Військовий комісар з Тернопільщини вирощує на підвіконні екзотичний сад (фото)

Військовий комісар з Тернопільщини вирощує на підвіконні екзотичний сад, Дмитро Бондаренко

Заступник тернопільського обласного комісара полковник Олександр Скумбрій каже, що це не просто вирощування рослин на підвіконні – це особливе захоплення в його житті.

Посадити дерево – чоловіча справа. Виростити і доглядати – справа справжнього господаря. А коли це екзотичне дерево – то треба мати вмілі руки, аби отримати свого часу плоди, пише Галас

– Чому обрали для свого дому саме цитрусові?

– Почалось років з сім тому. Мені подарували лимон сорту Пандероза. Він був у горщечку з великим листям і довгим стовбуром. Я прочитав в інтернеті про догляд за цими рослинами і спочатку не повірив, що вдома на підвіконні можна отримати врожай. Але навесні він зацвів і до літа з’явилися перші бутони, які перетворилися через 9 місяців на справжні перші плоди. На смак вони були не такі, як магазині, а трішки солодші. Їли всією сім’єю. Потім я почав експериментувати з розмноженням. Саме живцюванням. І лимони, і мандарини різних сортів. Кожен ранок я роблю обхід свого “городу”, дивлюсь чи не пересохла земля в горщику і чи нові гілочки не вилізають.

– Чи вибагливі вони в догляді?

– Багато рослин пропадало тому, що за цитрусовими потрібен надзвичайно трудомісткий і часозатратний догляд. Але в мене вже упродовж тривалого часу ростуть вдома ці рослини. Пригріло сонце і я виніс їх на балкон, де вони будуть до осені. Каламондін теж дозріває на кухні.

– Як реагують на екзотичні “вазони” гості?

– Коли гості приходять додому, перш за все, перевіряють, чи то не пластмасові жовті кульки прив’язані до рослини. Не вірять, поки не зриваю і не розрізаю до чаю або…коньяку!

Військовий комісар з Тернопільщини вирощує на підвіконні екзотичний сад (фото), фото-1 Військовий комісар з Тернопільщини вирощує на підвіконні екзотичний сад (фото), фото-2 Військовий комісар з Тернопільщини вирощує на підвіконні екзотичний сад (фото), фото-3
хобі рослини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі