуванням, які члени нашої політичної сили зазнають за свою принципову позицію: « завжди є спокуса (в когось більша, в когось менша) стати в сторону, зайняти зручне місце там, де тихо і спокійно. Однак с покійно не буде. Причому ніде. Ані тут, в нашій партії, ані в Україні, ані в світі. Чим швидше кожен із нас це зрозуміє – тим менш болісним буде розставання з ілюзіями. Кожен з нас зробив свідомий вибір, ідучи в політику. Якщо це вибір на користь важкої і чесної праці, ви здобудете тут справжніх побратимів і опору. Якщо це віра в Україну і її людей, ви маєте унікальний шанс взяти участь в справі, яка випадає одному поколінню на багато століть: збудувати свою власну, сильну і незалежну країну».

Спілкувався Василь Шевчук

Самопоміч з'їзд Грицишин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Кримінал
Трагедія сталася 17 січня в одній з лікарень Тернополя. Там один пацієнт вбив іншого. Як інформує "За Збручем", чоловік шумів, тож сусід по палаті почав бити його милицями. Від отриманих травм потерпілий невдовзі помер. Стосовно вбивці розпочато кримінальне провадження. Також нагадуємо, що на Тернопільщині в шлюзовій камері дамби виявили труп жінки. На Тернопільщині чоловік наклав на себе руки за загадкових обставин.
Суспільство
Відомий тернопільський священик, протоієрей Євген Заплитнюк пояснив тернополянам, навіщо потрібно освячувати свої помешкання, та як це робили ще перші християни. "Звісно, в першу чергу освячували вони себе правильним християнським життям та участю у Святих Таїнствах Церкви. З іншого боку, через молитву та певні зовнішні обряди, вони освячували свої речі, в тому числі житло та предмети побуту. Історики свідчать, що перші християни зображали знак святого Хре...
Культура
Тернопільська студентка Софія Гевко стала єдиною переможницею з Тернопільщини у всеукраїнського фотоконкурсі "Моя Україна". Як повідомляє "20 хвилин", 15-річна студентка Софія Гевко навчається у тернопільському вищому професійному училищі технологій та дизайну. А після занять в училищі дівчина відвідує курси фотосправи. Софія - вихованка фотостудії "Ікс-позиція" Тернопільської міської Станції юних техніків. Відвідує цей гурток талановита дівчина лише два...
Пригоди
Трагедія сталася 19 січня у селі Раславка, що у Кременецькому районі. Дитина задихнулася чадним газом. "Загинула малолітня дитина внаслідок отруєння продуктами згоряння. Рятівниками ДПРП-23 м. Почаїв було вчасно ліквідовано та не допущено розповсюдження вогню на суміжні приміщення. Будьте обережні при експлуатації пічного опалення!" – повідомляє прес-служба Кременецького РВ ДСНС. Також нагадуємо, що на Тернопільщині в шлюзовій камері дамби виявили труп жін...
Суспільство
20 січня відзначають свято Івана Хрестителя, того, хто здійснив таїнство Хрещення  Ісуса Христа. У цей день раніше проводилися обряди сватання, а також влаштовувалися весілля. Зі свята Водохреща можна було не обмежувати себе в їжі. У народі кажуть: "Іван Предтеча бере свята на плечі", оскільки завершується цикл Різдвяних свят. За народним календарем дата отримала назву Іван Бражник, зимовий м'ясоїд або ледачий день. Що сьогодні можна сміливо робити, то це...
Суспільство
Пікети, бойкоти, судові процеси - єдину школу Почаєва на Тернопільщині лихоманить уже рік. Затяжна війна батьків з директоркою закінчилася її звільненням. Жінка вважає, що її позбавили посади безпідставно, і у суді вимагає поновлення на роботі і півмільйонної компенсації. Батьки тепер їздять пікетувати райсуд, мов на роботу. "До дітей казала: ви дурні діти дурних батьків".- Розповідає одна із матерів Іванна Петрук. -"До батьків казала: ви тут ніхто". Сім...
Суспільство
Сьогодні православні християни святкують Водохреще. У цей день священики освячують Йорданську воду, занурюючи у неї церковні атрибути - ікони чи хрести. У Гаях Гречинських о. Василь Мокрицький спочатку виконав традиційний церковний обряд, а потім вирішив відійти від "стандартів" освячення води. Цим він здивував усіх присутніх парафіян та здійняв фурор в інтернеті. Його вчинок підтримали як десятки користувачів соцмережі, так й присутні віряни.  Священнослу...
Суспільство
З 15 січня АТ "Укрзалізниця" ввела нові єдині ціни на деякі послуги, що представляються пасажирам у поїздах, серед яких користування комплектом постільної білизни, оплата за чай, каву і питну воду. Про це в залізничній компанії поінформували у відповідь на інформаційний запит ЦТС. Зазначається, що комплект постільної білизни у вагонах СВ та в міжнародних поїздах тепер коштує 60 грн (з ПДВ), в купейних і плацкартних вагонах - 50 грн (з ПДВ). Повідомляється,...
Суспільство
В обласному управлінні лісового та мисливського господарства, під керівництвом першого заступника начальника управління Івана Приймачука та головного мисливствознавця області, головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів Миколи Слюсаревського відбулася семінар-нарада для інженерів-мисливствознавців з питань обліку мисливських тварин. Про це повідомляє прес-служба Тернопільського ОУЛМГ. На території мисливськи...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!