Скандально відомий лікар з Тернопільщини вже отримав політичний притулок у Німеччині

Ігор Вардинець, очільник тернопільської районої лікарні, якого підозрювали в отриманні хабаря, досі в Німеччині. Слідство щодо нього, каже медик, призупинене.

Журналістам вдалось зв’язатись з п. Вардинцем за допомогою соцмереж та поспілкуватись і щодо «хабарного» кримінального провадження, і щодо ліквідації закладу, який він очолював три десятки літ, пише 20 хвилин.

І досі є його головним лікарем, хоча вже кілька років перебуває у Німеччині. Поговорили ми й про медичні реформи, які стартували в Україні. А також поцікавились, чи планує повертатись в Україну.

Нагадаємо, Ігор Вардинець, якого 17 квітня 2015 р. затримали у підозрі вимагання та отримання хабара у 200 тис. грн, через кілька днів намагався виїхати до Німеччини, де йому мали робити операцію на відкритому серці. Однак, за рішенням суду, пацієнта затримали на Львівщині і повернули до тернопільського медзакладу. Перед цим підозрюваного привезли до приміщення міськрайсуду, де йому мали обрати міру запобіжного заходу. Однак, пацієнт не вийшов з реанімобіля і не піднявся до зали судового засідання.

Справу розглядають і в Німеччині

 - Пане Ігоре, ви досі у Німеччині. І жодних рухів щодо «хабарної» справи немає. На якому етапі слідство? Вам пред’явили обвинувачення, чи, може, зняли їх?

 - Я це передбачав ще з того часу, коли була спровокована ця ганебна провокація проти мене, ще у 2015 році. Ця справа, яка припала пилом на полицях поліції та прокуратури і не розслідується з тієї причини, що слідчі органи мене нібито "розшукують". Хоча я всі відомості подавав до всіх інстанцій, починаючи від слідчого, закінчуючи прокуратурою і судом. Повідомив все: де я перебуваю, і з якої причини (на лікуванні) в Німеччині. З відомою адресої клініки і мого проживання...

 - Так справа розслідується далі?

 - Всі рішення судів опротестовані, але завдяки нашим недолугим реформам в правоохоронній сфері, напревеликий жаль, справа зупинена і не розслідується. Я вже тричі звертався з позовами і рішеннями німецьких судів, які також не можуть зрозуміти позиції наших українських правоохоронців. Наголошую! Вся справа тут, в Німеччині, розглядалась майже два роки. Я отримав політичний притулок у зв’язку з переслідуваннями і порушеннями моїх прав в Україні. Моє місце перебування відоме, я відкритий для слідства. Але мені в цьому відмовляють, мотивуючи тупо і вкотре, що я переховуюсь... Отже, мої адвокати втретє подали документи в слідчі органи і прокуратуру щодо продовження слідства і проведення всіх процедур. Маю надію, що на цей раз будуть зрушення.

Лікарню намірились вкрасти!

 - А що з районною лікарнею, яку ви досі очолюєте? Є рішення сесії про її ліквідацію.

 - Бачу, що спішать ті, які намірились вкрасти районну лікарню у жителів Тернопільського району і прихватизувати її. Декілька аргументів: адресу лікарні змінили на Великі Бірки! Факт доконаний, уже юридичної адреси лікарні в Тернополі на вул. Острозького немає. Ліквідація юридичної особи - комунального неприбуткового підприємства Тернопільської районної Ради, - це також доконаний факт, який ніякого відношення до реформи немає. Це ліквідація і повне переформатування підприємства з єдиною метою - розпочати процес повзучої приватизації і знищення того всього, що було зроблено за 30 років всіма жителями району. Наголошую і б’ю на сполох. Люди! Не дайте себе вкотре одурити! У вас ще залишилась поки що ця лікарня, яка була вашою спільною власністю, її намірились у вас вкрасти. І всі ці недолугі спроби обілити всі ці дії реформами - це облуда і брехня!!!

Дивуюсь депутатам, які сліпо голосують за злочинні рішення

 - Чому ж ви настільки категоричні? Може, якраз на мешканців району в плані меддопомоги чекає покращення?

 - Памятаєте ще ті приватизаційні сертифікати на спільне наше майно, яке було після розпаду союзу в 1991 році? Де ці всі заводи і фабрики? Все в руках олігархів, а у нас залишились папірці, які вже давно всі забули і викинули. Я дивуюсь діям депутатів районої ради, які так сліпо голосують за ці злочинні рішення. Наша лікарня була найкраща серед лікарень області, в тому числі і мешканці обласного центру ходили до наших спеціалістів. А що тепер? Чим це нищення закінчиться? А тим самим, що і з дитячими садочками. Місто буде вимагати кошти з жителів району і районного бюджету за лікування наших людей в міських і обласних закладах. Відповідно, ще раз звертаюсь до очільників району. Все в ваших руках, не забувайте, що у своїй хаті - своя сила і воля, і правда. Бо час прийде - за все відповідати доведеться. І якщо хтось думає, що все це зійде з рук - глибоко помиляється. Не зійде! Олігархів рано чи пізно ми зженемо з тіла нашої багатостраждальної країни. А от ви залишитесь. І ваші діти, і внуки.

Я відкрито дивлюсь людям в очі – і як лікар, і як керівник

 - При ліквідації закладу якою буде ваша доля, як керівника?

 - Мене моя доля, як керівника, хвилює найменше. Я свій шлях пройшов, відкрито дивлюсь людям в очі, як лкар-хірург і як керівник. І горжусь тим, що мав можливість працювати з тими керівниками, які очолювали район всі ці 30 років моєї роботи. І за ці роки створили мережу медичних закладів: це і Великобірківська лікарня, і Баворівська, і Тернопільске медичне обєднання, і екстренна медична допомога, і підсобне господарство, і все те обладнання, яке працювало. І ще було багато планів. Дасть Господь ще життя, то і це олігархічне лихоліття в Україні завершиться. І повернуться наші люди з вимушених заробітчанств в свій дім. І впевнений, що життя розсудить.

 - А як ви сприймаєте медичну реформу, яка стартувала в Україні?

 - Відносно цієї недолугої реформи… Вона є лише ширмою для скорочень як закладів, так і лікарського і медичного персоналу. Я давно, ще далеко до цих всіх перипетій, які творять з медициною в Україні, - говорив і стверджую: єдиний вірний шлях - це страхова державна система. Це працює у всьому світі. Працюєш, сплачуєш внески - і маєш страховку. Не вигадуйте і не вірте тим, які шукають якісь особливі шляхи. Медична допомога - це дороговартісна річ. На особистому прикладі побачив, як це діє тут, в Німеччині. Я маю державну страхівку - і маю допомогу. А допоки не мав цієї страхівки, то до лікарні доступу не було - все доступно, але вкрай дорого. І всі ці намагання міністрів, які навіть не затверджені на посадах, переконати нас, що вони все вірно роблять - це популізм. Допоки не буде прийнятий закон про страхову медицину! А всі ці кроки, які зараз відбуваються, - це намагання сховати значне скорочення фінансування, прикрити фіговим листком реформізму. Подивіться на бюрократичний аппарат - ні в міністерстві, ні в управліннях охорони здоров’я областей чи міст і районів - ще подвоять чиновників. Ще нікого не скоротили.

Збудоване не своїми руками дуже легко руйнувати

 - А що ви скажете про невідкладну допомогу?

 - А діючу в районі систему надання невідкладної допомоги ліквідували! Агов, депутати!!! Де ви??? Безумовно, що вихід із цієї прірви, в яку нас штовхають, є. Щодо районної ланки охорони здоров’я, я пропоную на громадських засадах створити наглядову раду. Але, наголошую: не з тих людей, яких запропонує влада. А з тих, які віддали свої сили на те, щоб створити, що маємо в районі. Бо збудоване не своїми руками і силами дуже легко руйнувати. А у нас, хвала Господу, ще є ті люди, які мали і мають відношення до розбудови медичної галузі району. Я цей список пропонував і пропоную на розсуд громади району. І створити дійсну громадську раду, яка відіб’є бажання скоробагатьків проковтнути те, що робилось всіма мешканцями і працівниками Тернопільського району.

 - Ви стверджували, що виїхали до Німеччини саме на лікування. Стан тоді був критичним. Чотири інфаркти – це не жарт. Як зараз почуваєтесь? Лікування допомогло?

 - Відносно здоров’я, то маю уже німецьку медичну страховку. І перебуваю під постійним наглядом у лікарів. Це стосується і медикаментів, і обстеження. Є потреба в додаткових речах, які не покриваються страхівкою, але в судах вперто не дають можливості використати мої можливості фінансування із заощаджень. Бо, знову таки, мотивують, що розшукують мене. Хоча мають чітку позицію німецького суду з цього приводу. Саме тому я наполягаю на продовженні розгляду справи і поверненні в Україну! І буду все робити задля того, я доведу цю справу до завершення. Не в моєму віці тут розпочинати нове життя. Справа передана до Європейського суду. І якщо Україна декларує Європейські цінності, то і правоохорона система має до того прагнути.

ІгорВардинець лікарня втік
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Спорт
Укpаїнcька бiатлонicтка, чемпiонка cвiту з бiатлону cеpед юнiоpiв з Тернополя Анаcтаciя Меpкушина пpопуcтила загальний збip пеpед початком cезону. Як повiдомив «Теpен» з поcиланням на поpтал ФБУ, cпоpтcменка вже декiлька мicяцiв не тpенуєтьcя pазом зi збipною. Загальний збip тpивав кiлька тижнiв в авcтpiйcькому Обеpтiллiяху. Щодо Наcтi Меpкушиної, бiатлонicтка готуєтьcя до cезону 2019/2020 окpемо пiд кеpiвництвом cвого батька Олега Меpкушина. Cпоpтcменка з...
Суспільство
Власники електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» зможуть отримувати знижку на продукти у тернопільських мережах магазинів та аптек. Пишуть Тернополяни. Як розповіли в ТОВ «Системний зв’язок», електронна картка має переваги не тільки під час проїзду на громадському транспорті. Власники картки можуть отримувати знижки у великих мережах аптек та супермаркетів, - пише "Бізнес область". З супермаркетів, поки що можна отримати знижку лише в магазинах...
Суспільство
"Життя в ліфті", – флешмоб під такою назвою оголосили у Тернополі. Мешканці міста поширюють у соцмережі світлини у ліфтах, щоб привернути увагу до проблеми використання тварин у цирках. Тернопільська зоозахисниця Людмила Чеховська розповідає, що циркові тварини 80% свого життя проводять у тісних клітках. Відтак флешмоб покликаний показати правду реального життя тварин. "Уявіть, що ви на все життя застрягли у тісному ліфті, на самоті, без кнопок виклику і ш...
Суспільство
У соціальній ветеринарній клініці "Хатіко" з'явилася нова пацієнтка - сова Марічка. Птаха дужe сильно постраждала, у нeї складний пeрeлом крила. Сова або прирeчeна, або можe отримати шанс на життя, завдяки допомозі небайдужих. Як повідомляють "Тернополяни", до клініки сову Марічку доставили у важкому стані, була знесилeна і обeзводнeна. Дужe страждала від болю, не трималась на лапаках, падала на бік. Впродовж трьох днів її відгодовували, лікували і зараз п...
Суспільство
Мандрівний фестиваль документального кіно “Docudays” вже невдовзі прибуде на Тернопільщину. Мешканцям області покажуть нові стрічки вітчизняних та закордонних режисерів, яких немає у вільному доступі. Деталі у сюжеті тв4
Спорт
У селищі Ворохта, що на Івано-Франківщині, провели чемпіонати України на трампліні зі штучним покриттям з лижного двоборства та зі стрибків на лижах з трампліна. Участь у змаганнях взяли також лижники з Тернопільщини. Як повідомляє "Часопис", кременчани привезли додому ряд медалей. Так, у першому турнірі у командному спринті, до якого входили стрибки на трампліні К-75 та крос, усі три сходинки п’єдесталу зайняли спортсмени з Кременця. В змаганнях з лижного...
Суспільство
Оскільки списки ухилянтів передано правоохоронцям, – повідомили в обласному військовому комісаріаті. Там наголошують: за уникнення служби в армії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Осінній призов на Тернопільщині триватиме до кінця грудня, – повідомив зз заступник обласного військового комісара Петро Сирко. Упродовж цього часу з Тернопільщини до армії відправлять півтисячі юнаків. «Осінній призов, який розпочався 1 жовтня, тривати...
Суспільство
У Тернополі відбулася щорічна всесвітня акція «Walk for Freedom» (Хода за свободу). Десятки тернополян вийшли на вулиці міста з чорними парасольками, аби привернути громадськість до проблеми «сучасного рабства». – Чому чорний колір? Це колір скорботи за жертвами торгівлі людьми, які не змогли отримати допомогу. Це символ негативного явища, яке є у всьому світі, розповіла керівник організації «Відродження Нації» Галина Кравець. Хода у Тернополі відбулася з...
Пригоди
Випала з рейсового автобуса та загинула неповнолітня дитина. Нещастя трапилося 18 жовтня близько 15:00. Дівчинка їхала з Тернополя додому у Підволочиський район на автобусі Кам’янець-Подільський-Тернопіль Як повідомляє "Досьє 102", на місце події виїжджала слідчо-оперативна група та бригада швидкої. Потерпілу госпіталізували до лікарні, але врятувати їй життя не вдалося. За словами очевидців, у автобусі були вільні місця, але дівчинка стояла на сходах авто...